15min be reklamos
2011 01 08, 15:14

Žurnalas „Science“: verkiančios moterys tampa mažiau seksualiai patrauklios

Mokslininkai įrodė, kad kai kurie moterų ašarų cheminiai komponentai mažina vyrų seksualinį jaudulį.
Moteris virtuvėje
Moteris / „Scanpix“ nuotr.

Mokslininkai spėja, kad šis jų atskleistas priešingų lyčių bendravimo mechanizmas leidžia moterims išvengti nepageidautinų intymių ryšių. Pavyzdžiui, moterys juk  žymiai dažniau demonstruoja neigiamas emocijas (su ašaromis) mėnesinių metu, kai šansai pastoti ir noras mylėtis – minimalūs.

Tuo pačiu pasižymi ir kai kurie gyvūnai, pavyzdžiui žiurkės, kurių psichologija panaši į žmonių.

Norėdama patikrinti, ar tikrai moterų ašaros siunčia ne tik emocinį, bet ir cheminį signalą, N.Sobelio mokslinė grupė Izraelyje atliko eksperimentą. 24-iems seksualiai sveikiems vyrams buvo rodomos moterų portretinės nuotraukos. Jose – pačios įvairiausios emocijos, nuo liūdesio iki džiaugsmo. Vyrų buvo prašoma apibūdinti, kiek „liūdnos“ ir kiek „patrauklios“ moterys parodytose nuotraukose.

Tuo pat metu mokslininkai panaudojo gudrybę. Kol vyrai žiūrėjo nuotraukas, eksperimento organizatoriai surinko dviejų sugebančių greitai pravirkti moterų ašaras (joms buvo rodomi liūdni meniniai filmai).

Vėliau šių moterų ašaromis suvilgytos servetėlės ar tiesiog buteliukai buvo nunešti eksperimente dalyvavusiems vyrams.

Paaiškėjo, kad moterų ašarų cheminis poveikis visai nepakeitė vyrų nuomonės apie tai, kuriose nuotraukose moterys „liūdnos“. Tačiau gerokai pakoregavo nuomones apie tai, kurios moterys patrauklios. Ašarų poveikis gerokai sumažino prieš tai laikytų „patraukliomis“ moterų (nuotraukose) reitingus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką