15min be reklamos
Publikuota 2012 01 08, 19:30

Pompastiški M.A.M.A. apdovanojimai: triumfavo Jazzu, Mantas Jankavičius ir grupė SEL

Lietuvos muzikos žvaigždės sekmadienio vakarą susirinko sudrebinti Kauno „Žalgirio“ areną, kurioje pirmą kartą surengti grandioziniai „Muzikos asociacijos metų apdovanojimai“ (M.A.M.A.).
Mantas Jankavičius, Jazzu ir Egidijus Dragūnas
Mantas Jankavičius, Jazzu ir Egidijus Dragūnas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Įspūdingą ir ne mažiau kokybišką šou surengę organizatoriai M.A.M.A. apdovanojimuose įvertino įvairių Lietuvos muzikos sričių ir stilių atlikėjus bei jų kūrinius keturiolikoje nominacijų. Visi pretendentai į apdovanojimus atrinkti už dvejų paskutinių metų muzikinius pasiekimus (vertinti nuo 2009 metų gruodžio 1 dienos iki 2011 metų lapkričio 30 dienos sukurti darbai).

Nugalėtojus dviejuose balsavimo etapuose rinko 70 komisijos narių, vienaip ar kitaip susijusių su muzikine veikla. Nominacijos „Už nuopelnus lietuviškai muzikai“ nugalėtoją išrinko Muzikos asociacijos taryba. Tik nominacijos „Grojamiausia per radijo stotis grupė, atlikėjas, atlikėja“ ir „Grojamiausias per radijo stotis, televiziją autorius arba daina (pasirinktinai)“ yra kuruojamos atlikėjų bei autorių teises ginančių organizacijų, kurių laimėtojai skelbiami, remiantis šių organizacijų turimais duomenimis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gerai Gerai & Miss Sheep
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Gerai Gerai & Miss Sheep“

Krepšinio treneris Kęstutis Kemzūra pasveikino pirmosios – „Metų debiuto“ – nominacijos nugalėtojus, kuriais tapo „Gerai Gerai & Miss Sheep“.

„Mes su Viliumi tikrai nesitikėjome. Manau, tai yra įrodymas, su visa derama pagarba, kad greitai scenoje liks mažiau vietos Natalijai Bunkei ir Oksanai Pikul, nes Lietuvoje yra žmonių, kurie dainuoja, groja ir kuria!“ – emocingai padėkos kalbą rėžė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep.

Arina ir Viktoras Diawara pranešė, kad „Metų alternatyviosios muzikos grupe“ tapo grupė „RasaBasa“. Apdovanojimą atsiėmė grupės lyderė Rasa Bubulytė, ji nepamiršo padėkoti savo mamai ir tėčiui.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rasa Bubulytė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rasa Bubulytė

Iš Povilo Meškėlos rankų „Metų roko grupės“ apdovanojimą atsiėmė grupė „Freaks on Floor“.

„Labai ačiū, mes labai džiaugiamės, labai daug dirbome. Norime pasveikinti ir kitus pretendentus į šį apdovanojimą – „Antį“ ir „Biplan“, kurie yra labai geri mūsų draugai! Ačiū, kad esame įvertinti“, – už įvertinimą dėkojo grupės lyderis Justinas Jarutis.

„Metų elektroninės muzikos atlikėjų“ apdovanojimą iš Danguolės Beinarytės rankų atsiėmė Leon Somov&Jazzu.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Duetas Leon Somov & Jazzu
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Duetas Leon Somov & Jazzu

Pristatyti kaip metų dvyniai – aktorius Giedrius Savickas ir sportininkas Žydrūnas Savickas – paskelbė, kad „Metų hiphopo grupe“ tapo „G&G Sindikatas“.

„Labai didžiulė meilė visai hiphopo nacijai! Jūs nesate mūsų konkurentai, jūs – mūsų draugai! Mes kuriame muziką visiems, kurie yra išvien!“ – atsidėkodamas tikino Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./G&G Sindikatas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„G&G Sindikatas“

Šokėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos „Metų muzikos prodiuserio“ apdovanojimą įteikė Mario Basanovui.

Veronika Povilionienė garsiai pranešė, kad „Metų muzikos albumu“ išrinktas grupės „Sel“ albumas „Aš kaip žąsis“.

„Šitas albumas iš tikro buvo kažkuo unikalus, nes dirbo daug prodiuserių ir žmonių. Galvojau dieną naktį, kaip jį parduoti, ir supratau, kad reikia ką nors gero padaryti. Išėjo taip, kad mes pardavėme albumą ir padėjome vaikams. Tai reikia daryti garsiai. Aš turiu laiko savo žmonėms, savo vaikams ir nenoriu, kad mūsų jaunimas sprogdintųsi ant Tauro kalno, apsikabinęs bombas!“ – atsiimdamas apdovanojimą, sakė Egidijus Dragūnas.

„Metų muzikos vaizdo klipu“ tituluotas Marijono, Mios, Manto vaizdo klipas „Nebetyli sirgaliai“.

Remiantis Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA duomenimis, paskelbta „Skambiausia metų grupė“, kuria tapo „SEL“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Egidijus Dragūnas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Egidijus Dragūnas

„Visada už AGATOS pinigus aš važiuoju pasimasažuoti pas tailandietę. O jei įteiktų LATGA-A, norėčiau savaitgaliui tarnybinio automobilio su vairuotoju“, – šmaikštavo E.Dragūnas. Tačiau LATGA-A kaip „Metų kūrėją“ apdovanojo Stano.

Vytautas Šapranauskas ir Jurgita Jurkutė, vilkėjusi Juozo Stakevičiaus kolekcijos suknele, pranešė, kad „Už nuopelnus lietuviškai muzikai“ šiemet M.A.M.A. taryba įvertino dainininką Gytį Paškevičių, kurio praėjusių metų turas po Lietuvą pagerino visus lankomumo rekordus.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė „Metų atlikėju“ paskelbė Mantą Jankavičių.

„Gyvenime turėjau daug apdovanojimų: buvau išrinktas seksualiausiu, nors iki šiol žinau, kad Marijus Mikutavičius seksualesnis, esu gavęs apdovanojimą iš vaikų projekte „Vaikų balsas“, didelis apdovanojimas man, kad kino kūrėjai leido nusikeikti kine „subinė auksinė!“. Aš jus myliu – ačiū jums už tai!“ – dėkojo Mantas.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Mantas Jankavičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Mantas Jankavičius

Džordana Butkutė ir Kastytis Kerbedis „Metų atlikėjos“ apdovanojimą emocingai įteikė Jazzu.

„Neslėpsiu savo simpatijų Džordanai Butkutei. Norėčiau padėkoti savo didžiausiai inspiracijai, kuris dabar žiūri televizorių – labai tave myliu! Patikėkit meile, nes ji čia tikrai yra!“ – romantiškai už įvertinimą padėkojo dainininkė.

Bene svarbiausią metų apdovanojimą įteikė Jurga Šeduikytė ir Juozas Statkevičius – jie paskelbė, kad „Metų grupe“ išrinkta grupė „SEL“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Stasys Povilaitis sveikina Marijų Mikutavičių
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Stasys Povilaitis sveikina Marijų Mikutavičių

Stasys Povilaitis didelį pliušinį meškiną įteikė žiūrovų „Metų mylimiausiu atlikėju" išrinktam M.Mikutavičiui.

„Labai ačiū. Džiaugiuosi, kad išsėdėjau šiame renginyje iki galo, nes buvo pagundų išeiti. Stebėdamas, kaip kai kurie žmonės iš manęs vagia prizus, galvojau, kad Lietuvoje klesti korupcija. Bet dabar esu tikras – korupcijos Lietuvoje nėra!“ – džiaugdamasis apdovanojimu,  šmaikštavo M.Mikutavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką