Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Pedagogės įrašas po „Eurovizijos“ atrankos finalo sulaukė pasipiktinimo: „Ko ji išmokys vaikus?“

Po „Eurovizijos“ atrankos finalo, kurį laimėjo drąsiai apie savo seksualinę orientaciją kalbantis atlikėjas Silvestras Beltė, Šilutės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ darbuotoja feisbuke pasipiktino: „Ar dar išvis yra normalių vyrų? Ar vien tik gėjai ir visokie transvestitai, nesusipratėliai aplink? Kažkas baisaus.“ Tokie pareiškimai sulaukė žmogaus teisių ekspertų kritikos.
Silvester Belt, pedagogės pasisakymas po „Eurovizijos“ atrankos finalo
Silvester Belt, pedagogės pasisakymas po „Eurovizijos“ atrankos finalo / Pauliaus Peleckio / BNS ir jarmo.net nuotr.

Elgesio nekomentuoja

Sekmadienį portalas jarmo.net sulaukė anonimu panorusio likti skaitytojo laiško, smerkiančio tokį pedagogės išsireiškimą socialiniame tinkle.

„Ko moko ši pedagogė? Tolerancijos, supratimo?“ – laiške stebėjosi skaitytojas.

Jis informavo, kad homofobiško įrašo autorė dirba ikimokyklinio ugdymo pedagoge.

jarmo.net nuotr./Pedagogės pasisakymas po „Eurovizijos“ atrankos finalo
jarmo.net nuotr./Pedagogės pasisakymas po „Eurovizijos“ atrankos finalo

Šilutės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ direktorė Vidmantė Miliauskaitė-Mencė portalui jarmo.net pirmadienį teigė šios darbuotojos pozicijos nekomentuosianti.

„Dėl (darbuotojos vardas) pareigybės funkcijų atlikimo ir etikos darbe priekaištų ir pastebėjimų neturime, o už jos elgesį ar pozicijas už įstaigos ribų nekomentuosime“, – rašoma portalui atsiųstame atsakyme.

Ragina atsiprašyti

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorės Jūratės Juškaitės teigimu, tokie atvejai, kai ugdyti, palaikyti bei rodyti pavyzdį kitiems turintys žmonės skleidžia neapykantą ir skatina patyčių kultūrą, šokiruoja, rašo portalas jarmo.net.

„Savo pasisakyme feisbuke [darbuotojos vardas] tipiniu sovietinių laikų žodynu menkina neheteroseksualius bei jos vyriškumo standartų neatitinkančius vyrus, pridėdama dar ir pasišlykštėjimą rodančius emociukus. Jei (darbuotojos vardas) leidžia sau viešai soc. tinkluose rašyti, naudodama tokį žodyną ir skatina patyčias, kokios kokybės ugdymą gauna jos grupę lankantys vaikai?“ – retoriškai klausė J.Juškaitė ir kvietė įsivaizduoti, kokio elgesio galima tikėtis, jei šios darbuotojos standartų neatitinkantis berniukas lanko jos grupę darželyje?

Bertos Tilmantaitės nuotr./Žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė
Bertos Tilmantaitės nuotr./Žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė

„Tokį pasisakymą turėtų įvertinti darželio administracija, ne tik skirdama pastabą, bet ir siųsdama kelti kvalifikacijos apie diskriminacines nuostatas, patyčių prevenciją ir supratimą, kas yra seksualinė orientacija bei tapatybė, kaip apie tai kalbėti bei kurti saugią ir įtraukią erdvę visiems vaikams, nepaisant jų skirtumų“, – tikino J.Juškaitė.

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė darbuotoją paragino kuo greičiau viešai atsiprašyti.

Sukėlė pyktį

Darbuotojos įrašas sukėlė ir vieno LGBTQ+ bendruomenės atstovo pyktį. Pamatęs įrašą, vaikinas susisiekė su portalu jarmo.net ir išreiškė savo poziciją.

„Užverda pyktis ir tuo pačiu liūdesys, kad dar egzistuoja tokių pedagogų, o ypač dirbančių su mažais vaikais, kurių pagrindinės nuostatos susiformuoja darželiuose ar mokyklose. Mokytojai turėtų skiepyti vaikams meilę bei pagarbą visiems, padėti atskirti priimtiną elgesį nuo netinkamo. Išties gaila vaikų, kurie buvo, yra ir bus ugdomi šios ar kitų, panašaus plauko pedagogių.

Be galo džiaugiuosi, kad studijuoju pedagogikos srityje. Tai suteikia galimybę pakeisti tokius ir panašaus plauko mokytojus, bei padaryti ateities vaikų gyvenimą spalvingesnį bei šviesesnį“, – savo laiške rašė Tomas (vardas pakeistas).

Dėl šios situacijos jarmo.net kreipėsi ir į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją.

„Pedagogo profesijai ne veltui keliami aukšti etikos reikalavimai: mokytojai, auklėtojai yra tie žmonės, iš kurių mokosi vaikai, į šios profesijos atstovus krypsta ir visuomenės žvilgsnis. Tai tarsi moralinis visuomenės kompasas, parodantis, kokios vertybės svarbios visuomenei, kaip jas išreiškiame, kaip gebame bendrauti tarpusavyje. Todėl bet kokie kitą žmogų žeminantys pedagogų pasisakymai yra nepriimtini. Šį pedagogės pasisakymą socialiniuose tinkluose turėtų įvertinti įstaigos vadovo sudaryta etikos komisija.

Profesinės etikos principus, kuriais auklėtojai, mokytojai turi vadovautis ugdydami vaikus ir mokinius, apibrėžia Pedagogų etikos kodeksas. Jame nustatomi ir įsipareigojimai pedagogams etiškai, profesionaliai elgtis ne tik su mokiniais, bet ir jų tėvais, kitais šeimos nariais, kolegomis, bendruomene. Pedagogui keliami aukšti standartai ir jo elgesiui viešojoje erdvėje“, – portalui jarmo.net komentavo švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

VIDEO: „ŽMONĖS svečiuose“ – Silvester Belt: kritika dėl vokalo, kosminis palaikymas ir „pleistras“ ant nosies

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius