Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 20, 09:33

I.Starošaitė apie 8 kg užauginusį desertą: suprato, kad mėgautis turi atsargiai

Irena Starošaitė – moteris, kurią neabejotinai žino visa Lietuva. Visuomet energingą, žavią ir veiklią Ireną sėkmė lydi ne tik karjeroje, bet ir asmeniniame gyvenime – atlikėja kartu su vyru, taip pat žinomu dainininku Žilvinu Žvaguliu, kartu yra jau 22 metus. „Svarbiausia žinoti, nori šeimos, ar ne“, – sako I.Starošaitė.
Irena Starošaitė
Irena Starošaitė / tomasfoto.lt / Tomo Petrovskio nuotr.

Žinoma atlikėja laidoje „Virtuvės istorijos“, kuri rodoma šeštadieniais 10 val. per TV3, atviravo, kad nors jos vyras Žilvinas gamina dažnai, vis dėlto atsakomybė už maistą namuose dažniausiai tenka jai.

Pagrindinis patiekalas Žvagulių namuose yra sriuba, kuri gaminama kasdien. Tačiau jei kasdieninio maisto ruoša dažniausiai gula ant Irenos pečių, visai priešingai yra per šventes – tuomet virtuvėje karaliauja Žilvinas, rašoma televizijos pranešime spaudai.

„Jis greitai viską padaro, paruošia ir papuošia. Žilvinas gražiai supjausto mėsytę, sūriukus, dėlioja krevetes. Ir spėja padiriguoti ir man – duoda nurodymus, ką supjaustyti, paruošti. Tad mūsų šeimoje už balius yra atsakingas Žilvinas. O aš būnu tik jo pagalbininkė“, – nuotaikingai pasakoja žinoma dainininkė.

Žvagulių šeima prieš kelis metus ėmėsi ir dar vieno verslo – su partneriais ėmė kepti šakočius. Laidoje Irena pasakoja, kad toks verslas, pasirodo, labai pavojingas... kūno linijoms!

„Dabar namuose ant stalo šakočiai nėra dažnas patiekalas, tačiau pradžioje jų buvo daug. Per pirmą karantiną, tuos šakočius kramsnodama, aš priaugau 8 kilogramus. Supratome, kad šakočiais reikia mėgautis atsargiai“, – juokiasi Irena.

tomasfoto.lt / Tomo Petrovskio nuotr./Irena Starošaitė
tomasfoto.lt / Tomo Petrovskio nuotr./Irena Starošaitė

Žavioji dainininkė taip pat papasakojo ir apie kulinarines keliones, į kurias mėgsta leistis, kai tik gali skirti tam laiko.

„Atmintyje man giliai įsirėžusi japonų virtuvė, bet ne kur kitur, o tik Japonijoje. Visi okonomijaki, yakisoba, sushi – be proto skanu! Pradžioje prie neįprastų skonių reikėjo priprasti, bet paskui... Ypač įvertini, kai to nebetenki – išvažiavus iš Japonijos, labai norėjosi pakartoti“, – pasakoja žinoma moteris.

Kaip paaiškėjo laidoje, Irena yra tikra gurmanė ir drąsiai ragauja net ir labai neįprastus patiekalus.

„Kažkam keistas patiekalas yra varlės ar jų kojelės, o man labai skanu! Mėgstu ir sraiges. O kaip skanu austrės ir šampanas!..“ – pasakojimą apie savo kulinarinius atradimus tęsia I.Starošaitė.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką