15min be reklamos
Publikuota 2018 01 03, 22:08

Filmų ciklo „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ tęsinio premjera sudomino ir žvaigždes

Šį sekmadienį, sausio 7 dieną, LRT ekranus išvys dokumentinių filmų ciklo „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ tęsinys. Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti skirtas projektas dešimtyje serijų ir toliau pasakos apie iškilias šaliai nusipelniusias istorines asmenybes. Trečiadienio vakarą sostinėje vyko filmų ciklo tęsinio premjera, kuri sudomino ir garsius žmones.
Larisa Kalpokaitė
Larisa Kalpokaitė / Pauliaus Lileikio nuotr.

Pernai pristatyta prodiuserių kompanijos „Singing fish“ prodiusuojamo ir LRT televizijos transliuojamo filmų ciklo pirmoji dalis susilaukė didelio žiūrovų dėmesio. Antrojoje filmų ciklo dalyje bus pasakojama apie dešimt įtakingų XIX-XX a. asmenybių, prisidėjusių prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Režisieriaus Alvydo Šlepiko ir Lauros Paukštės režisuojamuose filmuose žiūrovai bus supažindinami su istorijos vadovėliuose neaprašytais ir mažai žinomais faktais. Antrasis šalies prezidentas Aleksandras Stulginskis, rašytojas ir visuomenės veikėjas Juozas Tumas Vaižgantas, publicistė ir politinė veikėja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė – tai tik dalis asmenybių, kurias žiūrovai jau netrukus išvys televizijos ekranuose.

Pauliaus Lileikio nuotr./Laura Paukštė
Pauliaus Lileikio nuotr./Laura Paukštė

Į filmo apie Aleksandrą Stulginskį peržiūrą ir antrojo sezono premjerą kulinarinėje studijoje „Čiop Čiop“ susirinko būrys žinomų žmonių. Jaukiame projekto pristatymo renginyje dalyvavo pirmagimio besilaukianti LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Živilė Kropaitė su sužadėtiniu Liudu Basiuliu, filmų ciklo gamybos prodiuserė ir viena režisierių L.Paukštė, stilistė Viktorija Šaulytė su mylimuoju Juliumi Mocka.

Vakarėlyje taip pat apsilankė ne vienas aktorius: Darius Petkevičius, Emilija ir Elžbieta Latėnaitės, Larisa Kalpokaitė, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Pauliaus Lileikio nuotr./Elžbieta ir Emilija Latėnaitės
Pauliaus Lileikio nuotr./Elžbieta ir Emilija Latėnaitės
Pauliaus Lileikio nuotr./Ramūnas Cicėnas
Pauliaus Lileikio nuotr./Ramūnas Cicėnas

Prieš filmo peržiūrą susirinkusius svečius sveikino ir apie projektą pasakojo prie jo kūrybos prisidėjęs istorikas Algimantas Kasparavičius bei jo prodiuserė ir režisierė L.Paukštė.

Pauliaus Lileikio nuotr./Algimantas Kasparavičius
Pauliaus Lileikio nuotr./Algimantas Kasparavičius

„Mane žavi tai, kad šie žmonės, apie kuriuos bus filmai, gyveno ne tik dėl Lietuvos žemės, bet ir dėl valstybės, o tą savo meilę šaliai realizavo konkrečiais darbais. Mane taip pat žavi jų vidinė elegancija, kad jie mokėjo gražiai rengtis ir gerai elgtis kompanijoje, jie tikri inteligentai. Jie buvo tokios asmenybės, kurie buvo pajėgūs sukurti Lietuvą, lygiuokitės į juos“, – kalbėjo A.Kasparavičius.

„Kartais galvojome, kad nespėsime, nežinojome, ar pasieksime tikslą, bet pasiekėme. Dėkoju visai kūrybinei komandai už sunkų darbą. Antrojo sezono serijos skirsis nuo pirmojo, nes dažnai nežinojome, nuo ko pradėti: užtruko rasti ekspertų, archyvuose kartais būdavo vos kelios nuotraukos, rasti naudingos informacijos buvo sudėtinga. Tačiau šiandien jums galime parodyti pirmąjį filmas apie Aleksandrą Stulginskį, kurį suvaidino Ramūnas Cicėnas. Jis neįtikėtinai į jį panašus“, – sakė L.Paukštė.

Dokumentinių filmų ciklo „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ filmas apie Aleksandrą Stulginskį – sausio 7 dieną, 21 val. per LRT televiziją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką