Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 15, 19:13

Lietuvoje – „Eurovizijos“ nugalėtojai „Kalush Orchestra“: iškilo bėdų dėl bagažo

Trečiadienio vakarą Vilniaus oro uoste nusileido „Eurovizijos“ nugalėtojų grupės „Kalush Orchestra“ lėktuvas. Išsilaipinę, Ukrainos atstovai mielai dalijosi savo mintimis su žiniasklaidos atstovais. Ketvirtadienį jie surengs prasmingą koncertą Kauno Žalgirio arenoje. Pusė visų už bilietus surinktų lėšų bus skirta fondui „Aš esu Ukraina“, kurį įkūrė Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Vilniaus oro uoste grupę „Kalush Orchestra“ pasitiko ne tik žiniasklaidos atstovai, bet ir gerbėjų būrys. Čia „Eurovizijos“ nugalėtojai iš Ukrainos atvyko koncertuoti Kaune, Žalgirio arenoje.

Anksčiau jie siuntė žinutę visiems Europos gerbėjams.

„Neapsimetinėkite, kad dabar vykstantis karas Ukrainoje yra tolimas filmas, kurį žiūrite. Kažką, kas yra toli. Ukraina yra Europos centras, ir šis žiaurus karas vyksta būtent ten. Kai atsibundate ir girdite sprogimus. Kai nežinai, ar tavo tėvai, draugai, giminaičiai dar gyvi.

Ši patirtis varo iš proto, ji griauna tavo psichinę sveikatą. Kuo greičiau sulauksime pagalbos iš Europos, kuo greičiau susivienysime, kuo daugiau žmonių padės ir informuos mus apie tai, tuo greičiau karas baigsis. Ir neišplis į kitas šalis“, – sakė grupės lyderis Olehas Psiukas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./„Kalush Orchestra“ atvyko į Vilnių
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./„Kalush Orchestra“ atvyko į Vilnių

Vos išlipę iš lėktuvo, grupės nariai dalijo komentarus žiniasklaidai. Tiesa, muzikantų teko šiek tiek palaukti dėl to, kad bagaže susitrenkė jų kontraboso dėklas.

„Ar instrumentas susigadino, pamatysite patys rytojaus koncerte“, – 15min kalbėjo grupės lyderis Olehas Psiukas.

Paklausus, kokią žinutę atneša pirmąkart Lietuvoje besilankantys „Kalush Orchestra“ jie atsakė, jog nori skleisti žinią apie Ukrainą ir jos kultūrą.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./„Kalush Orchestra“ atvyko į Vilnių
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./„Kalush Orchestra“ atvyko į Vilnių

Oleho mamos garbei pavadinta daina „Stefania“ apskriejo visą pasaulį. Anot jo, mama dėl to yra labai laiminga:

„Mama labai patenkinta, nes dainą, kurią jai paskyriau, pamatė „Eurovizija“, o dabar – ir visas pasaulis.“

Ukrainai pergalė „Eurovizijoje“ buvo svarbi ir dėl šiuo metu joje vykstančio Rusijos pradėto karo bei galimybės skleisti žinią apie savo autentiškas tradicijas.

„Tai yra svarbu šaliai ir mums, kaip mes ją atstovaujame karo metu, todėl tikimės, kad mums pavyko teisingai interpretuoti Ukrainos kultūrą“, – sakė grupės lyderis žiniasklaidos atstovams.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./„Kalush Orchestra“ atvyko į Vilnių
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./„Kalush Orchestra“ atvyko į Vilnių

„Kalush Orchestra“ aukcione pardavė ne tik „Eurovizijos“ trofėjų, bet ir Oleho rožinę panamą. Pinigus jie, kaip teigė, paaukojo Ukrainos labdaros fondams.

O.Psiukas dėkojo Lietuvai už palaikymą, jis tikino girdėjęs apie mūsų vieningą Bayraktar drono pirkimą. Anot jo, šiuo metu labai svarbu šviesti apie įvykius jų šalyje.

„Eurovizijos“ nugalėtojai girdėjo ir apie susiklosčiusią situaciją, kai jiems teko perkelti savo koncertą iš Vilniaus, „Avia Soloutions Group“ arenos į Kauno „Žalgirio“.

„Taip, girdėjau apie šį momentą. Bet viskas buvo išspręsta“, – tikino muzikantas.

Rytoj koncerto metu grupės nariai uždraudė reklamuoti bendrovių logotipus, kurie susiję su alkoholio, tabako ar energinių gėrimų gamyba bei platinimu. Šių gėrimų grupė griežtai atsisako ir užkulisiuose. Kaip teigė 15min portalui, jie patys visų šių dalykų yra atsisakę jau 7-erius metus.

„Žinau šį gyvenimo būdą ir iki ko jis priveda, todėl džiaugiuosi, kad dabar galiu padėti žmonėms ir šviesti juos šia tema“, – 15min sakė O.Psiukas.

Rytoj koncerte dainuos ir Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Liu bei dar du atlikėjai – Mad Money bei „8 Kambarys“. Olehas tikino, jog pastarųjų nežino, tačiau su Monika palaiko šiltus ryšius.

„Jie visi yra tokie, kaip Monika, tad manau bus puikūs, o su Monika mes labai susidraugavome“, – pokalbį su žiniasklaidos atstovais baigė „Kalush Orchestra“ grupės lyderis Olehas Psiukas.

15min primena, kad grupė „Kalush Orchestra“ susikūrė 2021 m. kaip šešių muzikantų grupė ir kaip 2019 m. įkurto pirmojo projekto „Kalush“ atšaka. Pavadinimas „Kalush“ kilo iš grupės lyderio Oleho gimtojo miesto vakarinėje Ukrainos dalyje. „Kalush Orchestra“ yra vieni iš jaunųjų Ukrainos hiphopo scenos kūrėjų. Esminis „Kalush Orchestra“ skirtumas nuo kitų Ukrainos grupių – etninės muzikos elementų derinimas su modernia garso produkcija, hiphopo šokiais ir repu ukrainiečių kalba.

„Eurovizijos“ konkursą laimėję Ukrainos muzikantai savo koncertą Lietuvoje perkelėlė iš Vilniaus į Kauną. Toks grupės sprendimas buvo nulemtas dėl „Avia Solutions Group“ arenos siejimo su Kremliaus režimu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką