Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 01 09, 10:20

Kalėjimo išvengusios Dainos Bilevičiūtės prokurorai nepalieka ramybėje, tęsti bylą trokšta ir žvaigždė

Daina Bilevičiūtė neliko patenkinta tuo, kad pirmosios instancijos teisme išvengė kalėjimo baudžiamojoje byloje dėl sukčiavimo pasisavinant ES lėšas. Nerimsta ir prokurorai – nors teismas skyrė dainininkei daugiau nei pustrečio karto didesnę nei jie prašė baudą, apeliacinės instancijos teisme bus siekiama kaltinimus perkvalifikuoti.
Daina Bilevičiūtė
Daina Bilevičiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Paaiškėjo, kad dar neįsiteisėjusį nuosprendį Dainos Bilevičiūtės baudžiamojoje byloje dėl  sukčiavimo pasisavinant Europos Sąjungos (ES) lėšas aukštesnės instancijos teismui apskundė ir prokuratūros atstovai, ir pati nuteistoji su savuoju advokatu.

Kaip žinoma, pernai spalį D.Bilevičiūtei skirta 16 900 Lt dydžio bauda, tačiau pramogų verslo atstovė nuolat kartoja esanti nekalta ir pageidauja būti visiškai išteisinta.

Savo ruožtu bylą kuruojantis Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Dainius Baraniūnas pirmadienį 15min.lt sakė, kad apeliacinis skundas yra pateiktas nusikalstamų veikų kvalifikavimo.

Kaip skelbta anksčiau, Vilniaus miesto 2-ame apylinkės teisme neviešame posėdyje išnagrinėtoje byloje D.Bilevičiūtė buvo kaltinama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 300 str. 1 d. dėl tikro dokumento suklastojimo, pagal BK 22 str. 1 d., 182 str. 2 d. dėl pasikėsinimo įgyti didelės vertės svetimą turtą ir pagal BK 207 str. 1 d. dėl kredito gavimo apgaule.

D.Bilevičiūtė pripažinta kalta dėl trijų nusikalstamų veikų padarymo

Nuosprendžiu D.Bilevičiūtė buvo pripažinta kalta pagal BK 300 str. 1 d. dėl tikrų dokumentų suklastojimo ir jai paskirta 55 MGL dydžio (7150 Lt) bauda. Taip pat ji pripažinta kalta pagal LR BK 207 str. 1 d. dėl apgaule gauto kredito iš banko ir jai paskirta 65 MGL dydžio (8450 Lt) bauda.

Tačiau teismas nuosprendžiu pripažino, kad D.Bilevičiūtė ne pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, bet pasikėsino apgaule gauti subsidiją (Europos struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšas), todėl jos veiksmai iš BK 22 str. 1 d., 182 str. 2 d. buvo perkvalifikuoti į LR BK 22 str. 1 d., 207 str. 1 d. ir jai paskirta 60 MGL dydžio (7800 Lt) bauda.

Dalinio bausmių sudėjimo būdu subendrinus paskirtas bausmes, D.Bilevičiūtei paskirta galutinė subendrinta bausmė – 130 MGL, t.y. 16 900 Lt dydžio bauda, ją D.Bilevičiūtė įpareigota sumokėti per 8 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Prokuroras D.Baraniūnas D.Bilevičiūtei buvo siūlęs skirti viso labo 50 MGL dydžio (6,5 tūkst. Lt) baudą, nors pagal Baudžiamąjį kodeksą dainininkei galėjo grėsti iki 8 metų nelaisvės.

Abiejų šalių apeliacinius skundus rengiasi nagrinėti Vilniaus apygardos teismas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką