15min be reklamos
2022 12 02, 20:53

Druskininkus papuošė inovatyvi Kalėdų eglė: „Grožį galima sukurti pasitelkiant technologijas“

Šį vakarą į Druskininkus atvykęs šventinis ekspresas „Kalėdų kryptis – Druskininkai“ buvo tiesiog perpildytas. Stoties „Druskininkų pramogų aikštė“ Švenčių laukimo salę užtvindė keleiviai, atvykę 1-uoju reisu į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Juk laukė vakaras, pilnas gerumo, muzikos, spindesio, linksmų pramogų, kvapų ir skonių!
Druskininkų Kalėdų eglutės įžiebimas
Druskininkų Kalėdų eglutės įžiebimas / Justino Kygos nuotr.

Druskininkiečiai juokauja, kad žvaigždės labai myli Druskininkus. Pavasarį jos nusileidžia į pražydusius narcizų laukus, o žiemą kuria įmantrius žvaigždynų raštus ant Kalėdų eglės šventinio rūbo. Nors eglė šįmet padabinta tradiciniu apdaru ir papuošta karališka aukso karūna, meninės šviesų instaliacijos leido sukurti jos naują įvaizdį – žiemos karalienės rūbas suspindo akinančiu deimantiniu žėrėjimu.

„Paskutinių kelerių metų patirtis parodė, kad norint sukurti įspūdingą reginį, nėra būtina daug investuoti į naujus papuošimus, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Užtenka vienos kitos naujos detalės, o visą grožį galima sukurti pasitelkiant į pagalbą inovatyvius sprendimus, šiuolaikines apšvietimo technologijas, tad tokį sprendimą pasirinkome ir šįkart. Tikimės, kad druskininkiečiai ir miesto svečiai patirs daug gerų emocijų, o tai svarbiausia laukiant artėjančių švenčių.“

Justino Kygos nuotr./Druskininkų Kalėdų eglutės įžiebimas
Justino Kygos nuotr./Druskininkų Kalėdų eglutės įžiebimas

Vakare įsijungus specialiai parinktam apšvietimui ir tarp eglės šakų paslėptiems lazeriams, Pramogų aikštės šventinę erdvę nuklojo efektingas šviesų ir spalvų žaismas, kuris sukūrė įspūdį tarsi danguje mirgantys žvaigždynai nusileido ant žemės. Aikštę apgaubė pasklidęs žvaigždžių ūkas, kuris ėmė sekti paslaptingą švytinčios nakties pasaką.

Tą patį vakarą Gydyklų parke, aplink Muzikinį fontaną suspindo per pusšimtis originalių, verslo ir bendruomenės sukurtų kalėdinių eglučių. Parke įsikūrusios eglutės ir kalėdinės kompozicijos kaip visada stebina savo fantazija ir išradingumu. Prie fontano įsitaisė ir ypatinga eglutė – Druskininkų bendrystės eglutė, ant kurios kiekvienas druskininkietis ir kurorto svečias gali pakabinti savo žaisliuką.

Justino Kygos nuotr./Druskininkų Kalėdų eglutės įžiebimas
Justino Kygos nuotr./Druskininkų Kalėdų eglutės įžiebimas

Atvykusiems į pagrindinę stotį, ranka pasiekiamos ir kitos svarbiausios stotys: Kalėdų Senelio rezidencija, kalėdinis prekybos miestelis, Muzikinis vagonas, Vagonas-restoranas. Pastarajame šventinį vakarą karštą sriubą virė maltiečiai, kviesdami aukoti vargstantiems seneliams. „Prašome už tuos, kurie neprašo patys,“ – sakė maltiečiai, o druskininkiečiai ir svečiai jiems dosniai aukojo.

Gerą pusvalandį žiūrovai įtemptai laukė, ar pavyks Seneliui Kalėdai, padedant lazermenams, siunčiant šviesos spindulius, atsekti Druskininkų eglės koordinates ir laiku atlėkti į šventę. Scenoje pagaliau pasirodžius žvaigždžių ūke pasiklydusiam Seneliui Kalėdai, visa aikštė suskambo nuo mažųjų džiaugsmingo klegesio, aikčiojimo ir katučių. Ko gi daugiau bereikia?

Justino Kygos nuotr./Druskininkų Kalėdų eglutės įžiebimas
Justino Kygos nuotr./Druskininkų Kalėdų eglutės įžiebimas

Įžiebus eglę, aikštę užliejo muzika: savo dainas dovanojo druskininkietės Evita Cololo, Indraya, Amanda, Ema, Karolina, Rūta Kotryna ir Ronata.

Taip Druskininkai pradėjo gražiausių metų švenčių laukimą. Suplanuoti dar keturi šventiniai reisai į Dovanų pasaulį, Šventinių atradimų stotį, Džiaugsmingas Kalėdas ir Naujuosius Metus.

Fotogalerija:

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką