Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 01 11, 18:45 Atnaujinta 2013 01 11, 23:10

M.A.M.A. 2012: Donato Montvydo triumfas, Egidijaus Dragūno parodija ir Stasio Povilaičio nuopelnų įvertinimas

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo svarbiausias Lietuvos metų muzikinis įvykis – lietuviškos muzikos apdovanojimai M.A.M.A.
M.A.M.A. 2012 apdovanojimų ceremonija Kauno „Žalgirio“ arenoje
M.A.M.A. 2012 apdovanojimų ceremonija Kauno „Žalgirio“ arenoje / Žmonės.lt nuotr.

Nors šou prasidėjo 19 val., jau nuo ankstaus ryto arenoje netilo šurmulys – buvo baigiami paskutinieji pasiruošimo darbai, tikrinama aparatūra, dar kartą peržiūrimas net 4 valandas trukusio renginio scenarijus.

Daugiausiai apdovanojimų pretendavo gauti Donatas Montvydas (Metų atlikėjas, Metų popatlikėjas, Metų albumas), grupė „The Perfect Pill“ (Metų roko grupė, Metų proveržis), grupė „Liūdni Slibinai“ (Metų alternatyvios muzikos grupė, Metų grupė), grupė „Sel“ (Metų grupė, Metų koncertinė grupė, Metų popmuzikos grupė) bei hiphopo atlikėjas Pushaz (Metų hiphopo grupė, Metų muzikos vaizdo klipas).

Renginį vedė specialiai iš JAV atskridusi modelis ir buvusi televizijos laidų vedėja Giedrė Rusytė, kurios įvaizdžiu pasirūpino pats Juozas Statkevičius, ir eterio chuliganai „radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

M.A.M.A. laimėtojus paskelbė ne tik pramogų verslo atstovai, muzikantai, bet ir garsūs sportininkai – penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, buvęs garsus krepšininkas Ramūnas Šiškauskas.

Vienu įspūdingiausiu metų renginiu iš anksto vadinamuose apdovanojimuose pasirodymus surengė daugiau nei dvi dešimtys grupių ir atlikėjų: Donatas Montvydas, „The Perfect Pill“, „Rondo“, Egidijus Sipavičius, ŽAS, „Gerai Gerai&Miss Sheep“, „Bix“,  „G&G Sindikatas“, Marijonas Mikutavičius, Stasys Povilaitis, Mantas Jankavičius, „Pinup Girls“, Linas Adomaitis, „Liūdni slibinai“, Markas Palubenka, „ŠarkA“, „The Ball&Chain“, „Žalvarinis“, „Nota“, Džordana Butkutė, Andrius Pojavis, Alekna. M.A.M.A. organizatoriai žada netikėtų duetų ir kitų staigmenų.

Eriko Ovčarenko nuotr./Apdovanojimų akimirka
Eriko Ovčarenko nuotr./  Andrius Pojavis

Į viršų scenoje šovusiomis liepsnomis lygiai 19 val. prasidėjo muzikiniai apdovanojimai M.A.M.A. Garbė pasirodyti pirmajam teko šiemet Lietuvą Eurovizijoje atstovausiančiam lietuviškos populiariosios scenos naujokui Andriui Pojaviui. Šiuo metu jis gyvena Milane.

Pagyrę Kauną, išvardinę Lietuvos atlikėjus ir atlikėjas, renginio vedėjai „radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius į sceną pakvietė neseniai vestuves iškėlusią Džordaną Butkutę. Trumpa juoda suknele pasipuošusi Džordana paskelbė nominacijos Metų proveržis laimėtoją. Šioje kategorijoje varžėsi dainininkė Nota, atlikėjas Markas Palubenka ir roko grupė „The Perfect Pill”. Laimėjo Markas Palubenka.

„Labai pavydėjau Jazzu, kuri pernai gavo apdovanojimą iš Butkutės rankų“, – šypsojosi M.Palubenka, neseniai „Žalgirio“ arenoje „apšildęs“ atlikėją Katie Melua.

Antroji į sceną užlipo penkiolikametė dainininkė Nota. Paauglė dainuoti pradėjo tik praėjusiais metais, tačiau jau turi nemažai gerbėjų. Nota surengė įspūdingą pasirodymą su vaizdo projekcijomis ir per tris aukštus išsirikiavusiomis šokėjomis, kurias su atlikėja jungė šviečiančios baltos girliandos.

„Alternatyva yra tai, ko neprodiusuoja broliai Bendžiai“, – apibūdino J.Nainys, sakydamas, kad ką tik  nuskambėjusi daina nėra įprastas „meinstrymas“

Eriko Ovčarenko nuotr./Apdovanojimų akimirka
Eriko Ovčarenko nuotr./ Markas Palubenka

Nominacijos Metų alternatyvios muzikos grupė/atlikėjas/atlikėja laimėtoją paskelbė į skandalus socialiniuose tinkluose įsivėlęs Algis Ramanauskas-Greitai. Antrą M.A.M.A. statulėlę laimėjo Markas Palubenka, nurungęs grupes „RasaBasa“ ir „Liūdni slibinai“.

M.Palubenka sceną užleido grupei, kuri taip pat galėtų pretenduoti į šį apdovanojimą – „Žalvariniui“. Šį kartą balta skrybėle pasipuošusiai dainininkei ir muzikantams padėjo šokėjų grupė, ekrane rodomi gamtos vaizdai ir į dangų šokančios liepsnos.

Metų elektroninės muzikos grupė/atlikėjas/atlikėja kategorijoje varžėsi „Happyendless”, Mario Basanov ir „Golden Parazyth”. Statulėlės laimėtojui – Lino Adomaičio broliui Mario Bosanov įteikė Marijonas Mikutavičius.

Juodu kostiumu ir varlyte pasidabinęs Mario Bosanov buvo lakoniškas: „Ką tik grįžau iš Brazilijos, ten – 30 laipsnių šilumos, o čia – minus 20. Ačiū visiems“.

Šeimyninis duetas „The Ball & Chain“ M.A.M.A. apdovanojimuose pasipildė gausiu muzikantų būriu. Erika Jennigs buvo apsirengusi trumpa juoda suknele, o Jurgis Didžiulis – baltais marškiniais.

VIDEO: The Ball & Chain at M.A.M.A. 2012 awards

Rolandas Mackevičius „beatbox'ino“, o Jonas Rainys repavo, taip originaliai pristatinėdami sekančią nominaciją – Metų hip-hop grupė/atlikėjas/atlikėja. Ją įteikti pakviesta alternatyvaus roko gerbėjas Edvinas Krungolcas. Šios nominacijos trejetas: „G&G Sindikatas”, Alekna ir Pushaz. Laimėtojo laurai atiteko Pushui. „Visų pirma dėkoju „G&G Sindikatui”, be kurių galbūt ir  solinės karjeros nebūtų“, – dėkojo Pushaz.

Reklaminės pauzės metu Rolandas Mackevičius užkulisuose pakalbino grupę „Pinup Girls“, kurioje dainuoja jo ir  Jono Nainio sužadėtinės.

Per kauniečio reperio Aleknos pasirodymą į sceną buvo atneštas ringas, kuriame kovojo du boksininkai. „Ką tu stumi?“ klausęs Alekna ragino nežiūrėti televizijos, kuri yra tuščia.

VIDEO: Aleknos pasirodymas M.A.M.A. apdovanojimuose 2012

Skambiausiu metų atlikėju aktorius Rimantas Bagdzevičius paskelbė praėjusiais metais „Eurovizijoje“ Lietuvos garbę gynusį Donatą Montvydą. Šį apdovanojimą įsteigė asociacija AGATA.

„Dar praėjusiais metais buvau pasirašęs aštuonias kalbas, kurių taip ir nepasakiau. Jas jau pamiršau, tačiau pirmiausia norėčiau padėkoti savo tėvams, išrinktajai Veronikai“, – sakė garsiomis ovacijomis sutiktas D.Montvydas, užleidęs sceną du M.A.M.A. apdovanojimus jau laimėjusiam Markui Palubenkai. Atlkėjas šį kartą pasirodė be gitaros, bet su įspūdingu blizgančiu kostiumu.

Metų muzikos prodiuserį paskelbti pakviestas režisierius Emilis Vėlyvis. Šioje nominacijoje varžėsi Mario Basanov, Leonas Somovas ir Linas Adomaitis. Statulėlė atiteko Leonui Somovui, kuris į renginį neatvyko, todėl bus perduota vėliau.

VIDEO: ŠarkA grupės pasirodymas M.A.M.A. apdovanojimuose 2012

Po gitaromis „paskaninto“ merginų grupės „ŠarkA“ pasirodymo dizaineris Robertas Kalinkinas ir aktorė Gražina Baikštytė paskelbė, kad Metų vaizdo klipu pripažintas Jurgos „So Blue“. Taip pat nominuoti buvo GJan „Not afraid“ ir Pusho „Jazz'as gydo“. Jurga dėkojo savo sutuoktiniui Vidui Bareikiui, grupei ir klipo režisieriui Ričardui Matačiui.

Įspūdinga pasirodymą surengė roko duetas „The Perfect Pill“, prie kurio prisijungė ir Dj Mamania. „Sunkios“ gitaros, trankūs būgnų ritmai ir įspūdingos vaizdo projekcijos arenoje nepaliko abejingų.

Praėjusiais metais 55-ąjį gimtadienį ir 25 metų darbo scenoje sukaktį „Žalgirio“ arenoje atšventęs „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara įteikė asociacijos LATGA-A įsteigtą apdovanojimą Populiariausiam metų autoriui. Juo tapo Mario Bosanov. „Mačiau, kad esu kitur nominuotas, todėl esu nepasiruošęs kalbėti. Ačiū“, – sakė Mario Bosanov.

Toliau „Božolė“ choras, „The Perfect Pill“ būgnininkas Josh'as McClung'as ir mergina vestuvine suknele padėjo repuoti Linui Adomaičiui ir Pushui.

Aktoriai Giedrius Arbačiauskas ir Vaidotas Martinaitis paskelbė kas – Andrius Mamontovas, „Sel“ ar Gytis Paškevičius – pripažintas Metų koncertine grupe. Daugiausia ovacijų per nominantų pristatymą sulaukė „Sel“ ir laimėjo šį apdovanojimą. Egidijus Dragūnas į apdovanojimus neatvyko, nes, kaip juokavo renginio vedėjai, „atostogauja Tailande“.

Prieš dar vieną reklaminę pertrauką linksmą dainą apie karvutę publikai padovanojo „Liūdni slibinai“. Kaip visada surengę teatrališką ir šiltai publikos sutiktą pasirodymą.

Eriko Ovčarenko nuotr./Apdovanojimų akimirka
Eriko Ovčarenko nuotr./    Liūdni slibinai

Ant sofos arenos viduryje įsitaisę „radistai“ paskelbė, kad Specialus prizas už daugiausiai parduotų bilietų atiteko grupei „Sel“. Po šios padovanojimo scenoje pasirodė ilga raudona suknele pasidabinusi dainininkė Ieva Narkutė. Pasirodymo pabaigoje ji buvo pakelta iki pat lubų.

21 val. iš TV6 kanalo transliacijai persikėlus į TV3, pirmieji į sceną lipo grupė ŽAS, į kurią sugrįžo Linas Karalius-Ezopas.

VIDEO: ŽAS grupės pasirodymas M.A.M.A. 2012 apdovanojimuose

Po ŽAS pasirodymo prie šou vedėjų „radistų“ prisijungė Juozo Statkevičiaus sukurta suknele pasidabinusi G.Rusytė.

Po reklaminės pauzės prie vedėjų trijulės prisijungė komikas Justinas Jankevičius, šmaikščiai parodijavęs skandalingąjį Egidijų Dragūną: „Labas, Marijampole! Kur aš čia esu?“. Jis ragino G.Rusytę „nesiparinti“. Parodžiusi J.Jankevičiui jo vietą ložėje, vedėja pristatė M.A.M.A. siurprizą – Manto Jankavičiaus ir Stasio Povilaičio duetą.

Eriko Ovčarenko nuotr./Apdovanojimų akimirka
Eriko Ovčarenko nuotr./  Justinas Jankevičius aka Selas

Po pertraukos scenoje persirengę kostiumais pasirodę Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius garbę pristatyti Metų atlikėju pretenduojančius dainininkus – Donatą Montvydą, Gytį Paškevičių ir Mantą Jankavičių – suteikė „sel'ą“ Egį parodijuojančiam J.Jankevičiui.

„Turiu aš ir normalių draugų, ne tik galvoje. Turiu draugą ir Kaune, kuris turi septynis sraigtasparnius ir miltų fabriką prie upės. Kai su juo susipažinau, pas mane nebūna Kalėdų be sniego“, – šmaikštavo komikas.

Metų atlikėju tapo D.Montvydas, o apdovanojimą jam įteikė garsi šokių trenerė Jūratė Norvaišienė. Po to į sceną lipo merginų grupė „Pinup Girls“.

Čia tai šakės, – emocijų neslėpė D.Montvydas.

Apdovanojimų organizatoriai pateikė staigmeną Metų atlikėja tapusiai Jazzu (taip pat pretendavo tapti Jurga ir Rūta Ščiogolevaitė), kurią į sceną palydėjo Donatas Montvydas. Jai statulėlę įteikė mama Auksė Arlauskienė. „Kodėl man taip padarėte“, – šypsojosi Jazzu. „Ačiū, kad ją išgirstate, kad kartu dainuojate. Kad mylite mano vaiką“, – emocijų neslėpė Jazzu mama.

Metų popmuzikos grupe/atlikėju pretendavo tapti Mantas Jankavičius, Donatas Montvydas ir „Sel“. Etiketo specialistas Giedrius Drukteinis, scenoje pabučiavęs G.Rusytės ranką, M.A.M.A. statulėlę įteikė D.Montvydui, kuriam tai buvo jau trečias apdovanojimas. „Čia tai šakės“, – emocijų neslėpė D.Montvydas.

O scenoje laukė dar vienas siurprizas – hiphopo atstovų „G&G Sindikato“ ir merginų numylėtinio Marijono šou.

VIDEO: "G&G Sindikato" ir Marijono Mikutavičiaus šou M.A.M.A. apdovanojimuose 2012

Metų roko grupės titulą režisierius Donatas Ulvydas įteikė „Freaks on Floor“, kurie įveikė „Biplan“ ir „The Perfect Pill“. „Dėkojame, savo mamoms, tėčiams, savo merginoms. 2012 metais žiauriai dirbom, buvo ir gerų, ir blogų dienų. Bet niekad nesustosime kurti roko“, – žadėjo muzikantai. Po jų kalbos „gabalą“ skėlė viena geriausių visų laikų Lietuvos roko grupių „Bix“, deja, jau daug metų nieko naujo nesukurianti.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ Freaks on Floor
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ „Freaks on Floor“

Prieš paskelbiant Metų grupę, „Egis“ pakalbino Miss Sheep. „Judink užpakalį. Ateik čia“, – „mandagiai“ prisėsti ant sofos pakvietė J.Jankevičius. „Aš toks pats, kaip ir tu – praščiokas. Tu dainuoji angliškai, aš – normaliai“, šmaikštavo komikas. „Aš tau policiją iškviesiu. Davai – pasilaižom“, – atsikirto dainininkė.

Eriko Ovčarenko nuotr./Apdovanojimų akimirka
Eriko Ovčarenko nuotr./  Justinas aka Selas ir Miss Sheep

Iki valiai pasikalbėjęs, „Egis“ pakvietė Metų grupę paskelbti buvusį garsų krepšininką Ramūną Šiškauską. Geriausia grupe pretendavo tapti „Liūdni slibinai”, „G&G Sindikatas” ir „Sel”. Apdovanojimas atiteko „Liūdniems slibinams“. „Atsiprašome „G&G Sindikatas” ir grupės „Sel”. Ačiū, mamai, ačiū tėtei“, – sakė muzikantai.

Gera nuotaika spinduliuojantis į sceną, lydimas audringų plojimų, užlipo Donatas Montvydas, jau susižėręs keturis apdovanojimus.

Metų albumą pristatė laidos „X faktorius“ teisėjai Saulius Urbonavičius-Samas ir Saulius Prusaitis. Pakalbėję apie blizgančius daiktus ir litus, jie apdovanojimą įteikė D.Montvydui už albumą „Donny Montell“. Šį įvertinimą taip pat pretendavo gauti Linas Adomaitis už „Floating To You“ ir jo brolis Mario Basanov už „Journey”.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Donatas Montvydas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Donatas Montvydas

Publika pašėlo per antrą ar jau trečią jaunystę išgyvenančiais „Rondo“, kurie sudainavo „Tu palauk, sustok“.

Po Egidijaus Sipavičiaus pasirodymo, vienas renginio organizatorių Martynas Tyla įteikė specialų apdovanojimą Už nuopelnus muzikai. Jis įteiktas maestro Stasiui Povilaičiui. „Tai gimtadienio dovana, nes po keturių dienų man sueis 66-eri. Tačiau, kaip dainavome su Mantu, širdy man dar ne ruduo. Taško dar nededu. Taip pat pažymėsiu šiemet ir 50 metų muzikinės veiklos sukaktį“, – susijaudinęs sakė S.Povilaitis.

Muzikinius apdovanojimus M.A.M.A. 2012 užbaigė Džordana Butkutė.

VIDEO: Džordanos Butkutės pasirodymas M.A.M.A. 2012 apdovanojimuose

Pateikiame M.A.M.A. 2012 išrinktųjų – kandidatų į apdovanojimus – sąrašą. Kiekvienos nominacijos nugalėtojas paryškintas:

Metų atlikėjas

DONATAS MONTVYDAS
Gytis Paškevičius
Mantas Jankavičius

Metų proveržis

Nota
„The Perfect Pill”
MARKAS PALUBENKA

Metų alternatyvios muzikos grupė / atlikėjas / atlikėja

„Rasabasa”
„Liūdni slibinai”
MARKAS PALUBENKA

Metų elektroninės muzikos grupė / atlikėjas / atlikėja

„Happyendless”
MARIO BOSANOV
„Golden Parazyth”

Metų koncertinė grupė / atlikėjas / atlikėja

Andrius Mamontovas
SEL
Gytis Paškevičius

Metų muzikos albumas

DONATAS MONTVYDAS „Donny Montell”
Linas Adomaitis „Floating To You“
Mario Basanov „Journey”

Metų roko grupė / atlikėjas / atlikėja

FREAKS ON FLOOR
„Biplan”
„The Perfect Pill”

Metų popmuzikos grupė / atlikėjas/ atlikėja

Mantas Jankavičius
DONATAS MONTVYDAS
„Sel“

Metų hip-hop grupė / atlikėjas / atlikėja

„G&G Sindikatas”
Alekna
PUSHAZ

Metų atlikėja

JAZZU
Rūta Ščiogolevaitė
Jurga

Metų muzikos prodiuseris

Mario Basanov
LEON SOMOV
Linas Adomaitis

Metų muzikos vaizdo klipas

GJan – „Not afraid“
JURGA „SO BLUE“
Pushaz „Jazz'as gydo“

Metų grupė

LIŪDNI SLIBINAI
„G&G Sindikatas”
„Sel”

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką