P.Daunys pasirašė profesionalaus sportininko kontraktą: atskleidė R.Barauskaitės reakciją

Vaikystėje žaidęs krepšinį ir svajojęs apie NBA, bet muzikiniu keliu nuėjęs Petras Daunys išpildė vieną iš svajonių. 31-erių vaikinas pasirašė profesionalią sutartį ir jau kelis mėnesius varžosi hibridinio krepšinio čempionate.
Petras Daunys, Rasa Barauskaitė
Petras Daunys, Rasa Barauskaitė / Asmeninio albumo ir Gretos Skaraitienės nuotr.

P. Daunys išgarsėjo dalyvaudamas televiziniuose projektuose „Chorų karai“, „Lietuvos talentai“, „X faktorius“ ir „Šok su manimi“. Dabar jis naujų karjeros aukštumų siekia krepšinio aikštelėje, tačiau neketina pamiršti ir muzikos.

„Visą gyvenimą norėjau tapti profesionaliu krepšininku – tai pagaliau pavyko!“ – džiaugėsi P.Daunys, dalyvaujantis „Twain Sport“ hibridinio krepšinio čempionate.

Asmeninio albumo nuotr./Petras Daunys
Asmeninio albumo nuotr./Petras Daunys

Hibridinis krepšinis – tai Lietuvoje sukurtas inovatyvus sportas. Jame du atletai rungiasi vienas prieš vieną skirtingose aikštės pusėse siekdami per 60 sekundžių surinkti kuo daugiau taškų taikliais metimais iš skirtingų atstumų.

„Tai inovatyvus sportas: nauja, nematyta. Tad labai smagu, kad čia patekau, – sakė P.Daunys, projekte besivaržantis „Bombeiro“ slapyvardžiu. – Visą vaikystę lankiau krepšinio mokyklą. Krepšinis ir muzika – du mano didžiausi hobiai.“

Hibridinio krepšinio čempionate rungiasi 37 atletai. Tarp jų – aukštumų tarptautinėje arenoje pasiekę 2003-ųjų Europos čempionas Virginijus Praškevičius, su Vilniaus „Lietuvos rytu“ Europos taurę laimėjęs Justas Sinica, LKL žaidę Laurynas Samėnas ir Marius Pociukonis, moterų rinktinei atstovavusios Greta Šniokaitė ir Kristina Alminaitė (dabar Grigė).

Asmeninio albumo nuotr./Petras Daunys
Asmeninio albumo nuotr./Petras Daunys

„Žaisti prieš Praškevičių, kurį stebėjau 2003-aisiais laimint Europos čempionatą ir svajojau apie krepšininko karjerą – nuostabus jausmas. Iš pradžių buvo baugoka, bet dabar apšilus kojas smagu turėti galimybę įkrėsti į kaulus“, – šypsojosi P.Daunys.

Jo sprendimą pradėti naują gyvenimo etapą palaikė ir mylimoji Rasa Barauskaitė: „Faktas, kad ji džiaugėsi“.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Rasa Barauskaitė, Petras Daunys
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Rasa Barauskaitė, Petras Daunys

Muzikinei karjerai P. Daunys taško nededa. Anaiptol – šventiniu laikotarpiu puikiai suderina sportininko ir dainininko ritmus.

„Net pats stebiuosi, kaip pavyko viską suderinti, – sakė dainininkas. – Per laisviausias savaitės dienas – pirmadienį-trečiadienį – gali po 7 valandas dalyvauti hibridinio krepšinio varžybose, o savaitgalius skirti muzikai, repeticijoms, įrašams ir koncertams.“

P.Daunys hibridinio krepšinio čempionate pagal reitingą šiuo metu 19-tas tarp 37 dalyvių.

„Mano tikslas buvo 30-tukas, bet pakilau netgi tarp 20 geriausiųjų. Apetitas kyla bevalgant ir dabar žvalgausi į Top 10. Bet realistiškai vertinu savo galimybes“, – varžovus įvertino P.Daunys.

Varžybos vyksta kasdien ir sportininkai varžosi valandos trukmės turnyruose. Viename turnyre dalyvauja 8 atletai, suskirstyti į dvi grupes. Du geriausieji iš grupės patenka į pusfinalį. Per dieną vyksta net 14 turnyrų.

„Iš pirmo žvilgsnio šis žaidimas gali atrodyti lengvas, ypač jei ateisi pažaisti valandai ar dviem, – teigė P.Daunys. – Bet mūsų pamaina trunka 7 valandas, tai darai keliolika dienų per savaitę. Atrodo, paprasta: pribėgi prie stovo, paimi kamuolį ir meti. Bet kai po dienos grįžti namo, supranti, kad kažką veikei.“ Sekti P.Daunio pasirodymą ir stebėti hibridinio krepšinio varžybas galima oficialioje „Twain Sport“ svetainėje internete.

VIDEO: P. Daunys hibridinio krepšinio čempionate

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką