Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Aktorė Gintarė Latvėnaitė apie dietas: „Žinau vienintelį dalyką, kuris padeda“

Vilniaus mažojo teatro aktorė Gintarė Latvėnaitė, vaidinanti naujajame televizijos seriale „Visi vyrai – kiaulės...“, prakalbo apie didžiajai daliai visuomenės aktualų šių dienų klausimą – dietas. Moteris prasitarė žinanti būdą, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų. Šią temą ji drauge su kolegomis kūrėjais perkėlė net į lietuvišką miuziklą, kurį publika Vilniuje išvys jau rugsėjo 18 dieną trumpametražių miuziklų festivalyje „MfESt“.
Gintarė Latvėnaitė
Gintarė Latvėnaitė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Daugelį iš mūsų kamuoja priaugtų kilogramų dilema. Trokšdami gražių kūno linijų moterys ir vyrai išbando daugybę skirtingų būdų tam, kad pavyktų pasiekti trokštamą svorio rezultatą. „Priaugtų kilogramų ir S dydžio problema mūsų visuomenėje – dažnas reiškinys“, – sako aktorė Gintarė Latvėnaitė. Žinoma moteris pasidalino savo mintimis apie dietas ir naują vaidmenį lietuviškame trumpametražiame miuzikle „Sudie S“.

Sakykite, ką manote apie moteris, kurios trokšdamos grakščių kūno linijų, renkasi įvairias dietas?

Manau, kad žmogus nesvarbu, vyras ar moteris, kiekvienas iš jų turi teisę ir laisvę elgtis šiuo klausimu taip, kaip jam atrodo geriausia. Jūs galvojate, kad vyrai nesielvartauja dėl savo kūno linijų? Jie taip pat dėl to nerimauja, tačiau galbūt ne taip garsiai. Tam tikrais savo gyvenimo tarpsniais aš irgi buvau visokia – ir liekna, ir stambi.

Žinau vienintelį dalyką, kuris padeda. Reikia išmokti priimti save tokią, kokia esi būtent šią akimirką. Tačiau, žinoma, jei moteris labai nori sulieknėti, reikėtų stengtis atsikratyti ne nepageidaujamų kilogramų, bet išmesti iš minčių žodį BET...„bet rytoj“, „bet ne dabar“, „bet čia, juk nieko tokio, tik truputėlį“. Jei mintyse neliks žodžio „bet“, man atrodo, kad tuomet galbūt ir pavyks sulieknėti. Tačiau šiuo atveju svarbiausia būti labai nuoširdžia sau.       
Ar teko pačiai išbandyti kokį nors „stebuklingą“ būdą, akimirksniu tirpdantį nereikalingus kilogramus?

Nors aš iš tiesų turėjau antsvorio, tačiau į dietas nepasinėriau. Tiesiog tuo momentu šiek tiek labiau padidinau savo organizmo fizinį krūvį – ėjau į sporto klubą. Dietos nesilaikiau. Įsibėgėjus darbų sezonui – repeticijoms ir panašiai, mano kilogramai tirpsta savaime.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Gintarė Latvėnaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Gintarė Latvėnaitė

Kokie, jūsų nuomone, dietų privalumai ir trūkumai?

Tuo tikrai nesidomėjau. Geriausiai į šį klausimą galėtų atsakyti dietologas. Mano nuomone, jei žmogaus siela yra sveika ir jo viduje vyrauja harmonija bei ramybė, tai jam visada viskas bus gerai ir netrukdys nė vienas kilogramas. Tačiau norėdamas pasiekti vidinę harmoniją, žmogus turi labai daug dirbti su savimi. Pastebėjau, kad to nesuprantame, ir mums atrodo, kad tai padaryti už mus turi kažkas kitas, o ne mes patys. Šitaip mąstydami klystame. Mano požiūris į dietas nėra priešiškas, tačiau, manau, kad svarbiausia – draugauti su savimi ugdant vidinį pasitenkinimą bei ramybę.  

Trumpametražių miuziklų festivalio „MfESt“ premjeroje kartu su kitais žinomais kūrėjais pristatysite vieną iš šešių lietuviškų miuziklų „Sudie S“. Jame taip pat gvildensite dietų temą. Kuo ši tema aktuali, kad ryžotės ją perkelti net į sceną?

Priaugtų kilogramų ir S dydžio problema mūsų visuomenėje – dažnas reiškinys. O menininkas visuomet reflektuoja į tai, ką pastebi aplinkoje. Televizijos laidose ir reklamose, gatvės afišose – dabar visur dažniausiai kalbama apie kūno kultą. Todėl, tarkime, mokyklinio amžiaus mergaitės, kurios yra šiek tiek apkūnesnės, jaudinasi dėl to, kad jų kūno formų išmatavimai neatitinka standarto.

Juk ne paslaptis, kad šiais laikais viskas yra vertinama pagal tam tikrą šabloną. Kažkodėl žmogus lygiuojasi ne į tai, koks jis pats yra savo vidumi, o į kažką kitą. Dabar ypač aktualios dietų, sveiko gyvenimo būdo, ekologiškų produktų temos, manau, tai ir paskatino libreto (aut. past. miuziklo žodinio teksto) autorę, režiesierių bei kompozitorių sukurti trumpametražį miuziklą „Sudie S“, o mes, aktoriai, esame atlikėjai, realizuosime jų idėją scenoje.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Gintarė Latvėnaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Gintarė Latvėnaitė

Lietuviško miuziklo žanras – visiškai naujas mūsų šalyje. Kuo patirtis vaidinant jame yra kitokia lyginant su turėtomis ankstesnėmis? Galbūt kažką naujo sužinojote ar išmokote?

Vaidinti trumpo metro spektaklyje su muzika man labai įdomu. Nors nesu baigusi muzikos mokyklos, bet visada svajojau turėti galimybę prisiliesti prie muzikos bent šiek tiek daugiau nei teko iki šiol. Dabar tokią galimybę turiu. Šis potyris man kaip aktorei labai naudingas. Kolegos, su kuriais dirbu, taip pat nuostabūs žmonės. Repeticijose visi kartu puikiai vienas kitą suprantame. Ten praleistas laikas – kupinas naujų patirčių.

Kas kuriant vaidmenį trumpo metro miuzikle Jums sunkiausia ar labiausiai netikėta?

Šiuo metu man sunkiausia susidoroti su muzikine dalimi. Tačiau kasdien kartu su komanda tobulėjame dideliais žingsniais žengdami į priekį.

Kaip manote, kuo Jūsų komandos kuriamas miuziklas turėtų sudominti renginio „MfESt“ žiūrovus?

Miuzikle „Sudie S“ paliečiamos aktualios temos, tačiau į jas žvelgiama ne per draminę, o per šiek tiek linksmesnę prizmę. Mano nuomone, visi šeši miuziklai bus ypatingi ir kažkuo tikrai sudomins. Manau, kad šis renginys, kuriame žiūrovas galės išgirsti skirtingus muzikos stilius bei pamatyti daugelį aktorių ir atlikėjų vienoje scenoje, bus didelė šventė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius