15min be reklamos
2022 12 07, 16:52

L.Suodaitis – apie būtinus pokyčius gimus sūnui ir kaip stiprina santykius su V.Siegel

Neretai nutinka taip, kad vyrai atsiduria savo garsių bei sėkmingų moterų šešėlyje ir tampa žinomi tik dėl to, kad jų partnerės ryškiai žiba viešojoje erdvėje. Tačiau Viktorijos Siegel-Suodaitės sutuoktinį Lauryną Suodaitį galima laikyti išimtimi. Jį socialiniame tinkle „Instagram“ seka dešimtys tūkstančių žmonių, vertinantys ne tik žinomą vardą, bet ir vyro santūrumą, išmintį bei verslumą. Tai tik įrodo – už stiprios moters stovi dar stipresnis vyras. Kokia jo sėkmės istorija, kaip sekasi vystyti „Shop by Siegel“ e.parduotuvę ir kodėl bendras šeimos verslas negali sugriauti santykių ar užgožti džiaugsmo gimus sūnui, pasakoja pats L.Suodaitis.
Viktorija Siegel-Suodaitė ir Laurynas Suodaitis su sūnumi
Viktorija Siegel-Suodaitė ir Laurynas Suodaitis su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.

Sėkmei vien idėjos nepakanka

Paklaustas, kokias savo asmenines savybes šiandien vertina labiausiai, L.Suodaitis išskiria profesinę patirtį. Turimos politikos, finansų ir verslo žinios lėmė sėkmingą karjerą, kurioje buvo įvairiausių veiklų: nuo draudimo ir investicijų valdymo iki pramonės automatikos.

„Šiandien mano pagrindinė veikla – e.parduotuvės vystymas. Į šį verslą nėriau norėdamas karjeros pokyčių. Ieškojau naujos veiklos ir sutikau pagelbėti Viktorijai įkurti jos prekės ženklo e.parduotuvę. Viskas prasidėjo palengva, tačiau verslas netruko įgauti neplanuotą pagreitį, todėl ir toliau užsiimu jo valdymu, strategija, plėtros įgyvendinimu. Taip pat turiu papildomų veiklų – konsultuoju verslo klausimais, dalijuosi patirtimi, kurią sukaupiau kitose sferose. Greta vystome ir papildomus šeimos verslus“, – pasakoja L.Suodaitis.

Vilmos Aliukonytės ir Gusto Ščinsko nuotr./Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis
Vilmos Aliukonytės ir Gusto Ščinsko nuotr./Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis

Kai veiklų tiek daug, sako jis, būtina nuolat generuoti idėjas, tačiau ne tik jos lemia sėkmę. Verslo perspektyvas, anot L.Suodaičio, atveria bendra vizija tikinti komanda, ryžtingai žengianti užsibrėžtų tikslų link.

„Būtent šie žmonės ir randa tą vienintelį kelią, kuris, lydimas geros idėjos, veda į sėkmingą verslą. E.komercija – ypač perspektyvi jo plėtojimo kryptis. Dar iki Viktorijos prekės ženklo starto dirbau su e.prekyba. Visgi tuomet, kai vysčiau savo projektus, negalvojau, kaip ši sritis evoliucionuos ir pasikeis. Tačiau mane visada žavėjo e.komercijos dinamika, raidos greitis, inovacijos. Manau, kad tai vystysis dar didesniais tempais ir šis sektorius klientų patirties bei apsipirkimo greičio atžvilgiu atsidurs šalia fizinės prekybos. Tik niekur eiti nereikės, o gal ir nesinorės. Kai gyvenau ir dirbau Berlyne, iš „Amazon“ užsakytos prekės atkeliaudavo per porą valandų. Esu įsitikinęs, kad ir mes netrukus galėsime tai pasiūlyti klientams – užsakymo sulaukti greičiau nei picos“, – kalba L.Suodaitis.

Geros patirtys ir patogumas – privalomi

Tačiau ne tik greitis šiandien lemia e.prekybos patrauklumą. Pasak L.Suodaičio, labai svarbi ir kliento patirtis. Pašnekovo teigimu, norėdami išlaikyti vartotojus, prekių ženklai privalo jiems suteikti kuo geresnių emocijų.

Todėl, tikina L.Suodaitis, svarbus kiekvienas pirkėjų žingsnis: prekes perkant, gaunant, išpakuojant, visos šios veiksmų sekos pasidalijimas socialiniuose tinkluose. Siekdamas šiam procesui suteikti pozityvių emocijų, jo teigimu, ir pats pardavėjas turi pasistengti.

„Mūsų verslas unikalus tuo, kad viskas, kuo prekiaujame, yra patikrinta pačių. Taigi visos prekės pereina per Viktorijos, mano, komandos rankas. Veiklą vykdome įtraukdami socialinius tinklus, todėl esame visiškai šalia savo klientų, o menkiausias nukrypimas nuo lūkesčių atsiduria asmeninių žinučių skiltyje. Taip galime iškart reaguoti į rinkos poreikius, taisyti sistemines klaidas – tiksliai žinome, kur slypi problema. Taip pat iš pirmų lūpų sužinome, kas mūsų klientams aktualu, ką jie nori įsigyti“, – kalba L.Suodaitis.

Gusto Scinsko nuotr./Viktorija Siegel-Suodaitė įsiamžino nėščiosios fotosesijoje
Gusto Scinsko nuotr./Viktorija Siegel-Suodaitė įsiamžino nėščiosios fotosesijoje

Jo teigimu, šiuo metu norint išlaikyti klientus e.parduotuvėje ir paskatinti pardavimus, būtina į vartotojų patirtį orientuota strategija ir konkretūs sprendimai. Tačiau kokie jie?

„Gerai e.parduotuvei nėra standartinio privalumų rinkinio. Kaip nebūna ir vienodų klientų. Tačiau natūralu – strategija ir sprendimai turi būti tiesiog orientuoti į vartotojų patogumą. Kuo mažiau varnelių, rankinių paspaudimų – kuo trumpesnis kelias nuo prekės pasirinkimo iki apmokėjimo už ją, tuo paprasčiau klientui bei pardavėjui, geresni ir pardavimų rezultatai. Reiktų vadovautis elementaria taisykle – pamačiau, atėjau, nusipirkau. Tokia paprasta geros e.parduotuvės formulė“, – akcentuoja L.Suodaitis.

LNK nuotr./Laurynas Suodaitis
LNK nuotr./Laurynas Suodaitis

Iššūkius pavertė galimybėmis

Tačiau, kad ir kokie sėkmingi būtų verslas ir karjera, L.Suodaitis pabrėžia – jo gyvenimo prioritetas yra šeima. Tai ypač svarbu dabar, kai sutuoktiniams gimė sūnus Laurynas.

„Jo atėjimas į mūsų šeimą išties pakeitė gyvenimą. Tai – neišvengiama, nes su Viktorija mažiausiai norime po kelerių metų gailėtis, jog praleidome gražiausiais šio pagausėjimo akimirkas. Tam ruošėmės ilgai ir atsakingai, pasidarėme reikiamus namų darbus. Nežinau, ar tai galima pavadinti atsikvėpimu, ar šiokiu tokiu lūžiu vystant verslą. Tačiau iš anksto planavome pokyčius, komandos atsakomybių perskirstymą, kompetencijų praplėtimą. Taip efektyviau paskirstome savo laiką tarp verslo bei šeimos ir geriau įvertiname, kaip iš tiesų veikia procesai“, – teigia L.Suodaitis.

Visgi, jo teigimu, jau aišku viena – viskas, ką daro kartu su žmona, santykius ne ardo, o priešingai – šį ryšį stiprina. Mat, anot L.Suodaičio, sutuoktiniai visada turėjo apsibrėžę savo stipriąsias puses ir siekė jomis pasinaudoti.

„Abu su Viktorija turime skirtingas darbines ir gyvenimiškas patirtis. Jos mums leidžia matyti daug platesnį vaizdą. Dažnai girdime, kad šeimos verslas tampa iššūkiu ne tik profesinei veiklai, bet neišvengiamai daro įtaką santykiams, kiekvieno asmenybės augimui. Tačiau mums tai yra pranašumas, nes galime vienas kitą dar geriau pažinti. Todėl labai vertinu mūsų bendrą veiklą, nes ji – kaip uola: tik dar labiau stiprina mūsų santykį, bendrystę, pasitikėjimą ir artumą“, – reziumuoja L.Suodaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką