Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 23, 11:50

Kūčių išvakarėse kunigas Ričardas Doveika kreipiasi į susiskaldžiusią tautą

Šventinį Kūčių vakarą specialioje Rūtos Mikelkevičūtės laidoje „Kūčios su Rūta“ kartu su vedėja prie tradiciniais patiekalais nukrauto Kūčių stalo sės žinomi šalies žmonės. Savo Kūčių tradicijomis dalinsis ir atvirai apie šių metų atneštus išbandymus bei išmoktas pamokas prabils Indrė Stonkuvienė, Martynas Levickis, Austėja Jablonskytė ir Juozas Gaižauskas. Na, ir, žinoma, kokios Kūčios be tradicinės Ričardo Doveikos kalbos.
Ričardas Doveika
Ričardas Doveika / LNK stopkadras

Kunigas šiemet ragina susivienyti dėl vakcinų, galimybių paso, migrantų pykstančią ir susipriešinusią tautą bei pagaliau atrasti meilę vieni kitiems, rašoma pranešime spaudai.

„Šie metai tikrai pasikėsino į mūsų tarpusavio santykius, Lietuva labai susipriešino. Mes šiemet kalbėjome apie skirtingumus ir kitoniškumus, bet nesivarginome skirti laiko kitaip mąstančiam žmogui. Man buvo laibai skaudi akcija, kuri vyko socialiniuose tinkluose – ištrink kitaip mąstančius, net jei tai tavo brolis ar sesuo. Išsižadėk, nebendrauk...

Manau, kad tai veda į tautos suklaidinimą. Nes lietuvius iššūkiai suvienija ir subrandina. Mes mokėjome dalintis duonos kąsniu, mes slėpėme žydus, slėpėme partizanus, mes išsivežėme į Sibirą maldaknyges, kankles, akordeonus ir ten šventėm gyvenimą.

Adventas yra tam, kad atsigręžtume į Dievą, į artimą, pasidalintume tuo, ką turime ir suprastume, kad mus visus jungia daug daugiau negu mus skiria“, – laidoje „Kūčios su Rūta“ kalba kunigas.

Paklaustas, o kaip suvienyti susiskaldžiusią tautą, R.Doveika sako, kad Kūčios kaip tik tam skirtas laikas.

„Kas yra reikalinga, kad aš galėčiau nutiesti tiltą į tą žmogų, kuris mane socialiniuose tinkluose užblokavo arba išvadino plokščiažemiu? Tai išdalinti gerumą, atidaryti šį vakarą plačiai savo namų duris, išskolinti gerumą, išskolinti save, kad mes išeitumėme iš savo uždarų erdvių, išeitume iš savo ambicijų, pretenzijų, žinojimo, susireikšminimo. Išeikime tam, kad vienas kitam gerumu pavirstume“, – ragina kunigas Ričardas Doveika.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ričardas Doveika
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ričardas Doveika

Laidos vedėjos Rūtos Mikelkevičiūtės paklaustas, kaip reagavo į Europos komisijos siūlymą nebevartoti žodžio Kalėdos, bet vartoti frazę „šventinis periodas“, R.Doveika be užuolankų atsako, kad, jei visi drauge pagaliau nesiimsime priemonių, pabaigos pradžia jau nebetoli.

„Manau, kad esame laike, kai matome šitos civilizacijos pabaigos pradžią. Nes visos civilizacijos žlugo tuomet, kai išsižadėjo savęs, savo šaknų ir, manau, kad Europos sąjungos kūrėjai, jos tėvai, kurie buvo giliai tikintys krikščionys, jie iš tikrųjų turi jausti ir jaučia svetimą gėdą už vaikų elgseną ir ten, kur mes šiandien nuėjome“, – kalba kunigas.

Įspūdingai papuošta studija, atviri, jaukūs bei prasmingi pokalbiai, burtai ir netikėti muzikiniai pasirodymai – šį penktadienį, Kūčių vakarą, 19.30 val., LNK televizijos laidoje „Kūčios su Rūta“.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką