„Sentimentus“ oro uoste atlikęs O.Klimenko: „Dėl Monikos Liu reakcijos buvau ramus“

Prieš savaitę Monika Liu ir Lietuvos delegacija buvo išlydėta į Turine jau netrukus prasidėsiantį „Eurovizijos“ konkursą. Vilniaus oro uoste atlikėją pasitiko ten dirbančio Olego Klimenko staigmena – jis gitara sugrojo ir padainavo jos kūrinį „Sentimentai“. Po šio pasirodymo Monika šypsojosi ir apkabino atlikėją. „Gal ir nesimatė, bet kojos šiek tiek drebėjo“, – paklaustas, ar labai jaudinosi, portalui 15min pasakoja Olegas.
Olegas Klimenko ir Monika Liu
Olegas Klimenko ir Monika Liu / Asmeninio archyvo nuotr. ir stop kadras

Vilniaus oro uoste aviacijos saugumo skyriaus pamainos vadovu dirbantis Olegas Klimenko savo įspūdžiais po Monikos Liu išlydėtuvių sutiko pasidalyti su portalo 15min skaitytojais.

Kaip pasakojo, idėja atlikti „Sentimentus“ kilo visai Vilniaus oro uosto komandai. Sužinoję, kad penktadienį Monika Liu išvyks į „Euroviziją“ iš jų oro uosto, darbuotojai apsitarė ir nusprendė surengti, kaip įvardijo, „jaukų mini pasitikimą“. Kad kolega muzikuojantis, visi žinojo iš anksčiau vykusio projekto „Vienintelis toks“, kuriame dauguma atskleidė savo talentus.

Asmeninio archyvo nuotr./Olegas Klimenko
Asmeninio archyvo nuotr./Olegas Klimenko

„Viskas vyko spontaniškai, tai nebuvo didelio masto planas. Pirmasis žmogus gavo informaciją, kad Monika išskrenda penktadienį, tada kilo tokia mintis. Antradienį apsisprendėme, kad aš dainuosiu, o tuo metu dar dirbau. Reikėjo rasti laiko repeticijoms, o jo nebuvo daug.

Grįžęs iš darbo pasigrojau, išmokau žodžius. Kitą dieną pasitikrinau, kokia akustika bus darbe. Didžiausias pasiruošimas vyko išvakarėse, ketvirtadienio vakarą. Nuo 21 valandos iki vėlaus vakaro grojau ir dainavau“, – 15min portalui pasakojo O.Klimenko.

Aviacijos saugumo skyriaus pamainos vadovas pridėjo, kad tikėjosi pozityvios Monikos reakcijos, nes jam ji pasirodė šiltas žmogus, kurį nustebintų net ir neprofesionalus atlikimas.

„Dėl jos reakcijos buvau iš dalies ramus. Galvojau, kad jai bus faina ir kad vien tik mano pastangos ją bent kažkiek pamalonins“, – kalbėjo oro uoste dirbantis vyras.

Olegas neslepia, kad atlikdamas „Sentimentus“ jaudinosi. Jis jautė atsakomybę ne tik prieš pačią Lietuvos atstovę, bet ir prieš partnerius, kolegas bei keliautojus.

„Turiu savo pareigas oro uoste, tai užkėlė kartelę. Jeigu būčiau kažkur gatvėje atlikęs, turbūt būtų buvę mažiau atsakomybės. Gal ir nesimatė, bet kojos šiek tiek drebėjo“, – juokėsi pašnekovas.

Kolegoms Olego pasirodymas labai patiko, iš jų gavo komplimentų. Kitą dieną vyras sulaukė reakcijų ir iš seniai matytų bičiulių.

„Net per įvairias žiniasklaidos priemones, be vardo, pranešė, kad oro uosto darbuotojas atliko eurovizinę dainą. Tai išgirdę bičiuliai tikino, kad iš karto pagalvojo, jog čia apie mane“, – sakė pašnekovas ir pridėjo, kad dėl to jautėsi labai maloniai.

VIDEO: Išlydime Moniką LIU į Euroviziją!

O.Klimenko santykis su muzika yra labai artimas, visais gyvenimo atvejais ji buvo šalia. Olegas baigęs muzikos mokyklą, grojo akordeonu, o vėliau savarankiškai mokėsi skambinti ir gitara. Deja, šiuo metu dėl laiko stokos muzikai ne visada lieka laiko.

„Anksčiau buvome susibūrę į grupę ir grojome savo kolegoms, vidinei auditorijai, „AC/DC“ dainas. Mus vos atpažino, nes buvome pagrimuoti, tai smagiai visus nustebinome“, – kalbėdamas su portalu 15min prisiminė pašnekovas.

Be Olego muzikos neapsieina ir draugų iškylos. Kol kas jis savo dainų nekuria, tačiau, kaip teigė, galvoje jau sukasi įvairių minčių apie tai. Jeigu draugai nemato pašnekovo su gitara – būna nustebę. Anot jų, Olegas visada turi būti su ja.

Vis dėlto tikslų su muzika yra – O.Klimenko susibūrė groti su bičiuliais. Kol kas tai, anot jo, yra tik pradžia. Laimė, jeigu šis projektas pavyktų – suderinti muziką su darbu, kaip jis galvoja, turėtų pavykti.

Stop kadras/Olegas Klimenko
Stop kadras/Olegas Klimenko

„Kaip jau matėme, šie dalykai suderinami. Oro uosto kolektyvas dar tik atsigauna po kovido, bet iki tol turėjome ryškias tradicijas rengti Naujametinius pasibuvimus. Juose būdavo smagu muzikuoti“, – tęsė Olegas.

Kalbėdamas apie patį konkursą, „Eurovizijoje“ pašnekovas teigė labai palaikantis Moniką Liu. O paklaustas apie kitus dalyvius, neslėpė turintis asmeninį požiūrį.

„Kiek kitaip žiūriu į „Euroviziją“ ir kitaip vertinu nei didžioji dauguma. Mano favoritai nebūtinai paima pirmą vietą. Buvo keli atvejai, bet dažniausiai – ne. Aš iš tikrųjų vertinu muzikalumą, ne politiką. Man patinka mažiau pompastikos, kreipiu dėmesį į stilių, žanrą ir išpildymą“, – sakė O.Klimenko, pranašaudamas Monikai pirmąją vietą.

Tiesa, vyras išmokdavo toli gražu ne visų Lietuvos atstovų dainas. Nors „Sentimentai“ – ne pirmasis atvejis.

„Ne visas dainas yra lengva padainuoti. Monikos dainą norėjosi dainuoti savaime, iš pasąmonės. Dar mokėjau Jurijaus Veklenko dainą, taip pat – Ievos Zasimauskaitės, Donato Montvydo“, – teigė Olegas.

15min primena, kad Monika Liu į Turiną buvo išlydėta balandžio 29-ąją. Prieš įlipdama į lėktuvą, atlikėja davė paskutinius komentarus žiniasklaidos atstovams. Kad būtų smagiau, oro uosto darbuotojas išsitraukė elektrinę gitarą ir užgrojo dainą „Sentimentai“. Monika liko sužavėta – šypsojosi ir garsiai plojo.

Lietuvos atstovė teigė, kad visų pirma yra nusiteikusi darbingai ir labai rimtai pasiruošusi šiai rimčiausiai kelionei savo gyvenime.

„Vis dėlto reikia mėgautis. Gyvenimas – trapus dalykas, dėl to aš labai vertinu šią galimybę“, – sakė Monika 15min portalui.

VIDEO: Į „Euroviziją“ jau iškeliavo Monika Liu – mylimąjį paliko namie, kad galėtų susikaupti

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką