15min be reklamos
2022 12 02, 14:13

Ukrainai paramą renkantį D.Bunkų sujaudino dviejų močiučių poelgis: turėjo prašymą

Iš mūšių lauko Ukrainoje mus kasdien pasiekia permainingos žinios, tačiau nevalia pamiršti, kad karo centre – ne ginklai, o žmonės. Kaip šiomis dienomis gyvena tie, kurie kasdien vadinami civiliais taikiniais? Kaip milijonai Ukrainos gyventojų, neturinčių šildymo ir elektros, ištvers šaltą žiemą? Jautrios istorijos – iš žinomų žmonių lūpų.
Danielius Bunkus
Danielius Bunkus / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Laidoje dalyvavęs Danielius Bunkus pasakojo apie savo įsteigto pagalbos fondo „Šlovė Ukrainai“ veiklą. „Man rūpi mūsų šalis, nenoriu, kad mūsų šalyje atsitiktų taip, kaip dabar Ukrainoje. Visas civilizuotas pasaulis yra stojęs į Ukrainos pusę“, – „KK2 penktadienyje“ kalbėjo fondo vadovas. Didžiausias D.Bunkaus rūpestis – padėti ukrainiečiams apsišildyti.

LNK nuotr./Danielius Bunkus
LNK nuotr./Danielius Bunkus

„Dabar prekė nr.1 yra elektros generatoriai, taip pat elementarios krosnelės, nes elektra ir šildymas dingsta net pačiame Kijeve, jau nekalbant jau apie deokupuotus rajonus, kuriuose iš viso yra tragedija, sugriauta viskas. Mes pastoviai bendraujame su vietiniais ukrainiečiais, vietos pagalbos savanorių centrais, sako, pabandykite mums gauti tų buržuikių, su kuriomis gali pasišildyti patalpą, sriubos išsivirti ir rūbus išsidžiovinti. Pačioje Ukrainoje radome šių krosnelių gamintojų, perkame iš jų, keliasdešimt jau nupirkome iš žmonių aukų, dabar gavau sąskaitą dar 300 krosnelių apmokėti. Manau, kad kelis tūkstančius krosnelių mums pavyks surinkti. Žmonės aukoja gausiai, bet resursai ne begaliniai. Mane sužavėjo dvi močiutės pensininkės, jos susirado mano telefoną, paskambino, sako, mes norim senoviškai, grynais tų euriukų duoti, ar galėtumėt pas mus atvažiuoti. Nuvažiuoju, dvi krūvelės pinigų, vienai krosnelei – nuo vienos močiutės, kitai – nuo kitos“, – jaudinančią istoriją pasakojo D.Bunkus.

Laidoje dalyvavęs Stano pasakoja karo pradžioje sau nusipirkęs elektros generatorių „Išsirinkau 3,5 kW, stovi garaže, sako, galingumo užtektų porai butų arba vienam namui, manau, reikia atiduoti ukrainiečiams generatorių, nes jis ir toliau generuos nulį mano garaže, – pažadėjo Stano. – Pamenu, pas mus dujinis katilas buvo atsijungęs žiemą, ne tokią ir baisią žiemą, bet visi namuose nuo vaikų iki šunų vaikščiojo ir inkštė, nesunku įsivaizduoti, kas laukia tų žmonių“.

Keliautojas, pagalbos Ukrainai organizatorius Šarūnas Jasiukevičius netiki, kad dėl šalčio laukia nauja pabėgėlių iš Ukrainos krizė Europoje. „Kas kalba apie pabėgimą, tie nepažįsta ukrainiečių. Žmonės grįžo į bombarduojamą Kijevą, nebijo krentančių bombų ir raketų, tikai neišsigąs šalčio. Nebus tos daugiamilijoninės bangos pabėgėlių, tokios kalbos naudingos Rusijos propogandai“, – aiškino Šarūnas Jasiukevičius.

„KK2 penktadienis“ – penktadieniais, 19.30 val. per LNK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką