15min be reklamos
Publikuota 2014 01 07, 13:09

„Redirected / Už Lietuvą!“ režisierius Emilis Vėlyvis: „Bandysime filmu sustabdyti jaunimo emigraciją“

Sausio 10 dieną Lietuvos žiūrovams bus pristatomas naujasis režisieriaus Emilio Vėlyvio filmas „Redirected / Už Lietuvą!“. Gausiai susirinkę žiniasklaidos atstovai filmą antradienį galėjo išvysti dviem dienomis anksčiau nei likusi Lietuva. Po peržiūros filmo kūrėjai ir aktoriai atsakinėjo į žurnalistų klausimus. Įdomu tai, kad į spaudos konferenciją atvykę aktoriai nebuvo matę filmo, jie jį išvys tik vakare.
Karina Stungytė, Emilis Vėlyvis ir Monika Vaičiulytė
Karina Stungytė, Emilis Vėlyvis ir Monika Vaičiulytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Nuo 18 val. stebėkite tiesioginę transliaciją iš filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ pristatymo.

„Šiek tiek jaudinamės, bet ir labai džiaugiamės galėdami pristatyti filmą. Labai ilgas laiko tarpas praėjo nuo pradžios iki dabar, nes darbas užtruko visus trejus metus. Žiauriai noriu padėkoti savo komandai šiandien, kurios tik dalį matote, o kita dalis prisidės vakare. Filme yra tam tikrų mitų, tai mes šiek tiek pritempėme juos scenarijuje. Yra lyg kažkokių stereotipų karuselė, ir ji sukasi iki filmo galo“, – kalbėjo E.Vėlyvis. Režisierius taip pat juokavo, kad šiuo filmu yra siekiama užkirsti jaunų aktorių emigracijai į užsienį, nes pagrindinė mintis filme yra meilė tėvynei.

„Mes Lietuvą pristatėme iš tos pusės, iš kurios nenorime jos matyti. Tiesiog noriu pasijuokti iš tam tikrų stereotipų. Aš jūsų nenoriu auklėti ir laužyti stereotipų. Mes tiesiog norime leisti jums mėgautis filmu“, – kalbėjo gerai nusiteikęs režisierius. Beje, filmo pradžioje pasirodo dedikacija Anapilin išėjusiam aktoriui Vytautui Šapranauskui, kuris filme vaidina kleboną. „Pasakyčiau daug gerų žodžių, tačiau jo nėra, todėl noriu jam tik padėkoti“, – sakė Emilis.

Vėliau mikrofonas buvo perduotas aktoriams, jie pasidalijo savo įspūdžiais iš filmavimo aikštelės, tačiau jie filmą išvys tik šio vakaro premjeros metu. „Noriu pagaliau pamatyti, nes gyvenome tuo filmu ne tik filmavimo aikštelėje, bet ir už jos (juokiasi). Tas personažas buvo ir kine, ir namie – pastačiau kai kuriuos į vietą ne tik šeimoje, bet ir mieste“, – juokėsi Vitalijus Cololo.

Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis, Vita Siaučiūnaitė ir Andrius Žiūrauskas
Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis, Vita Siaučiūnaitė ir Andrius Žiūrauskas

 „Iš karto po filmavimo viskas buvo šviežia, pasirodydavo įvairių publikacijų, nuotraukų internete, bet paskui buvo pusantrų metų  pertrauka. Tai yra ilgas laikas, todėl man atrodo, kad viskas labai staigiai atėjo ir netikėtai, pusiau tikiu, pusiau dar nerealu“, – kalbėjo Monika Vaičiulytė.

Gilas Darnellis prakalbo lietuviškai ir teigė, kad vos atvykęs pamilo Lietuvą. „Aš tiesiog įsimylėjau šios šalies žmones. Ko man tik neteko daryti: bėgau su radiatoriumi, plaukiau lediniame vandenyje, bėgiojau po Baltarusijos miškus, todėl  laukiu nesulaukiu premjeros vakare“, – sakė Gilas.

Gilas Darnelis
Gilas Darnelis

Visi susirinkusieji vieningai teigė, kad laukia premjeros vakare, nes dar neteko jiems matyti galutinio rezultato. „Šiąnakt sapnavau premjerą, viskas vyko gražiai ir sklandžiai. Man tai buvo pirmas filmas ir tai yra pats įspūdingiausias filmas, kuriame man teko vaidinti, todėl ačiū labai, kad pakvietė mane vaidinti“, – kalbėjo Karina Stungytė.

Užsienio aktoriai, paklausti, ar perskaitę filmo scenarijų ir atvykę į šalį rado daug stereotipų, juokėsi, kad tikrai ne, ir tvirtino, kad Lietuva yra nuostabi šalis, kurioje žmonės itin draugiški.

„Kai pamačiau filmo scenarijų ir jį perskaičiau, daug juokiausi. Tikrai nemaniau, kad gyventojai šalyje yra tokie, kokie pavaizduoti scenarijuje. Galiu pasakyti visiems, kad Lietuva yra labai graži šalis, kad visi turėtų atvykti čia“, – teigė Anthony Strachanas.

Karina Stungytė
Karina Stungytė

Paklausta apie juokingas situacijas, Asta Liukaitytė pasakojo: „Žinote, filmavimas truko ilgai, todėl, pavyzdžiui, yra scena, kur močiutė neša paršelį. Atvažiuojame, nufilmuojame, paskui po kelių dienų reikia filmuoti, o paršelis jau paaugęs ir močiutė jo jau nebepaneša. Tai bėgi ir ieškai naujo paršelio. Tas pats su šuneliu, atvažiuoji į kaimą filmuoti ir pamatai, kad šuniuką pamiršai Vilniuje ir vėl siunti ką nors šunelio.“

E.Vėlyvio filme galima išvysti gausų desantą ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių aktorių. Filme vaidina Vinnie Jonesas, Scotas Williamsas, Gilas Darnellis, Oliveris Jacksonas, Anthony Strachanas, Artūras Smolianinovas, Andrius Žiurauskas, Vytautas Šapranauskas, Mindaugas Papinigis, Monika Vaičiulytė, Karina Stungytė, Rafailas Karpis, Vita Šiaučiūnaitė ir kt.

Donatas Šimukauskas ir Monika Vaičiulytė
Donatas Šimukauskas ir Monika Vaičiulytė

Įdomu tai, kad „Redirected“ / Už Lietuvą!“ žiūrovai išgirs net 53 dar niekur negirdėtus, specialiai šiam filmui sukurtus skirtingus muzikinius segmentus – dainas, muzikinius intarpus, atmosferas, trumpas iliustracijas, foninę muziką.  Jame daugiausia skambės roko ir vesterno stiliaus muzika, taip pat bus galima išgirsti elektronikos bei folk stiliaus elementų.

Apie filmą

„Redirected / Už Lietuvą!“ pasakoja apie keturis iš vargingo Londono rajono kilusius draugus – Maiklą, Džoną, Beną bei Timą, kurie vieną gražią dieną sugalvoja prasukti nelabai švarų reikaliuką ir su gautu pelniuku – milijonu Didžiosios Britanijos svarų – pasprukti į egzotišką Pietryčių Azijos šalį. Atrodytų, lyg reikalai klostytųsi kaip iš pypkės, bet netikėtai prabunda žymusis Islandijos ugnikalnis, kuris į orą prispjaudo tiek pelenų, kad visi lėktuvai privalo tuoj pat leistis artimiausiame oro uoste. Taip Maiklas, Džonas, Benas ir Timas, jau užsisvajoję apie palmes ir baltutėlius pietų jūrų paplūdimius, netikėtai atsiduria Vilniuje.

Spaudos konferencijos akimirka
Spaudos konferencijos akimirka

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką