Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Meno mugės kviestiniai svečiai įvertino gyvą skulptūrą – stebėjo latekso lovoje judančius kūnus

Penktadienio vakarą šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘18“ įvyko šventinis vakaras dedikuotas menui. Ypatingasis mugės partneris „Lewben Group“ verslo ir kultūros elitui pristatė savo fondo „Lewben Art Foundation“ ekspoziciją „Pasakos? Kodėl gi ne“. Pristatymo šventę pradėjo „GoraParasit“ gyva skulptūra-performansas „Pipe Dreaming“.
Kęstutis Verslovas ir Jogaila Morkūnas, Justinas Žalys ir Austėja Jablonskytė, Danguolė Stachura
Kęstutis Verslovas ir Jogaila Morkūnas, Justinas Žalys ir Austėja Jablonskytė, Danguolė Stachura / Mariaus Žičiaus nuotr.

Renginio metu ant grindų buvo sukonstruota 3x3 metrų vakuuminė nepermatomo latekso lova, kurioje du aktoriai su virtualiosios realybės akiniais ir juose rodoma „realybe“ įlindo į lovos maišą ir taip suformavo skulptūrą. Iš maišo buvo ištrauktas visas oras ir lateksas prigludo prie aktorių kūnų.

Pasak performanso autorės, gyva skulptūra „Pipe Dreaming“ atskleidžiamos abi virtualiosios realybės pusės: pirma, kaip mes, vartotojai, grėsmingai sumažiname natūralias taktilines patirtis iki minimalaus kūno judėjimo; antra, kaip mes tuo pačiu neribotai pripumpuojame savo smegenis ir pojūčius įvairia pertekline informacija, vaizdais ir žiniomis.

Mariaus Žičiaus nuotr./Šventinio vakaro akimirka
Mariaus Žičiaus nuotr./Šventinio vakaro akimirka

„Lewben Art Foundation“ kolekcijos kuratorė Francesca Ferrarini (Italija) kviestiniams svečiams pristatė ekspoziciją „Pasakos? Kodėl gi ne“, kurioje kiekvienas žiūrovas galėjo pasinerti į trijų garsių menininkų sekamas šiuolaikinio pasaulio pasakas.

Ekspozicijoje pristatomi tokių garsių menininkų kaip Vadimas Fishkinas (Rusija–Slovėnija), Andrea Crespo (JAV), Reza Arameshas (Iranas–Jungtinė Karalystė) kūriniai.

Meno mugės „ArtVilnius‘18“ vadovė Diana Stomienė džiaugėsi, kad jau penktus metus iš eilės meno mugės lankytojai gali išvysti „Lewben Art Foundation“ kolekcijos kūrinius.

„Šio fondo dėka mes turime išskirtinę galimybę pamatyti geriausių menininkų kūrinius čia, Lietuvoje. Kaip ir kasmet „Lewben Art Foundation“ ekspozicija yra įdomi nuo koncepcijos iki architektūros ir svariai papildo visą meno mugės programą“, – kalbėjo D.Stomienė.

Mariaus Žičiaus nuotr./Vilius ir Rita Kavaliauskai, meno mugės vadovė Diana Stomienė (centre)
Mariaus Žičiaus nuotr./Vilius ir Rita Kavaliauskai, meno mugės vadovė Diana Stomienė (centre)

Šventinio vakaro metu kviestiniams svečiams pristatytą performansą „Pipe Dreaming“ bus galima išvysti ir visiems „ArtVilnius‘18“ lankytojams.

Birželio 9 d., šeštadienį, 14.30 val. „Litexpo“ 4 salėje,ekspozicijoje „Pasakos? Kodėl gi ne“ .

Daugiau renginio akimirkų:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius