Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 08:01

I.Juodeikienė pakrikštijo sūnų: šeimai svarbi vieta, ypatingi rūbeliai ir padėka Dievui

Dar prieš pasitinkant vasarą, gegužės 22-ąją dainininkė Indrė Malakauskaitė-Juodeikienė kartu su vyru Egidijumi pakrikštijo sūnelį Kasparą. Religingos šeimos artimųjų rate krikšto ceremoniją apgaubė sentimentai bei simbolikos. „Mane visuomet bažnyčioje aplanko jautrumas, dažnai ir ašara iškrinta“, – apie artimą ryšį su religija kalba Indrė.
Indrės Juodeikienės šeima
Indrės Juodeikienės šeima / Robertos Gervytės nuotr.

Muzikinio projekto „Finalo ketverto“ nugalėtoja, muzikos mokytoja bei dviejų berniukų mama Indrė Malakauskaitė-Juodeikienė kartu su vyru Egidijumi Juodeikiu saulėtą pavasario dieną sūneliui surengė stebuklingai sakralią šventę.

Robertos Gervytės nuotr./Indrės Juodeikienės sūnaus Kasparo krikštynos
Robertos Gervytės nuotr./Indrės Juodeikienės sūnaus Kasparo krikštynos

Dar metukų neturintis Kasparas buvo pakrikštytas Juodeikių šeimai ypatingoje vietoje. Kalbėdama apie krikštynoms pasirinktą Žemaičių Kalvarijos Baziliką, Indrė sugrįžta į prisiminimus.

„Dar draugystės pradžioje, kai vyras vežė mane pas savo tėvus mus supažindinti, sustojo prie šios bažnyčios ir pasakė: „Čia vyks mūsų vestuvės.“ Tad ir mūsų vestuvės, ir pirmojo sūnaus krikštas buvo šioje vietoje, todėl spręsti, kur krikštyti Kasparą, net nereikėjo“, – 15min sako Indrė.

Kasparo ir Jokūbo mama džiaugiasi, kad visos jų šeimai svarbiausios šventės vyko vienoje vietoje. „Ši bazilika – mūsų šeimos bažnyčia“, – įsitikinusi ji.

Iš kartos į kartą

Krikštas ir religija Juodeikių šeimynai yra kur kas daugiau nei skambūs žodžiai – sakralumą jie sieja su gilia prasme: „Esame tikintys ir religingi. Galbūt į bažnyčią ir neiname kiekvieną sekmadienį, bet nepamirštame padėkoti Dievui už viską, ką turime“.

Pašnekovė priduria, kad viso to mokys ir savo sūnus. Sieks, kad jiedu „viską darytų su meile, neliptų kitiems ant galvų ir būtų teisingi kitiems ir patys prieš save“.

Robertos Gervytės nuotr./Indrės Juodeikienės sūnaus Kasparo krikštynos
Robertos Gervytės nuotr./Indrės Juodeikienės sūnaus Kasparo krikštynos

Nuo svarbios krikšto dienos neatsiejama dalimi yra tapęs ir įvaizdis šiai progai. Indrė savo jaunėlį Kasparą puošė tais pačiais drabužėliais, kaip ir vyresnėlį Jokūbą per jo krikštynas. Moteris sako, kad yra girdėjusi, jog tai sustiprina brolišką ryšį. Ši simbolika Indrę labai žavi, todėl tikisi, kad ją pavyks pratęsti ir šiuos išsaugotus drabužėlius perduos jau savo sūnų vaikams.

„Aš pati savo vaikystės rūbelių neturiu likusio nė vieno, bet kai draugės rengia savo vaikystės sukneles dukras, man yra kažkas vau! Esu sentimentali ir man tokie dalykai labai reikšmingi, turbūt senstu“, – juokiasi ji.

Švento Kasparo vardą „nešiojančiam“ mažyliui ruošiantis šventei buvo išrinkti ir krikštatėviai, kuriais tapo Indrės vyro Egidijaus sesė su vyru. Moteris priduria, jog pasirinkti tam tinkamus pretendentus nebuvo sunku.

„Jie yra rūpestingi, šilti bei ramūs – visai kaip ir mūsų Kasparas. Net neabejoju, kad jie bus puikūs krikštatėviai“, – paaiškina pašnekovė.

Pati Indrė su savo krikšto tėvais turi nuostabų ryšį, todėl viliasi, kad ir jos abu berniukai bendraus bei mylės savo krikšto tėvelius taip, kaip ji savuosius.

Robertos Gervytės nuotr./Indrės Juodeikienės sūnaus Kasparo krikštynos
Robertos Gervytės nuotr./Indrės Juodeikienės sūnaus Kasparo krikštynos

Jausmingoje bažnyčios ceremonijoje berniuko mamą užvaldė tyros emocijos, o akyse ėmė kauptis ašaros. „Mane visuomet bažnyčioje aplanko jautrumas, dažnai ir ašara iškrinta. Labai emocionaliai viską priimu, ypač tokioje didingoje vietoje. O dar kai čia tavo vaiko krikštas, emocijos tikrai stiprios“, – didžią dieną jų šeimai prisimena Indrė.

Prie džiugesio kupinos dienos prisidėjo ir puiki mažojo Kasparo nuotaika, visos ceremonijos metu berniukas nuotaikingai šypsojosi kunigui. O pakilią nuotaiką vainikavo ir puikus oras. Panašu, jog viskas išties vyko kaip suplanuota.

Palaiminimas iš viršaus

Krikšto temą palikdama kiek nuošaly, Kasparą ir Jokūbą auginanti Indrė šypsodamasi teigia, kad motinystė jai primena linksmuosius kalnelius, kadangi vaikų auginime būna visko.

„Net per vieną dieną nuotaikos bei emocijos pasikeičia keliskart. Neslėpsiu, tikrai yra sunkių momentų norint atliepti dviejų vaikų poreikius čia ir dabar. O dar kai reikia pasiruošti koncertui, diena tampa išties chaotiška“, – apie iššūkius, su kuriais susiduriama derinant vaikų auginimą ir karjerą, kalba atlikėja.

Robertos Gervytės nuotr./Indrės Juodeikienės sūnaus Kasparo krikštynos
Robertos Gervytės nuotr./Indrės Juodeikienės sūnaus Kasparo krikštynos

Visgi du dainininkės auginami sūnūs kelia skirtingus iššūkius. Kol jaunėlį Kasparą galima vadinti ramiu vaiku, su vyresnėlio Jokūbo auklėjimu reikia kiek rimčiau padirbėti.

Nepaisant skirtingų berniukų charakterių, Indrė sako mylinti juos „be proto“ , tačiau kartu laiko save ir griežta mama.

„Taisykles įvedinėju aš, bet žinoma, viskas su meile ir proto ribose. Esu ta, kuri labai nerimauja, kad nenukristų, kad nesusižeistų, kartais, atrodo, ir iš baimės neleidi to ar ano“, – atskleidžia I.Malakauskaitė-Juodeikienė.

Kol Indrė save priskiria prie griežtą auklėjimą taikančių mamų, tuo metu jos vyras ir vaikų tėtis Egidijus į viską žiūri kiek paprasčiau. „Tad balansas šeimoje tikrai yra“, – apie namų taisykles kalba berniukų mama.

Ieva Jūra nuotr./Indrė Juodeikienė
Ieva Jūra nuotr./Indrė Juodeikienė

„Jaučiuosi apdovanota ir palaiminta turėdama šiuos du nuostabius vaikus savo gyvenime! Vaikai yra didžiausias turtas, kokį gali sukurti! Ir kad ir kokia atrodytų sunki diena buvo, vakare dėkoju Dievui, kad turiu juos, kad esame sveiki ir kad galime augti kartu kaip šeima“, – pokalbį su 15min dėkodama likimui užbaigia Indrė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką