Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 08 26, 15:06

„69 Danguje“, „Man-go“, Ingos Valinskienės dainos suskambo kitaip: ar pranoko originalą?

Karantinas ne vienam žinomam žmogui leido atrasti kokį nors naują hobį, veiklą ar net darbą, tad nenuostabu, kad per sunkų laikotarpį idėja gimė ir dainininkui Gabrieliui Vageliui. Negalėdamas pats koncertuoti, sumanė perdainuoti visų laikų žinomiausių Lietuvos atlikėjų dainas – jo repertuare galima išgirsti Edmundo Kučinsko, Ingos Valinskienės kūrinius, „69 Danguje“ kūrybą ir dar daugelį kitų. Tačiau, kaip manote, ar atlikėjui pavyko pranokti originalias dainas?
„69 Danguje“, Inga Valinskienė, Gabrielius Vagelis, Ainius Marinskis, Ieva Lapinskaitė, Viktoras Woop
„69 Danguje“, Inga Valinskienė, Gabrielius Vagelis, Ainius Marinskis, Ieva Lapinskaitė, Viktoras Woop / Stopkadro, Aistės Grišinaitės, Prokadras nuotr.

Mintis perdainuoti žymių atlikėjų kūrinius Gabrieliui kilo bene sunkiausiu šių metų laikotarpiu – per karantiną. Dainininkas pasakoja, kad tuo metu turėjo daug laisvo laiko, tačiau veiklos nebuvo. Pasižiūrėjęs ne vieną vaizdo įrašą, kuriame sėkmingai atliekami populiarių dainų koveriai, nusprendė tai padaryti ir pats.

„Pagalvojau, kad gal žmonėms būtų įdomiau išgirsti lietuvių atlikėjų dainas, kurias atlieka kiti dainininkai. Tai viskas taip ir prasidėjo. Sulaukiau visai nemažai dėmesio, tai pamaniau, kad verta ir toliau tai daryti. Todėl sėkmingai ir tęsiam šią idėją“, – džiaugiasi G.Vagelis.

Vytautas Šiškauskas – Lietuva (Mūsų kaimas) (Gabrielius Vagelis, Ainius Marinskis):

Dainininko perdainuotų kūrinių sąraše jau puikuojasi žinomiausių Lietuvos atlikėjų vardai – čia galima išgirsti Edmundo Kučinsko, Vytauto Šiškausko dainą, „Man-go“ kūrinius ir dar daug kitų. O ir perdainuoti Gabrielius jas nusprendė neatsitiktinai, jis pasirenka tas dainas, kurios jam patinka ir tas, kurios jam tampa tam tikru iššūkiu.

„Dauguma dainų yra tos, kurios man pačiam visai patinka arba manau, kad galėtų gražiai kitaip skambėti. Aišku, yra tokios, kurių gal nelabai klausau, bet pasirinkau dėl kardinalaus pokyčio. Norisi tokios žmonių reakcijos, kad jiems išgirdus dainą, ji visiškai kitaip skambėtų. Atrodo, kad jos kitaip negalėtų skambėti, tačiau iš tiesų gali“, – mano Gabrielius.

„69 Danguje“ – Gyvenu (Gabrielius Vagelis, Ainius Marinskis):

Labiausiai jam patiko atlikti grupės „69 Danguje“ dainą „Gyvenu“. Pasirodo, atlikėjas be galo mėgsta šią merginų grupę, o ir žinomos grupės narės su Gabrieliumi susisiekė. Jos pačios pasidalino nauja dainos versija, tačiau iki to, kaip sako dainininkas, teko patirti komišką situaciją.

„Į story buvau įkėlęs juokingą įrašą. Iš pradžių jas visas pažymėjau, tačiau net neabejoju, kad jos to įrašo nepamatė. Juk gauna labai daug laiškų. Ir tik po to, įkėlus naują story, jos atrašė, gavau atsaką ir labai tuo džiaugiuosi.

Šiaip norėjau, kad pamatytų, jog jų dainas perdainuoja. Tai va, kažkaip pavyko. Buvo ir Ledi Ais koveris, tai irgi sulaukiau atsako, kad labai, labai patiko. Sakė, jog net pati norėtų padaryti koverį“, – atlikėjų reakcijas prisimena G.Vagelis.

„Man-go“ – Alyvos (Gabrielius Vagelis, Ainius Marinskis):

Vis tik nevalia pamiršti, kad prie šių dainų koverių prisideda ne vienas Gabrielius, jam padeda ir gitaristas Ainius Marinskis, grupės „W.I“ nariai Ieva Lapinskaitė ir Viktoras Woop. O sąraše dar laukia apie 20 dainų, tarp kurių Lemon Joy, „Delfinai“, Stano, Soliaris ir dar daug kitų atlikėjų.

„Be abejo kai kuriuos kūrinius sunkiau sudainuosi Yra vienas variantas pakeisti tonaciją, ką ir darėm pora kartų, o kitas – pakeisti natas. Kadangi tai tuo pačiu yra ir mano improvizacija, tai aš labai mėgstu nuo savęs pridėti prie dainos pridėti. Man patinka rašyti muziką, tai kartais patinka pakeisti ir melodiją“, – šypsosi Gabrielius, paklaustas, ar šių atlikėjų kūriniai netaps tam tikru iššūkiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką