Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 08, 09:51

Mirė Jungėnų kaimo kapelos „Gegužio žiedai“ vadovas Vincentas Kazimieras Svitojus

Ketvirtadienį mirė legendinės kapelos „Gegužio žiedai“, geriau žinomos Jungėnų kaimo kapelos vardu, vadovas Vincentas Kazimieras Svitojus, pranešė Suduvosgidas.lt. Tai – skaudi netektis liaudiškos muzikos gerbėjams ir visiems Kalvarijos krašto gyventojams.
Vincentas Kazimieras Svitojus
Vincentas Kazimieras Svitojus / Stopkadro nuotr.
Temos: 2 Mirtis Netektis

Kaip praneša minėtas portalas, 93 metų muzikantas gimė 1929 m. Žaliosios k., Marijampolės rajone.

Iki 1941 m. mokėsi Salaperaugio pradinėje mokykloje. Nuo 1941 m. iki 1951 m. lankė vidurinę mokyklą Marijampolėje. Baigęs vidurinę mokyklą įstojo į Šiaulių Pedagoginį institutą ir įgijo fizikos – matematikos specialybę.

1955 m. – 1987 m. dirbo mokytoju įvairiose Marijampolės savivaldybės mokyklose. Nuo 1991 m. tapo Jungėnų laisvalaikio salės kultūrinio darbo organizatoriumi.

Stopkadro nuotr./Vincentas Kazimieras Svitojus
Stopkadro nuotr./Vincentas Kazimieras Svitojus

Vincentas Kazimieras Svitojus buvo Jungėnų kaimo kapelos „Gegužio žiedai” įkūrėjas ir vadovas, daugiau nei 30 metų garsinęs Kalvarijos kraštą liaudiška muzika ir dainomis. Taip pat kultūrinio darbo muziejaus „Vėl gegužio žiedai” įrengimo iniciatorius.

V.K.Svitojus su įkurta kapela daug koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, surengtas ne vienas tūkstantis koncertų.

Vincento Kazimiero Svitojaus buvimo kapeloje metu išleista ne viena kasetė ar kompaktinis diskas, parašyta ir išleista ne viena knyga apie kapelą.

Velionis apdovanotas daugybe garbės raštų ir prizų, tarp jų – Lietuvos AT prezidiumo padėkos raštais, buvo Kalvarijos savivaldybės Garbės pilietis.

Pažymima, kad Kalvarijos savivaldybės bendruomenė neteko savo krašto patrioto, Kalvarijos garbės piliečio, žmogaus, kuris šiltu ir skambiu dainų melodijų svaiguliu ilgus metus džiugino bei garsino šią bendruomenę, o taip pat ir Lietuvą

Muzikos gerbėjų atmintyse visada išliks atmintyje jo muzika ir dainos, nuostabus smuiko virpėjimas kaip ir jo širdies šiluma, jo palikta meilė gimtinei, sudėta knygose, muziejaus atminties kampeliuose.

Atsisveikinti su muzikantu bus galima penktadienį, laidotuvės Kalvarijos kapinėse vyks šeštadienį.

VIDEO: Jungėnų kaimo kapela - Vėl gegužio žiedai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką