Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Kaunietis menininkas sukūrė grojančią liemenėlę Oksanai Pikul (nuotraukos, video)

Šokiruoti visuomenę neįprastais paveikslais ir meno akcijomis mėgstantis kaunietis Gytautas Balkevičius vėl priminė save. Jaunasis menininkas sukūrė neįprastą dovaną garsiajai „Olialia pupytei“ Oksanai Pikul – stebuklingas liemenėles iš plastikinių butelių.
Liemenėlė skirta Oksanai Pikul
Liemenėlė, skirta Oksanai Pikul. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmąjį liemenėlę kaunietis Oksanai, kurią pats vadina tiesiog Okse, jau įteikė. Vėliau padarė dar vieną, patobulintą, kurią pristato 15min.lt skaitytojams.

„Jis vienintelis Lietuvoje, nes tai ne tik liemenukas. Iš jo gali sklisti muzika“, – apie naujausią savo kūrinį pasakojo G.Balkevičius. Jis neslėpė, kad braškėmis ir akimis išpiešti buteliai, kurie sujungti virvele, skirti būtent O.Pikul. Ji, kaip ir kitos „Olialia pupytės“, neretai sulaukia kaltinimų, jog dainuoja ne balsu, bet krūtine.

„Jį padariau Oksaniukei, kurios krūtys stebuklingos. Dabar darys dar didesnius stebuklus: paspaus „knopkę“ ir dainuos“, – pasakojo G.Balkevičius.

VIDEO: Kauniečio menininko dovana Oksanai Pikul

Paklaustas, kodėl sugalvojo sukurti liemenėlę O.Pikul, kaunietis sakė norėjęs taip šiai moteriai padėkoti.

„Ji tiek per metus prisikentėjo, kai didinosi krūtinę. Nė vienas vyras nepadėkojo už tai, už pasiaukojimą dėl visos šalies vyrų“, – pasakojo G.Balkevičius.

Su 15min.lt žurnalistais susitikęs savo studijoje jaunasis kūrėjas neslėpė ambicijų tapti žinomas ir dovanas kurti ne tik Lietuvos įžymybėms, bet ir užsienio.

„Turiu planų su britais bendrus projektus rengti. Pasimakaluosiu čia, Lietuvoje, paskui – į Londoną. Kas žino, gal Madonnai ateityje sukursiu kelnaites“, – pusiau juokais, pusiau rimtai planais dalijosi prieštaringai vertinamas menininkas.

Kurdamas skandalingus kūrinius G.Balkevičius nepamiršta ir savo senos aistros – istorijos. Jo studija pilna istorinių nuotraukų ir kitos atributikos, pavyzdžiui, tarpukariu Kaune veikusių vaistinių, kitų įstaigų iškabų.

VIDEO: Gytauto Balkevičiaus surinktos istorines nuotraukos

Anksčiau G.Balkevičius yra surengęs paveikslų parodą Seime. Joje buvo galima išvysti plačiai neminimų istorinių Kauno faktų interpretacijas. Tačiau vėliau savitu braižu garsėjantis kūrėjas pasuko skandalingos kūrybos pusėn.

Plačiausiai nuskambėjo jo su buvusiu Kauno meru, Seimo nariu Vytautu Šustausku pernai, per Velykas, prie Seimo rūmų surengta akcija, kurios metu buvo ridenamos molinės politikų galvos. Jas sukūrė G.Balkevičius.

Nors dėl panašių meninių akcijų kaunietis pelnė skandalisto vardą, atsisakyti pasirinkto kelio, atrodo, neketina. „Jei ne molinių galvų akcija, apie mane niekas nežinotų. Nekviestų filmuotis į televiziją, nedovanotų nemokamų kelionių (netrukus vienos televizijos ekranuose bus galima išvysti laidą, kurios dalyvis G.Balkevičius su žinomu Lietuvos žmogumi mėgavosi savaite atostogų užsienyje – aut. past.)“, – kalbėjo menininkas ir neatmetė, jog šiemet Velykoms parengs ką nors šokiruojamo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius