2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Maža A.Zuokienės pergalė skyrybų byloje: teismas atmetė A.Zuoko skundą dėl turto apsaugos

Ankstų ketvirtadienio rytą Vilniaus apygardos teismo posėdyje nagrinėtos besiskiriančių Agnės ir Artūro Zuokų bylos peripetijos. A.Zuokienei paprašius taikyti laikinąsias apsaugos priemones jos su vyru sukauptam turtui, o A.Zuokui tai apskundus, teismas sprendė, tenkinti skundą ar atmesti.
Agnė ir Artūras Zuokai
Agnė ir Artūras Zuokai / Luko Balandžio ir Vyginto Skaraičio nuotr.

Pritaikyti šias priemones A.Zuokienė paprašė birželio mėnesį. Teismas su tokiu prašymu sutiko, tačiau A.Zuokas sprendimą apskundė.

Vyras teigė, kad, galiojant laikinosioms apsaugoms, jo bendrovės patirtų sunkumų, nes negalėtų normaliai funkcionuoti.

Vis dėlto, 15min A.Zuokienė pranešė, jog teismas ketvirtadienį atmetė A.Zuoko skundą dėl laikinųjų apsaugos priemonių.

„Laikinąsias turto apsaugas paliko. Skundas atmestas, viskas palikta lygiai taip pat, kaip aš norėjau ir kaip pirminė instancija pritaikė“, – 15min pasakojo moteris.

Kaip teigė A.Zuokienė, jau kuris laikas ji jaučia sistemingą vyro veikimą prieš ją. Daugiausia tai susiję su turtu, kurį A.Zuokas šiuo metu neva stengiasi kaip įmanoma greičiau išparduoti.

Aš matau, kaip yra pardavinėjamos ir akcijos, ir automobiliai, ir kitas turtas, dėl to man atrodo, kad tai nėra sąžininga ne tik mano, bet ir mūsų bendrų vaikų atžvilgiu.

„Mažėja mūsų turto. Kadangi jis yra akcininkas, jis naudojasi savo, kaip akcininko, teise, nepaisant to, kad tai yra bendra ir jungtinė nuosavybė. Jis naudojasi tuo, nes aš kadaise nereikalavau tapti mūsų įmonių bendraturte.

Mūsų didžioji dalis turto yra įmonėse, todėl esu visiškai nušalinta nuo bendro turto. Aš matau, kaip yra pardavinėjamos ir akcijos, ir automobiliai, ir kitas turtas, dėl to man atrodo, kad tai nėra sąžininga ne tik mano, bet ir mūsų vaikų atžvilgiu“, – kalbėjo ji.

Kitas teismo posėdis, anot A.Zuokienės, bus tik spalio mėnesį. Kaip ji teigė, jeigu situacija nekis, jeigu esą toliau bus užsispyrusiai laikomasi tam tikrų pozicijų ar sistemingai veikiama prieš ją, bus prašoma mediacijos.

„Aš tiesiog nepažįstu to žmogaus, gyvenau su kitu žmogumi. Dėl to noriu, kad būtų skirta mediacija – tada bus teisinė kalba, argumentų kalba. Ne įžeidinėjimai, ne žeminimas, o tiesiog teisinė kalba“, – sprendimą argumentavo moteris.

Tiesa, A.Zuokienė neslėpė, kad teismai jai – didžiulis iššūkis. Esą vyras Artūras čia turi daugiau patirties.

„Aš tokiose institucijose lankiausi visai kitokiomis progomis ir aplinkybėmis. Niekados nemaniau, kad aš galiu gyvenime niekam nenusikaltusi atsidurti teisme. Čia man yra absoliučiai nesuvokiamas dalykas, – 15min kalbėjo ji. – Pagal mano vertybių skalę, aš niekaip negalėčiau atsidurti teisme, bet dabar taip atsitiko, kad nėra kitos galimybės, kaip tik teismai.“

15min ne kartą bandė susisiekti su A.Zuoku ir išklausyti jo nuomonės, bet susisiekti nepavyko.

15min primena, kad, kaip anksčiau pranešė delfi, Agnė Zuokienė prašė Vilniaus miesto apylinkės teismo taikyti laikinąsias apsaugos priemones jos su vyru sukauptam turtui. Teismo taip pat prašyta areštuoti ir uždrausti be A.Zuokienės sutikimo naudotis A.Zuoko turimomis 71,05 proc. „BNA grupės“ akcijomis, 36,11 proc. „BNA Ergo“ akcijomis ir 5,05 proc. „Trakų miesto Žalgirio jachtklubas“ akcijomis. Arešto prašoma ir dėl 24,04 proc. valdomų G.Trinkūno „BNA grupės“ akcijų.

Be to, kaip skelbė delfi, A.Zuokienė teismo prašė areštuoti ir A.Zuoko vardu registruotą šeimos butą Užupio gatvėje, taip pat jo vardu registruotą pastatą-kavinę-piceriją, įsikūrusią Paupio gatvėje, ir pinigines lėšas, esančias A.Zuoko banko sąskaitoje – pastarųjų bendra vertė siekia 222 588,8 euro.

15min primena, kad parengiamasis posėdis Agnės ir Artūro Zuokų byloje Vilniaus miesto apylinkės teisme vyko pirmadienį, rugpjūčio 26-ąją. Tiesa, jis užtruko tik kiek daugiau nei dešimt minučių.

Posėdyje dalyvavo A.Zuokas, A.Zuokienė tąkart nepasirodė – politikas teigė, kad tai ir nebūtina, nes užtenka jos advokatės.

Išgirdęs klausimą, dėl ko nesutaria, kad prireikė net teismų, A.Zuokas patikino neturintis tam atsakymo. Vis dėlto pripažino, kad galvos skausmą kelia ir turtas.

Šių skyrybų iniciatorė – A.Zuokienė. Be A.Zuoko, byloje figūruoja ir kitas atsakovas – uždaroji akcinė bendrovė „BNA ERGO“ ir jos vadovas Gytis Trinkūnas.

„Čia tik Agnė dėl to gali komentuoti, aš neturiu komentarų“, – paklaustas, ką tai reiškia, patikino A.Zuokas. Vis dėlto ant vis dar esamos žmonos jis pridūrė nepykstantis.

Zuokų skyrybų byloje turės būti išspręsti klausimai dėl santuokos nutraukimo, santuokoje įgyto turto padalijimo, taip pat aspektai, susiję su vaiko globa – nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymas, išlaikymo jam priteisimas ir bendravimo tvarkos nustatymas.

Kalbos apie Agnės ir Artūro Zuokų skyrybas pasitvirtino šių metų birželio viduryje, kai 15min pranešė, kad pradėtas oficialus skyrybų procesas. Tuomet paaiškėjo, kad skyrybų iniciatorė – A.Zuokienė.

Liepos mėnesį apie jų priežastis ji prakalbo duodama interviu žurnalui „Žmonės“ .

„Šeimos krizė prasidėjo, kai įsijautėme į politinius, visuomeninius reikalus. Nebekalbėjome apie vaikus, vienas kitą, jausmus, o tik apie tai, ką padarė premjeras, ką sakė prezidentas, kas vyksta partijoje. Mes vienas kitam tapome politologais... Pavargau aš, pavargo ir jis. Pavargome, matyt, ir vienas nuo kito...“ – teigė A.Zuokienė.

Netrukus tapo aišku, kad ramiai išsiskirti Zuokams nepavyks. Liepos paskutinę dieną A.Zuokienė savo namuose rado maždaug 100 dėžių su, kaip manoma, Jono Meko daiktais, skirtais Jono Meko fondui (JMF).

Kiek vėliau ji paskelbė, kad kreipėsi į prokuratūrą. Su buvusiu Vilniaus meru Artūru Zuoku besiskirianti moteris siekė, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto pasisavinimo iš „Jono Meko vizualinių menų centro“.

Tai buvo pirmoji santuoka tiek Agnei, tiek Artūrui. Jiedu kartu praleido daugiau nei 25 metus, turi tris vaikus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Agnė ir Artūras Zuokai oficialiai skiriasi: skyrybų iniciatorė – žmona

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką