Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 10, 18:50

Psichologas Tomas Lagūnavičius: „Jei nori, kad vyras tave mylėtų, privalai būti liekna“

Atšilus orams didžioji moters dilema iš „neturiu, kuo rengtis“ trumpam pavirsta „kaip numesti dar vieną kilogramą“. Nėra čia ko gėdytis, juk beveik visos yra bent kartą nuo svarstyklių nulipusios su rūškana išraiška veide. Lygiai taip pat visos sau ne kartą galvoje dėliojo žodžius: „Pažadu, nuo pirmadienio pradedu mesti svorį.“ Tačiau atėjus pirmadieniui keksiukai ir vėl „eina į trasą“. Kodėl taip sunku prisiversti laikytis režimo ir kaip apgauti smegenis? Ar būtina tai daryti, kad geriau jaustumeis? Ar apkūni moteris traukia vyro akį taip pat, kaip ir liekna? Apie viską nuo A iki Z portalui Žmonės.lt paaiškino psichologas Tomas Lagūnavičius.
Kaip susilaikyti nuo emocinio valgymo?
Kaip susilaikyti nuo emocinio valgymo? / Fotolia nuotr.

Psichologinės svorio metimo taisyklės

Taigi, visos moterys, kurios ne kartą sau žadėjo iki vasaros numesti 10 kg, bet juos priaugo arba nepajudino nė piršto, kad tai įvyktų, tikriausiai stokoja savidisciplinos ir valios. Todėl susidūrusios su sunkumais jos nuleidžia rankas. Anot T.Lagūnavičiaus tai – dažniausia ir didžiausia apkūnių žmonių problema.

Asmeninio albumo nuotr./Tomas Lagūnavičius
Asmeninio albumo nuotr./Tomas Lagūnavičius

„Dauguma žmonių, turinčių problemų su antsvoriu, turi problemų ir su savidisciplina. Jie jau tūkstantį kartų sau yra žadėję, kad mes svorį, tačiau niekada  savo pažado nesilaikė. Kodėl? Problema ta, kad mums bandant ką nors daryti, įsijungia sąmonė, o ji visuomet reikalauja pastangų. Pavyzdžiui,  įsitaisius ant sofutės ir žiūrint televizorių smegenys panaudoja vos 10 proc. energijos, o kada įjungiame valią ir mėginame ką nors veikti – 35 proc. Anksčiau ar vėliau žmogui tai pasidaro nepakeliamai sunku ir jis grįžta prie savo senų įpročių“, – aiškino psichologas.

T.Lagūnavičius patikino, kad susiruošus mesti svorį, reikia susikurti itin griežtas taisykles. Jų laikytis, žinoma, būtina be jokių išlygų. Nors kiekviena, skaitantį straipsnį, jau kartą giliai atsiduso, nes tai atrodo nepakeliamai sunku, dabar turėtų atsidusti dar kartelį. Nes tai iš tiesų sunku.

„Metant svorį reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Pirma jų – jei nusprendi laikytis dietos, tam turi skirti mažiausiai 30 dienų. Pageidautina, kad tai būtų  net 90 dienų. Reikia aiškiai sau apsibrėžti, kad tiek dienų aš laikausi tam tikrų valgymo taisyklių. Antra taisyklė – esmė glūdi ne dietoje. Reikia arba sumažinti suvalgomo maisto kiekį, arba padidinti energijos sunaudojimą. Kiekvienam žmogui galioja individualus planas. Vienam pakanka tiesiog pradėti lengvai sportuoti, kitam reikia gerokai padirbėti“, – sakė jis.

Saldumynus reikia valgyti ryte

Tad kaip palengvinti savo kančias ir dietą paversti „pasivaikščiojimu parke“? Psichologas tikina, kad savo smegenis, kurios ir yra didžiausias dietos besilaikančių moterų priešas, vis tik galima apgauti.

„Reikia padaryti, kad nevalgymas taptų malonumu. Pavyzdžiui, aš nevalgau ir susilaikau nuo riebaus maisto, bet susigalvoju sau kažkokį motyvuojantį apdovanojimą. Galima nuspręsti, kad jei po šeštos valandos aš nieko nevalgysiu, tik atsikėlęs iš ryto atsipjausiu 50 gramų savo mėgstamo saldumyno ir tai bus mano apdovanojimas. Kodėl iš ryto? Nes tai, ką suvalgai iš ryto, organizmas iš karto sudoroja. Aš atidedu apdovanojimą, bet labai svarbu, kad jis įvyktų per 12 valandų, kitaip tariant – gana greitai. Reikia apgauti smegenis, kad joms nebūtų begalinio streso ėmus badauti“, – portalui Žmonės.lt pasakojo T.Lagūnavičius.

Dar vienas būtinas žingsnis metant svorį – rasti  kuo pakeisti maistą. Anot psichologo, maistas yra „socialinis narkotikas“, kurį vartodami mes nuolat jaučiamės apsinešę. Todėl  niekaip ir negalime jo mesti.

Dieta, teikianti energijos
Dieta, teikianti energijos

„Taip pat reikia išmokti gauti „kaifą“ kitokiu būdu. Yra moksliškai nustatyta, kad bet kuri maisto porcija žmogui yra tarsi narkotikas. Pavalgęs jis jaučiasi lengvai apsinešęs. Tad jei nuolat valgai, nuolat jautiesi apsinešęs. Vadinasi, reikia paieškoti, kaip perkelti savo malonumą į kitą veiklą, kuri nieko bendro neturi su maistu: nuo lengvo fizinio aktyvumo iki pasivaikščiojimo lauke. Kitaip sakant, mes dauginam „socializuotų narkotikų“ kiekį, kuris mus nuveda nuo maisto vartojimo, kaip narkotinės medžiagos“, – dėstė psichologas.

Nori mylinčio vyro? Lieknėk.

Kol dauguma psichologų mėgina paguosti apkūnias moteris, T.Lagūnavičiaus požiūris gana kritiškas. Lieknėti būtina ne tik tam, kad geriau jaustumeisi psichologiškai, bet ir tam, kad susirastum mylintį vyrą.

„Vyrams patinka lieknos moterys. Kitas klausimas, kodėl vyrams patinka moterys, kurių figūra atitinka modeliams taikomus standartus 90-60-90? Atsakymas paprastas: tokius kriterijus per keturis milijonus metų atrinko gamta. Vyrui tokie duomenis duoda pasąmoninį signalą, kad šita moteris nėra nėščia arba kitaip – yra tinkama gimdyti vaikus. Jeigu tavo užpakalis ne plokščias, o pilvas plokščias ir krūtinė iškili, tu esi pasiruošus gimdyti vaikus. Natūraliai vyrams tokios ir patinka. Gali daryti kokią tik nori propagandą, kad apkūnios moterys gražios, bet nė velnio taip nėra. Yra natūraliai susiklostę standartai ir vyras į tai reaguoja reflektoriškai. Todėl visos moterys ir bando visokiais būdais tą 90-60-90 pasiekti. Ir nereikia kabint makaronų tautai, kad jeigu tu stora, tu vis tiek esi graži. Taip nėra“, – griežtą nuomonę išsakė psichologas.

123rf nuotr./Antsvoris
123rf nuotr./Antsvoris

Tomas patikino, kad lieknėti būtina ir dėl to, kad galėtum sukurti šeimą ir užsitikrinti saugią ateitį: „Jeigu tu nori pasidauginti, turėt vyrą šalia, tada turi atitikti standartus. Ir tada tu turėsi arba tą, arba kitą, arba dešimt vyrų. Būsi saugi. Šiais laikais yra daugybė būdų juos pasiekti: sportas, dietos, plastinė chirurgija.“

Maža to, psichologas paruošė atkirtį ir visiems tiems, kurie tikina, kad žiniasklaida kalta dėl išaugusio grožio kulto populiarumo. Pasirodo, žiniasklaida – niekuo dėta.

„Ne žiniasklaida kuria gražios moters etaloną... Ji tik ištransliuoja tai, kas yra genetiškai, psichologiškai, antropologiškai natūralu. Šioje vietoje žiniasklaida nieko padaryti negali. Jei tu pasirinksi žurnalo viršeliui negražią moterį, ji vis tiek bus negraži net ir ant viršelio“, – kritišką nuomonę sakė jis.

Vyrams galioja kitos taisyklės

Na, o kol moterys lieknėja, sportuoja ir būna gražios, vyrams, anot T.Lagūnavičiaus, galima būti... beveik gorilomis. Svarbiausia mokėtų gražiai išsišiepti ir moteriai negailėti dovanų.

„Kol vyrai žiūri į moters kūną,  moterys visuomet žvilgčioja į vyro veidą ir ieško joje šypsenos, o tiksliau – ilčių. Kodėl? Nes jos ieško patino. Jis turėtų būti stambus, didžiulis ir linkęs rūpintis ja. Tad jei pas moterį ateina vyras, visas besišypsantis, su dovanomis – pirmiausiai turėtų bent gėlės rankose būt arba stora piniginė – ji žino, kad viskas bus gerai ir jaučiasi rami dėl savo ateities. Mes stebimės, kodėl kartais supergražuolės eina gatve su kažkokių baisūnu, bet tas baisūnas šypsosi jai, dovanoja gėlytes ir briliantus, o ji aiškiai supranta, kad tai yra jos vaikų būsimasis tėvas“, – tikino psichologas.

Antsvoris
Antsvoris

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką