15min be reklamos
2022 05 30, 14:24

Lina Kairytė: „Atrodo, visi turi teisę kritikuoti kaip tu, moteris, atrodai“

Šeštadienio rytas teniso kortuose. Girdėti tik dunksintys kamuoliukai ir pergalės bei nusivylimo šūksniai. Tiesa, vienoje aikštelių nuotaika kitokia – mažiau susikaupimo ir daugiau juoko. Čia tenisą žaidžia kolegos – buvęs sporto žinių vedėjas Tomas Langvinis ir Lina Kairytė, LNK žinių vedėja.
Lina Kairytė su sūnumi
Lina Kairytė su sūnumi / LNK nuotr.

„Norėdama atrasti laiko tenisui ar kietiems savo asmeniniams pomėgiams, turiu dar geriau viską planuoti, – laidoje „Nuo... Iki...“ kalba Lina Kairytė, kolegų kamerų užfiksuota žaidžianti mačą teniso korte. – Prieš 4 metus gimus sūnui Kasparui visi gyvenimo planai sudaromi ne dienoms, o savaitėms ar mėnesiams į priekį.“

LNK nuotr./Lina Kairytė
LNK nuotr./Lina Kairytė

„Gyvenimas pasikeitė“, – sako Lina, tačiau ne taip stipriai, kaip ji bijojo.

„Pagalvojau, o kai aš neturėjau savo sūnaus, kur aš visą tą laiką dėjau? Atsimenu, kai buvau besilaukianti, gavau iš draugės žinutę, kad vaiko gimimas yra naujas tavęs pačios gimimas. Pagalvojau, kad nenoriu gimti iš naujo, man patinka tokia, kokia aš esu“, – juokiasi Lina.

LNK nuotr./Lina Kairytė
LNK nuotr./Lina Kairytė

Lina šypteli paklausta, ar sūnus neprivertė jos tapti ta supermama, kuri gyvena tik tuo, kuo jos vaikas ir yra pasiruošusi dar prieš jam griūnant padėti pagalvėlę, rašoma LNK televizijos pranešime spaudai.

LNK nuotr./Lina Kairytė
LNK nuotr./Lina Kairytė

„Sukau galvą, ar spėsiu pasiruošti laidoms, kai sūnus bus jau gimęs, ar turėsiu laiko analizuoti informaciją, – sako Lina, – todėl neslėpsiu, kad namie virdama sriubą aš klausau žinių, nes rytais būnu mama ir namų šeimininkė, o po pietų –karjeros moteris, dirbanti savo mėgstamą darbą.“

Prieš 14 metų atėjusi dirbti į žinių tarnybą tuomet dar BTV, Lina sako kol kas neketina nieko keisti, gal tik daugiau dirbti ir už kadro.

„Mano profesija reikalauja labai greitos reakcijos ir pasiruošimo, aš nuolat žinių sraute, net per atostogas seku naujienas, bet man tai patinka.“

LNK nuotr./Lina Kairytė
LNK nuotr./Lina Kairytė

Darbas žinių tarnyboje per daugiau nei dešimt metų Linai nenusibodo, nes kiekviena diena čia nauja, be to, ji mėgsta rinkti ir analizuoti informaciją. Lina su šypsena prisimena ir savo važiavimą į priėmimo skyrių prieš gimstant sūnui.

„Labai puikiai pamenu, kai keliavau į gimdymo namus, tuo metu buvo Sirijoje, prie Damasko, buvo įvykdyta didelė ataka. Man patinka žinoti, kas, kur, papunkčiui, paminučiui, pasaulyje įvyko.“

Lina eteryje dirbo beveik iki pat nėštumo pabaigos, išėjo atostogų likus 2 savaitėms iki vaikelio gimimo, o grįžo, kai Kasparui buvo keturi mėnesiai.

„Tai nebuvo drastiškas sprendimas likti eteryje bet kokia kaina, tai, aišku, priklausė ir nuo išvaizdos, ir nuo savijautos. Ir nuo žmonių, kurie dirbo už kadro“, – sako Lina.

LNK nuotr./Lina Kairytė
LNK nuotr./Lina Kairytė

Dar ir dabar Lina sako pasižiūrinti įrašus, kai žinias vedė besilaukdama.

„Nemanau, kad nėščiosioms reikėtų slėptis. Bet, atrodo, visi turi teisę kritikuoti ir aptarinėti kaip tu, moteris, atrodai. Sėdime prie vieno stalo su žmonėmis ir esi tas objektas, kurį aptarinėja. Vyras gali kelis mėnesius nekeisti kostiumo ir niekas nepastebės, o moters kiekviena rūbo, išvaizdos detalė yra aptarinėjama.

Papasakosiu apie australų televizijos eksperimentą. Žinių vedėjas, užsiknisęs, kad jo partnerė nuolat sulaukia pastabų dėl aprangos, pusmetį ėjo į eterį vienodai apsirengęs ir niekas to nepastebėjo. Jeigu Gintaras Deksnys padarytų tokį patį eksperimentą, manau, niekas taip pat prie jo neprisikabintų. Bet, aišku, turi rūpintis savo išvaizda – tai pagarba žiūrovui.“

LNK nuotr./Lina Kairytė, Gintaras Deksnys
LNK nuotr./Lina Kairytė, Gintaras Deksnys

Tiesioginis eteris ne tik daug atima, bet ir duoda, sako Lina.

„Mes esame adrenalino vergai. Apima euforija, jeigu viskas gerai pavyko.“

LNK nuotr./Lina Kairytė
LNK nuotr./Lina Kairytė

Pasak Linos, darbas žiniose jai yra malonus nuovargis.

„Vis tik šeima ir artimųjų aplinka ir yra sėkmės ir gyvenime ir karjeroje pagrindas“, – įsitikinusi žinių vedėja Lina Kairytė.

Visa Linos Kairytės karjeros ir motinystės istorija – šį pirmadienio vakarą, 20 val., laidoje „Nuo... Iki...“ per LNK.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką