Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Apskaičiuotos tobulo veido proporcijos

Toronto mokslininkai tikina suradę tobulo moters veido formulę, praneša telegraph.co.uk.
Jessica Alba
J.Albos veidas atitinka mokslininkų išvestus grožio kriterijus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vienas tyrimo vadovų Kanados Toronto universiteto profesorius Kangas Lee teigia, kad moters veidui grožio suteikia ne tik tokie bruožai kaip didelės akys ar putlios lūpos, bet ir visos veido proporcijos.

Keturių eksperimentų metu JAV ir Kanados mokslininkai paprašė studentų palyginti spalvotas moterų portretines nuotraukas. Vienoje nuotraukoje atstumai tarp akių ir burnos bei tarp akių buvo pakoreguoti, o antroje nuotraukoje tos pačios moters veidas retušuotas nebuvo.

Eksperimento dalyviai turėjo nuspręsti, kuris veidas patrauklesnis. Visų keturių eksperimentų metu studentai rinkosi patobulintas nuotraukas.

Mokslininkai nustatė, kad veidas patraukliausias yra tada, kai atstumas tarp akių vyzdžių yra beveik perpus (46 proc.) trumpesnis nei veido plotis nuo ausies iki ausies. O atstumas tarp akių ir burnos turėtų sudaryti 36 proc. viso veido ilgio (nuo plaukų linijos iki smakro).

Pasak K.Lee, šukuosenos pakeitimas yra vienas iš būdų vizualiai priartėti prie tobulų proporcijų. Grožio formulę išvedę mokslininkai tikina, kad ją atitinka tokios garsenybės kaip Jessica Alba, Liz Hurley ar Shania Twain. Pavyzdžiui, Angelina Jolie šių grožio proporcijų neatitinka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais