Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 02, 15:36

Londone sėkmingai kuriantis kaunietis Luke Burnsright savo muziką pristatys kino filme

Šešerius metus Londone gyvenantis ir kuriantis kaunietis Lukas Pakėnas, prisistatantis pseudonimu Luke Burnsright, patyrė dramatiškų išgyvenimų akistatoje su atvira ugnimi. Bet tai vadina patirtimi, kuri tik dar labiau įtraukė į muziką. Jau sausio 6 d. kino teatre „Cinamon“ įvyks naujo lietuviško filmo „Be 5 Min. Vedę“ premjera, kuri leis pažinti Luke Burnsright kūrybą.
Luke Burnsright
Luke Burnsright / Asmeninio albumo nuotr.

Iš Kauno kilęs Luke – multiinstrumentalistas, grojantis gitara, lūpine armonikėle, būgnais, rašantis scenarijus miuziklams, išleidęs savo poezijos knygą „Methods of Perfection“, solinį albumą „Dreaming“, o šiuo metu filmuojantis vaizdo klipą savo kūriniui „Entropy“ iš būsimojo EP „Ebb and Flow“.

Taip pat jį seka dokumentinių filmų kūrėjų kameros: juos domina kauniečio istorija, kaip išgyventas gaisras daro įtaką jo muzikai, psichologijai ir begaliniui norui eiti pirmyn.

2016-ųjų vasaros pabaigoje patekęs į gaisrą muzikos prodiuseris patyrė 15 procentų kūno nudegimą. „Susitikimas su ugnimi leido pamatyti viską iš naujų kampų, stabilizavosi gyvenimo vertės suvokimas, kaip ir supratimas, kad muzika yra ekosistema, iš kurios gali pasiimti labai daug“, – teigia atlikėjas ir muzikos prodiuseris, nuo ketverių metų svajojęs dainuoti ir keliauti aplink pasaulį.

Save jis atrado Jungtinėje Karalystėje. Londonas kauniečiui pasirodė pakankamai išprotėjusiu miestu, kuris leido eksperimentuoti muzikos srityje.

„2017-ieji nusimato pilni naujos muzikos, elektroninės jėgos, energingų renginių ir džiugios nuotaikos, ypač dėl to, kad sukūriau garso takelį tokiam subtiliam tautiečių filmui – komedijai „Be 5 Min. Vedę“. Garbė dirbti su senais, gerais draugais“, – sako Luke Burnsright.

Ne paslaptis, kad šį filmą kūrė kitas žinomas muzikos prodiuseris Dalius Pletniovas. Jis buvo atsakingas už kūrinių parinkimą, specialius muzikinius efektus, galutinį garso suvedimą.

„Nebespėjau ir režisuoti, ir prodiusuoti, ir kurti originalius muzikos kūrinius. Džiaugiuosi, kad į procesą įsitraukė Lukas, jis sukūrė 70 procentų filmo muzikos, kuri suformavo tam tikrą spalvą. Man labai patiko jo kūryba, buvo labai daug lygiaverčių kūrinių, stengiausi juos rinkti pagal siužeto nuotaikos liniją, ir tekstą, kuris atitiko scenos nuotaiką ar veiksmą. Pasirinkimas buvo didelis, nes kūrėjas yra didelis, jo amplitudė ypač plati: nuo metalo iki tranzo, daug country, bliuzo. Tai yra aukštos kokybės muzika, kurią atlieka pats Lukas, kuria tekstus. Žavi jo nepriekaištingas anglų kalbos tarimas ir originalūs tekstai su mintimi. Tai labai smarkiai formuoja bendrą nuotaiką, o gera muzika yra dalis filmo sėkmės, – įsitikinęs D.Pletniovas. – Foninę muziką, specialias kompozicijas filmui taip pat kūrė Kęstutis Ruzgys. Du nuostabius šokinius kūrinius mums padovanojo jaunas prodiuseris Vincentas Žemaitis-Vinn iš Kauno. Finalinė daina „Turn Me On“ – iš besiburiančio projekto „Red Beets“ lobyno, muziką ir žodžius šiai dainai sukūrė žinomas multiinstrumentalistas Ąžuolas Paulauskas.

Taip pat filme skamba daina „Svajingi Vakarai“, atliekama „West One feat. Eglė“. Šiam kūriniui nufilmavome ir klipą, kuriame veiksmas vyksta ten pat – ant Netonių skraidyklių kalno, kur pagrindiniai filmo herojai kalbasi apie meilę ir savo žodžius užtvirtina bučiniu. Buvo gana šilta spalio pradžia. Mes kelias dienas laukėme raudonos saulės, matavome laiką ir tada greitai lėkėme filmuoti romantiško saulėlydžio, kuris iliustruoja „Svajingų Vakarų“ priedainį. Šis kūrinys skamba pačioje filmo pabaigoje, kai rodome titrus. Filme panaudojome ir kitą „West One“ dainą – „Ką tu man Jauti“.“

Linksmiems epizodams prigijo lietuvių pamėgti seni hitai iš Ryčio Cicino ir „Karališkos erdvės“ repertuaro. Beje, komedijoje pasirodo ir pats Linas Domeikis iš „Karališkosios erdvės“, suvaidinęs itin pikantiškose scenose.

Kauniečių komedija „Be 5 Min. Vedę“ startuoja sausio 6 dieną. Filme vaidina Saulius Čiučelis, Karina Krysko-Skambinė, Saulius Bagaliūnas, Artūras Orlauskas, Ridas Žirgulis, Ramūnas Šimukauskas ir daugelis kitų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką