15min be reklamos
Publikuota 2014 08 17, 14:47

Antroji diena Karklėje priklausė Marijonui Mikutavičiui ir suomių rokeriams HIM

Antroji diena „Karklė Live Music Beach“ festivalyje prasidėjo stipriu lietumi, kuris teritoriją nuklojo dar didesnėmis balomis ir purvo plotais. Tačiau lietus liovėsi vakarėjant ir renginio žvaigždės Marijonas Mikutavičius bei suomių alternatyvaus roko grupė HIM grojo be trukdžių.
Grupės HIM koncertas
Grupės HIM koncertas / Jorės Janavičiūtės nuotr.

Dienos koncertus „Karklėje“ pradėjo šiauliečių indie roko grupė „Colours of Bubbles“. Prie scenos susirinko ne gausi, tačiau linksmybių ištroškusi minia. Nuo pat koncerto pradžios žmonės šoko, tad nenuostabu, kad ši grupė ne kartą buvo kviečiama pakartoti. Grupės pasirodymą lydėjo vizualizacijos.

Iškart po šiauliečių pasirodymo lietuviškos roko muzikos gerbėjai skubėjo į paplūdimio sceną, kur grojo vilniečiai „Baltasis kiras“. Minia kaip ir visada per šios grupės koncertus aktyviai dūko. Pasirodymo metu vokalistas Tautvydas Augustinas nepamiršo reflektuoti ir apie sušlapusias palapines. Klausytojai vis prašė greičiausiai mylimiausios publikos dainos „Lūpytės“. „Baltasis kiras“ taip pat buvo kviečiamas „pakartot“ ir koncertą pabaigė daina „Lego kaladėlės“.

Grupei „Ewert & The Two Dragons” iš Estijos pasirodžius pagrindinėje scenoje prie scenos beveik nebuvo žmonių, bet jie po truputį rinkosi. Tačiau grupės nariams tai buvo nesvarbu, jie surengė nuoširdų pasirodymą atsidavusiems klausytojams. Viena užsienyje populiariausių Baltijos šalių grupių Lietuvoje jau yra kartą koncertavusi Lietuvoje – menų fabrike „Loftas“. Į koncertą tuomet buvo išpirkti visi bilietai.

VIDEO: „Ewert and The Two Dragons“ – „Good Man Down“

Netrukus po to pilnutėlėje „Underground“ palapinėje į aidų kelionę kvietė lietuvių dub/reggae grupė „Minstry of Echology“, o paplūdimo vėjyje į skrydį pakvietė lietuvių roko žvaigždžių elektronikoje duetas „Golden Parazyth“.

Po „Golden Parazyth“ paplūdimio scenoje vyko iš anksto nepaskelbto „Special Guest“ (liet. „Specialaus svečio“) šou. Šis koncertas daugumai lankytojų buvo itin maloni staigmena – tai buvo Andrius Mamontovas su grupe.

Veikiausiai pati didžiausia minia žmonių susirinko į Marijono Mikutavičiaus koncertą, kuriame skambėjo visos hitais tapusios dainos „Pakeliui namo“, „Pasveikinkit vieni kitus“, „Aš tikrai myliu Lietuvą“, rokeriškai suskambėjo daina „Balintos sienos“ ir kitos. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Marijonas Mikutavičius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Marijonas Mikutavičius

Taip pat Marijonas pristatė naują, niekur negrotą dainą „Keturiasdešimt“, kurią atlikėjas skyrė tiems festivalio dalyviams, kuriems yra „virš keturiasdešimt“. Pasirodymą jis ketino baigti neoficialiu Lietuvos himnu „Trys milijonai“, kurią dainavo visi klausytojai iki vieno, tačiau po dainos M.Mikutavičius buvo iškviestas į sceną dar kartą. Sugrįžęs jis sudainavo kūrinį „Mano žemė“. Po koncerto dar kurį laiką scenoje jis ilgai ir nuoširdžiai dėkojo klausytojams.

VIDEO: Marijonas Mikutavičius „Balintos Sienos“

Po Marijono sceną perėmė suomių rokeriai HIM. „Karklė Live Music Beach“ festivalio žvaigždės alternatyvūs rokeriai HIM iš Suomijos festivalyje surengė kiek ilgesnį nei valandos pasirodymą. Čia skambėjo ir didžiausi grupės hitai kaip „Join Me in Death“ ar „Funeral of Hearts“, ir dainos naujausio grupės albumo „Tears on Tape“.

HIM į sceną išlipo prietemoje ir koncertą pradėjo viena energingesnių savo dainų „Buried Alive By Love“ iš 2003-iaisiais metais išleisto albumo „Love Metal“. Scenoje už grupės narių ryškiai švietė grupės simbolis – „heartagrama“. 

Jorės Janavičiūtės nuotr./Grupės HIM koncertas
Jorės Janavičiūtės nuotr./Grupės HIM koncertas

Vėliau sekė festivaliams skirtas grupės dainų sąrašas su garsiausiomis dainomis kaip „Rip Out The Wings of A Butterfly“, „Right Here in My Arms“, „Wicked Game“ ir daugybe kitų, kurių iš viso buvo septyniolika. Dainas savo koncertuose HIM stengiasi atlikti skirtingai nei įrašuose, ne išimtis buvo ir „Karklė“. Koncerte bene įspūdingiausiai skambėjo ankstyviausios ir sunkiausios grupės dainos „For You“, „Your Sweet Six Six Six“ ar Chriso Isaako koveris „Wicked Game“ iš pirmojo albumo „Greatest Love Songs Vol. 666“, išleisto dar 1998-aisiais metais.

Grupės vokalistas Ville Valo per koncertą kalbėjo mažai, retkarčiais padėkodamas publikai, ar juokaudamas apie grupės bosisto aprangą. Bendravimas su daugiatūkstantine publika, kurioje plevėsavo Suomijos ir „HIM“ vėliavos buvo šiaurietiškai šaltas, tačiau ne arogantiškas. Vokalisto susižavėjimas didele minia atrodė nuoširdus: „How many of you“ (liet. „Kiek jūsų daug.“)

Jorės Janavičiūtės nuotr./Grupės HIM koncertas
Jorės Janavičiūtės nuotr./Grupės HIM koncertas

Koncertą nuo scenos sklindant didingiems šviesos spinduliams HIM koncertą užbaigė daina „When Love And Death Embrace“. Palikdamas sceną vokalistas V.Valo žadėjo sugrįžti kitais metais – sakė „See you next year“ (liet. „Iki susitikimo kitais metais“).

Nors po M. Mikutavičiaus dalis festivalininkų pasiliko prie didžiosios scenos laukti HIM pasirodymo, tačiau dar daugiau patraukė į „Underground“ palapinę, kurioje pasirodė jaunasis indie atlikėjas Ba. Palapinė buvo perpildyta taip, kad net buvo sunku kvėpuoti. Atlikėjas su grupe grojo tokius savo kūrinius kaip „Tai ne žmogus“, „Sugebėt pasikeist“.

VIDEO: ba. – „Sugebėt pasikeist“

Festivalio finišo tiesioji

Sekmadienis Karklėje, prasidėjo saule ir šiluma. Klausytojai paplūdimio scenoje ramiai sėdėdami ant smėlio klausėsi šilto ir nuoširdaus Ievos Narkutės pasirodymo. Tačiau jam įpusėjus prasidėjo stiprus lietus ir jis buvo nutrauktas. Po pietų vėl švietė saulė, paplūdimio scenoje paplūdimio atmosferą sustiprino energingas Lino Adomaičio šou, kuriame skambėjo tokie ankstesni hitai kaip „Pasaulis gražus“ ar „Ji Mano“.

Kai kurie festivalininkai klausėsi likusių atlikėjų pasirodymų, kiti maudėsi, treti toliau gėrė alų, tačiau festivalio teritorija palengva tuštėjo, o darbininkai nukabino spalvotas lemputes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką