2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Jurga Jutaitė prieš „Auroros“ premjerą: „Filme turėjau galimybę nugyventi gana įspūdingą gyvenimą“

Jurga Jutaitė (26) nėra profesionali aktorė, tačiau lietuviškame kine sukūrė jau trečią vaidmenį. Kino žiūrovai pirmiausia Jurgą išvydo Kristijono Vildžiūno juostose „Aš esi tu“ (2006) ir „Kai apkabinsiu tave“ (2010). O prieš penktadienį įvyksiančią Kristinos Buožytės filmo „Aurora“ premjerą Lietuvoje Jurga portalui Žmonės.lt pasakojo apie savo patirtį vaidinant šioje mokslinės fantastikos romantinėje dramoje, dėl kurios jai teko nusiskusti galvą.
Marius Jampolskis ir Jurga Jutaitė
Marius Jampolskis ir Jurga Jutaitė / Kadras iš filmo „Aurora“

Jurga, pradėkime nuo tradicinio klausimo: kas buvo sunkiausia vaidinant šiame filme?

Viskas buvo sunku. Šis vaidmuo labai ekstremalus, reikalaujantis kraštutinių emocijų. Na, iš esmės kiekviena scena buvo sunki.

Tenka pripažinti, kad sukėlei daug susidomėjimo nusprendusi nusiskusti galvą plikai. Solidariai su jumis tai padarė ir režisierė. Ar tau nebuvo sunku ryžtis tokiam sprendimui?

Aš dar dabar ant savęs pykstu, kad taip ilgai trypčiojau vietoje ir dvejojau priimti šį sprendimą. O iš tiesų dėl to visiškai nesigailiu. Gailiuosi tik ilgai dvejojusi.

Filmo Aurora kūrėjų nuotr./Kristina Buožytė, Jurga Jutaitė, Marius Jampolskis
Filmo „Aurora“ kūrėjų nuotr./Kristina Buožytė (dešinėje), Jurga Jutaitė, Marius Jampolskis

Tai yra tavo trečiasis vaidmuo, pirmieji du – Kristijono Vildžiūno filmuose. Kas tau labiausiai įsiminė dirbant su Kristina Buožyte, Mariumi Jampolskiu ir Šarūnu Bartu.

Aš eilinį kartą įsitikinau, kad kine dirba ypač atkaklūs žmonės. Tokia yra Kristina, o ypač Marius.  Visi kino žmonės yra labai stiprūs, labai atkaklūs ir tas labai įkvepia mane pačią kaip žmogų, net kasdieniame gyvenime. Tiesa, su Šarūnu Bartu teko nedaug pamainų filmuotis, tad nieko pasakyti negaliu.

Perklausiu dar kartą – kaip patiko, sekėsi dirbti su Mariumi? Juk jis kartu su tavimi atliko pagrindinį vaidmenį...

Mes susipažinome ir susidraugavome. Jis yra  šimtu procentų darbui atsiduodantis žmogus, negailintis savo jėgų, turintis minčių, norintis diskutuoti. Scenarijaus klausimais jis man davė gerų, tvirtų patarimų. Man buvo labai gera su juo dirbti.

O kokia Kristina yra filmavimo aikštelėje – atlaidi, lanksti, o gal tikras cerberis?

Ji yra labai užsispyrusi. Vienas iš labiausiai užsispyrusių žmonių, kokius tik pažįstu. Manau, kad tai jai tik padės. Be to, Kristina labai gerai žino, ko ji nori, bet kartu yra atvira pasiūlymams.

Šis filmas – mokslinės fantastikos romantinė drama, net, sakyčiau, trileris. Pasakyk trumpai, kokia yra tavo kuriama herojė Aurora?

Oi, man dar sunku ją apibūdinti keliais sakiniais. Lygiai taip pat sunku save apibūdinti. Iš tiesų man reikia laiko, kad atsitraukčiau ir suprasčiau. Aš kažkaip labai emociškai, labai impulsyviai tą personažą kūriau. Todėl kol kas jokių būdvardžių apie savo personažą negaliu pasakyti. Nors, geriau pagalvojus, ji yra fatališka, ištikima, jausminga ir impulsyvi.

Kiekvienas filmas vis kitokia patirtis. Ko išmokai šiame?

Pati savyje atradau tam tikrų savybių, kurios  nemaniau, kad egzistuoja (juokiasi). Supratau, kad galiu būti stipri ekstremaliose situacijose.

Tiesa, didžiausiais viso šito džiaugsmas, be abejonės, yra žmonės. Aš iš jo išsinešu – patirtį. Džiaugiuosi būdama komandoje su tokiais žmonėmis, kaip Kristina, Feliksas, Marius ir kaip kiekvienas iš filmavimo grupės narių. Tai yra gražiausiai, kas man atsitiko. Aš tiesiog turėjau galimybę nugyventi dar vieną, antrą gyvenimą, kuris, nuotykių prasme, buvo gana įspūdingas.

Kadras ia filmo Aurora/Aktoriai Jurga Jutaitė ir Marius Jampolskis
Kadras iš filmo „Aurora“/Aktoriai Jurga Jutaitė ir Marius Jampolskis

Ar esi iš tų aktorių, kurie sunkiai įeina į vaidmenį, sunkiai jį išjaučia ir sunkiai išeina?

Aš neturiu ir nemoku aktorinių technikų, kurios padėtų lengviau įeiti ar išeiti iš vaidmens. Viską darau gana savamoksliškai, o tai užtrunka ir yra kur kas sudėtingiau. Kas liečia įsijautimą į vaidmenį, porą gerų patarimų man davė režisierius Kristijonas Vildžiūnas. Jais ir vadovaujuosi. Kelis davė ir Kristina.
Aš labai džiaugiuosi, kad šie abu režisieriai yra rūpestingi žmonės ir po vaidmens nepalieka likimo valiai. Be to, su tuo išėjimu iš vaidmens yra sudėtinga – man atrodo, kad aš visiškai iš jos ir neišeinu, lieka kažkokie antspaudai.

„Aurora“ – festivaliuose gana puikiai įvertintas filmas. Žinau, kad labai sunku žiūrėti iš šalies, bet kaip tu jį vertini pati?

Aš jaučiuosi pakankamai užtikrinta tuo filmu. Aišku, tobulumui ribų nėra ir visi ten dirbę yra gana reiklūs sau ir gana kritiški žmonės. Mes matome vietų, kur galima būtų buvę padaryti geriau. Kita vertus, jei kas nors man leistų atsukti laiką atgal ir žinočiau, kad mūsų laukia toks rezultatas, nedvejodama imčiausi šio projekto.

Apie filmą „Aurora“ 

2011 metais  Lietuvoje sukurtas 119 min. trukmės vaidybinis filmas. Tai mokslinės fantastikos romantinė drama, kurios premjera įvyko 2012 metais. Lietuvos žiūrovai „Aurorą“ kino teatruose išvys nuo sausio 4-osios.

Siužetas: pagrindiniai veikėjai – Lukas ir Aurora – dalyvauja tarptautinės mokslininkų komandos vykdomame eksperimente. Tai moderni istorija, vykstanti dvejose skirtingose erdvėse, nagrinėja aistros prigimtį, atskleisdama dualizmo problemą tarp žmogaus kūno ir jo minčių pasaulių. 
Lukas – jaunas neuronų informatikas, pakviestas dalyvauti moksliniuose bandymuose ir tapti jų pagrindiniu stebimuoju subjektu. Aurora – po automobilio avarijos komos būsenos ištikta moteris, kuri taip pat įtraukta į bandymus. Mokslinio ekperimento tikslas – neuronais perteikti informaciją iš komos būsenoje atsidūrusios moters smegenų į šiam ekperimentui pasiryžusio Luko smegenis ir stebėti, kaip ši informacija priimama bei kaip ji funkcionuoja ir veikia žmogaus potyrius. Prasidėjus eksperimentui, Lukas pakliūva į viliojantį Auroros pasaulį, kuriame ši patraukli, aistringa moteris net nežino, kad yra ištikta komos. Tarp Luko ir Auroros užsimezga ypatingas ryšys. Vis dėlto jų jausmus ima griauti per automobilio avariją žuvęs Auroros vyras Stalkeris...

Aktoriai: Jurga Jutaitė, Marius Jampolskis, Šarūnas Bartas, Vytautas Kaniušonis, Darius Meškauskas, Rudolfas Jansonas, Gabija Ryškuvienė.

Kūrybinė komanda: Kino kompanijos „Tremora“ (Lietuva), kartu su „Acajou Films“ (Prancūzija) ir „Les Films Du Cinema“ (Belgija). Kristina Buožytė (režisierė), Kristina Buožytė ir Bruno Samper (scenarijus), Ieva Norvilienė    (prodiuserė), Feliksas Abrukauskas (operatorius), Audrius Dumikas (dailininkas), Daiva Petrulytė (kostiumų dailininkė).

Apdovanojimai: „Aurora“ yra antrasis (pirmasis – „Kolekcionierė“) pilnametražis režisierės Kristinos Buožytės filmas, kuris jau laimėjo specialųjį festivalio Karlovi Vary programos „East of West“ prizą, geriausio šių metų Europos fantastinio filmo vardą SITIitges festivalyje. „Fantastic Fest“ festivalyje Ostino mieste „Aurora“ nuskynė net keturis prizus: geriausio filmo, geriausio scenarijaus, geriausio režisieriaus ir aktorės apdovanojimus.

O dabar, prieš jūsų akis filmo „Aurora“ (angl. „Vanishing Waves“) anonsas:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką