15min be reklamos
2022 12 06, 13:59

Arina menininkų parodoje pristatė savo kurtus papuošalus: tarp svečių – ir Radžis

Į „Gulbės galeriją“, įsikūrusią Kaune, „Magnum“ verslo centre, atėjo Kalėdos – su naujais paveikslais, magiškais kvapais, eilėmis ir pamirštu popieriniu atviruku. Čia iki gruodžio 30 d. vyks jungtinė menininkų paroda – konkursas „Kalėdinis žaisliukas“, kurio ambasadore tapo dainininkė Arina. Prie kiekvieno autoriaus darbų, pretenduojančių į apdovanojimą, žinoma bliuzo dyva priderino ir savo pačios kurtus papuošalus.
Radžis, Arina, parodos „Kalėdinis žaisliukas“ akimirkos
Radžis, Arina, parodos „Kalėdinis žaisliukas“ akimirkos / Erlendo Bartulio nuotr.

Spręs lankytojai

Parodai „Kalėdinis žaisliukas“ kiekvienas menininkas pateikė po konkursinį ir kelis papildomus darbus, leidžiančius geriau identifikuoti jų kūrybinį kelią. Antai, vienas darbas vilioja saldžia vanile ir cukruotais vaisiais, kitas – medaus, cinamono ir tabako aromatu, trečias – švelnia pudros dulksna.

Visi parodos lankytojai galės balsuoti ir rinkti geriausią darbą – didžiosioms metų šventėms pradžiuginę vieną autorių solidžia pinigine suma.

Erlendo Bartulio nuotr./Parodos „Kalėdinis žaisliukas“ akimirka
Erlendo Bartulio nuotr./Parodos „Kalėdinis žaisliukas“ akimirka

Giliai įkvėpę svaiginančių aromatų, akis paglostę vaizdais, lankytojai kviečiami įminti paslaptis, nutūpusias prie kiekvieno paveikslo. Tai – galerijos savininkės poetės Rasos Gulbės sukurtos eilės, „Kvepalų ministerijos” įkūrėjos Evelinos Jankauskienės parinkti nišiniai kvepalai, į šventinį apdarą įvilkti, parodos ambasadorės, bliuzo karalienės Arinos kurti juvelyriniai dirbiniai. Mažus karoliukus, kaip natas suvėrusi į akordus, ji kuria nuostabius, melodijomis skambančius papuošalus.

Parodoje „įsitaisė“ ir įspūdingo dydžio interaktyvus kalėdinis atvirukas, kuriame galima įsiamžinti. Sveikinimo atvirukų, atkartojančių parodoje eksponuojamus darbus, yra ne vienas, todėl visi norintys gali čia pat juos užrašyti ir išsiųsti patiems brangiausiems bei labiausiai išsiilgtiems.

Čia galima rasti ypatingų menininkų kūrinių: plazdančias šilkines skareles su paveikslo motyvais, skraidančias sages, sėkmės apyrankes bei kitus juvelyrinius papuošalus.

Kiekvienas paveikslas turi sąsajas su tam tikru kvapu, todėl tikėtina, kad pajutę simpatijas konkrečiam darbui, žmonės negalės atsispirti ir jam priskirtam aromatui.

„Ši paroda – tarsi dovana sau, padedanti atrasti skirtingas kūrybos sritis – nuo tapybos iki kvapų. Tai pirmasis konkursas, kuriame pristatau savo darbus“, – pasakoja viena iš atidarymo vakare dalyvavusių autorių Daina Light.

Erlendo Bartulio nuotr./Daina Light
Erlendo Bartulio nuotr./Daina Light

Turi savo simbolį

Prieš kelis metus, per karantiną į papuošalų kūrybos pasaulį įsigilinusi dainininkė Arina pasakoja, jog jai savo darbais apjungti „Kalėdinio žaisliuko“ konkursantų paveikslus, buvo malonus iššūkis.

„Turi pajusti, pastebėti, interpretuoti, ką menininkas vienu ar kitu savo potėpiu norėjo papasakoti. Ir suteikti tam savitą, tarsi atmosferą papildantį simbolį“, – įžvalgomis dalinosi Arina.

Pašnekovė šypsosi – dabar jos namuose gausu ne tik muzikos instrumentų, bet ir papuošalų kūrybai reikalingų priemonių. Arina naudoja įvairias medžiagas – nuo brangių ir pusbrangių akmenų iki polimerinio molio. Darbai iš pastarojo, gebančio „įšaldyti“ trimačius ar net sudėtingesnius dainininkės kurtus autorinius raštus, jau tapo net savotišku jos simboliu.

„Turiu ir dar vieną savąjį ženklą, kurį stengiuosi akcentuoti arba subtiliai paslėpti visuose vėriniuose. Iš jo mano darbus taip pat galima atpažinti“, – sako Arina.

Erlendo Bartulio nuotr./Parodos „Kalėdinis žaisliukas“ akimirka
Erlendo Bartulio nuotr./Parodos „Kalėdinis žaisliukas“ akimirka

Nuo sagių iki auskarų – dainininkei įdomu kurti įvairiausius papuošalus. Kai kuriuose jų žinoma moteris panaudoja ir šviesaus atminimo savo mamos saugotus dekoratyvinius akcentus.

„Mama turėjo tokių papuošalams idealiai tinkančių „perliukų“, kurių dabar niekur neįsigysi. Jie ir tampa dažnais mano pagalbininkais, įkvepiančiais daiktams unikalumo“, – neabejoja Arina.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką