Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 1d. 10:51

„Maxima“: lietuviškų bulvių derlius šiemet kainuoja 10 centų pigiau

Šviežios bulvės
„Maxima“ nuotr. / Šviežios bulvės

Prekybos tinklas „Maxima“ pranešime skelbia, kad šiemet šiųmetinis lietuviškų bulvių derlius pasirodė anksčiau – birželio viduryje, o kaina yra šiek tiek mažesnė.

Šiuo metu supakuotų tinklelyje bulvių kaina siekia 1,19 euro, palyginti su pernai, kai kilogramas bulvių kainavo 1,29 euro. Sveriamos lietuviškos bulvės kainuoja 0,89 euro už kilogramą, o pernykščio bulvių derliaus kilogramas – 0,27 euro.

„Bulvė išlieka populiariausia daržove mūsų tinkle. Nuo metų pradžios pirkėjai įsigijo daugiau nei 5 mln. kilogramų lietuviškų bulvių, t.y. 10 proc. daugiau nei prieš metus. Žinoma, prasidėjus pavasariui visi laukia ankstyvųjų bulvių ir džiaugėmės galėdami šiemet jų pasiūlyti anksčiau. Pernai tam sutrukdė prastas pavasaris, su kuriuo susidūrė bulvių augintojai. Dėl to tokiu metu pernai asortimente turėjome tik importuotų bulvių“, – sako Marius Tilmantas, „Maximos“ Pirkimų departamento vadovas.

Be šviežių bulvių, lietuviško prekybos tinklo lentynose jau galima rasti ir mūsų šalyje užaugintų šviežių baltagūžių kopūstų, maždaug mėnesio laukiama pasirodant ir pirmųjų lietuviškų morkų.

„Po savaitės savo parduotuvėse laukiame lietuviškų aviečių, dar už kelių savaičių – gervuogių ir šilauogių“, – teigia M.Tilmantas.

Prognozuojama, kad lietuviškų braškių sezonas, kuris šiemet prasidėjo balandžio paskutinėmis savaitėmis, tęsis bent iki rugpjūčio, bet būdavo metų, kai mūsų šalyje užaugintomis braškėmis buvo galima mėgautis ir iki spalio.

„Mūsų asortimentą didele dalimi formuoja ir orai. Pavyzdžiui, šiais metais šalnos stipriai paveikė obelis Lenkijoje – skaičiuojama, kad kai kurie augintojai prarado iki 80 proc. derliaus. Pernai ir Lietuvoje obelų žiedus pakando šalnos – derlius buvo prastesnis ir gana anksti baigėsi. Tačiau šiemet prognozuojamas geras lietuviškų obuolių derlius, nes pavyko išvengti gamtos stichijų žalos“, – sako M.Tilmantas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:52
00:46
01:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką