Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 09 27, 21:54

★★★★☆ / M.Govedaitė apie filmą „Vesper“: kaip jaustumėtės, jei reikėtų valgyti tik kirminus?

Ar kada pagalvojote, kaip atrodytų Lietuva po apokalipsės? Savo futuristinę viziją ekrane įgyvendino kino režisierė Kristina Buožytė kartu su kolega prancūzu Bruno Samperiu, sukūrę postapokaliptinį pasaulį mokslinės fantastikos (angl. Sci-Fi) pasakoje „Vesper“.
Filmas „Vesper“ Tik prenumeratoriams
Filmas „Vesper“ / „Kino Pavasaris“ nuotr.

Kino juostoje pasakojama 13-metės mergaitės Vesper kasdienybė po mūsų planetą ištikusios pasaulinės katastrofos ir ekosistemos žlugimo: išnyko visa iki tol žmonijai žinoma augmenija. Vadovėliuose aprašytų valgomų augalų tiesiog nebėra.

Tiksliai neįvardijama, tačiau siužeto autoriai sako, kad rodomas veiksmas vyksta prabėgus 150 metų nuo dabartinės mūsų realybės. Kodėl miniu Lietuvą šiame ateities kontekste? Mat viskas, ką išvysite ekrane, buvo nufilmuota mūsų gimtojoje šalyje.

 „Kino Pavasaris“ nuotr./Filmas „Vesper“
„Kino Pavasaris“ nuotr./Filmas „Vesper“

Žiūrint šį filmą, realiai galima išvysti, kaip atrodytų mūsų taip mylimi miškai ir šileliai, jei nutiktų pasaulio pabaiga. Vaizdelis priverstų krūptelėti ir patį Antaną Baranauską.

Sėdint salėje, pagalvojau, kad tokia Lietuva, kokią matome šioje kino juostoje, yra pati liūdniausia jos versija – tokią bijotume išvysti net didžiausiuose košmaruose. Tikrai tų purvinų, apšnerkštų ir šleikštokų lietuviškų sodybų, kuriose glaudžiasi filmo herojai, nenorėtume rodyti jokiose turizmo skatinimo kampanijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką