Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 01, 20:46

Rimvydo Širvinsko-Makaliaus išvaizdos pokyčiai: nereikalingų kilogramų atsikratė vos per pusmetį

Verslininkas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius 2017-us metus pradėjo rodydamas savo pasiekimus: vos per pusę metų uoliai sportuodamas jis ženkliai padailino savo figūrą.
Rimvydas Širvinskas-Makalius
Rimvydas Širvinskas-Makalius / Asmeninio albumo nuotr.

Savo „Facebook“ paskyroje Makalius pasidalijo nuotraukų koliažu, atspindinčiu jo išvaizdos pokyčius. Kairėje nuotraukoje Makalius toks, koks buvo, kai dar nesportavo ir, neslepia, menkai rūpinosi savo išvaizda. Dešinėje – toks, kokiu tapo ėmęs sportuoti.

Greta nuotraukos Makalius rašė: „Naujametiniai pažadai. Kai lygiai prieš metus draugų būryje švenčiau naujuosius ir atėjo metas išsikelti tikslus 2016-iesiems, aš pasakiau, ko troškau labiausiai: skirti daugiau laiko sau. Kai prieš 6 metus atsirado Makaliaus verslas, su laiku vis mažiau ir mažiau sau rūpėjau, neturėdavau laisvo laiko, nustojau judėti, visą dėmesį skyriau įmonei ir į burną kroviau bet kokį po ranka pasitaikiusį maistą. To rezultatas – nuotrauka kairėje. Ne tik išoriškai, bet ir viduje jaučiausi tragiškai blogai.

Aš labai mėgstu pažadus ir, pavyzdžiui, jeigu duodu žodį kažkur ateiti ar sudalyvauti, tą ir padarau. Galbūt todėl man būna didelė tragedija ir yra nesuprantama, kai kažkas iš draugų ar kolegų neateina į šventę, nors pažadėjo. Juk aš kviečiau, stengiausi ir apie tave galvojau, laukiau ir norėjau tave nustebinti, o tu taip pasielgei! Bet čia ne apie tai.

Ne tik išoriškai, bet ir viduje jaučiausi tragiškai blogai.

Žinau, kad daug kas pasižadat nuo Naujų metų sportuoti. Padarykite tai! Nesiteisinkite, jog tam laiko nėra ar vis kokie darbai užklumpa – pradėjęs sportuoti, laiką planuotis ėmiau dėliodamasis dienotvarkę APLINK numatytas treniruotes.

Ir atsiprašau už tokią nuotrauką – nesate pratę pas mane taip matyti. Joje užfiksuotas mano pasikeitimas metų viduryje visai nėra įspūdingas, bet man to pakanka, norint būti nepaprastai laimingu žmogumi ir netgi valgyti burgerius. Galbūt tokiu būdu kažką paskatinsiu, kad pažadai pamažu virstų realybe?

Nuoširdus ačiū Tadui Pociui už padrąsinimą siekti tikslų, susitvarkyti savo gyvenimą, atrasti jame vietos sportui ir pažiūrėti į jį kitomis akimis.“

Tuo tarpu 15min Makalius viską papasakojo išsamiau. „2015-ųjų pabaigoje, žiemą galutinai susinervinau, kad visai sau nebeskiriu dėmesio ir savęs neprisižiūriu. Kaip tik sparčiai augo ir plėtėsi mano verslas, niekam neturėjau laiko, niekur nespėjau, valgydavau bet ką ir bet kada, visai nejudėjau iš biuro kėdės“, - prisiminė jis.

Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius ir Tadas Pocius
Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius ir Tadas Pocius

Todėl per Naujus metus pažadėjo sau, kad ims savimi rūpintis. „Rašytoja ir žurnalistė Agnė Pačekajė man rekomendavo savo asmeninį trenerį Tadą Pocių, kuriam nedelsiant parašiau, o jis man uždavė vienintelį klausimą: tai kada pradedame? Į treniruotes, pamenu, užsirašiau visam mėnesiui į priekį ir savo darbotvarkę ėmiau planuotis pagal tai, kada esu laisvas ir nesportuoju, o ne atvirkščiai - ieškoti laisvo laiko sportui, kurio, kaip žinia, dažniausiai niekam neatsiranda“, - pasakojo Makalius.

Pirmiausia Makalius norėjo ne svorį mesti, bet sutvirtėti: „Mano pageidavimas buvo tiesiog pamažu igauti formą. Nesiekiau numesti svorio - nors per pirmus 3 mėnesius svoris nukrito 7 kg ir iki šiol stabiliai laikosi. Internete buvo daugybė patarimų, kaip sveikai maitintis, bet visko klausdavau trenerio - žmogaus, kuris viską išbandydavo savo kailiu, ir juo labai pasitikėjau. Man, kaip keliaujančiam žmogui, beprotiškai sunku susitvarkyti mitybą. Laiko skirtumai, laiko trūkumas pavalgyti 5 kartus per dieną, surasti ar pasigaminti tinkamo maisto ir panašiai... Be to, visiems visada sakiau, kad man maistas yra gyvenimo malonumas numeris vienas, todėl kardinaliai kažko keisti tikrai nesugebėjau. Nusidėdavau savaitgaliais, kelionių metu, bet kuo toliau, tuo mažiau norėdavosi neteisingai maitintis, nes žinodavau to kainą - jėgas, atiduotas sporto salėje.“

Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius
Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius

Makalius ragina kiekvieną nebedvejoti ir „imti jautį už ragų“ – pradėkite siekti norimų rezultatų jau dabar, ir neatidėliokite.

„Kaip ir minėjau, tai nė kiek neprilygsta profesionalių sportininkų rezultatams, aš nesilygiuoju į juos. Bet per tą laiką pasiekiau tai, dėl ko dabar esu labai laimingas, ir galbūt tai paskatins kažką irgi pradėti keistis/ Pats gerai pamenu, kaip skaitydavau straipsnius apie pasikeitimus, klausydavau trenerio pasakojimų, kaip kas ir kiek sukūdo ar įgavo formą, bet kol nepatyriau savo kailiu, netikėjau kitų žodžiais...“ – pasakoja jis.

Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius
Asmeninio albumo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką