15min be reklamos
2022 11 28, 10:26

Pirmasis L.Rastokaitės solinis koncertas: jausmingas ir lietuviško skambesio kupinas vakaras

Šį šeštadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje įvyko pirmasis Linos Rastokaitės solinis koncertas, kurio repertuarui atlikėja pasirinko visiems puikiai žinomas, Lietuvos muzikos istoriją pakeitusias dainas. Išskirtinis šviesų dizainas bei scenoje akomponuojantis pianistas Feliksas Zakrevskis suteikė renginiui subtilios elegancijos pojūtį
Linos Rastokaitės solinis koncertas Vilniuje
Linos Rastokaitės solinis koncertas Vilniuje / Liusjeno Kulbio nuotr.

„Nors dar laukiu kol nurims emocijos, turiu gerą išpildymo jausmą, kad ši programa tikrai pasiekė klausytojus, kurie išgirdo ne tik dainų žodžius, bet ir viską, ką aš norėjau pasakyti atlikdama būtent šį repertuarą. Išties drąsiai pasielgiau – jau nuo pirmųjų kūrinių paraginau žiūrovus dainuoti kartu ir Šv. Kotrynos bažnyčią užpildė šimtai skirtingų balsų. Aš tokia laiminga, net renginio metu sakiau, kad tai pirmasis kartas, kada man dainuoja tiek daug žmonių“, – nuoširdžiai džiaugėsi L.Rastokaitė

Lina Rastokaitė teigė, kad šio solinio koncerto užuomazgos prasidėjo dėl sėkmingo atsitiktinumo, kuris paskatino prikelti visiems žinomus lietuviškus kūrinius antrajam gyvenimui

Liusjeni Kulbio nuotr./Linos Rastokaitės solinis koncertas Vilniuje
Liusjeni Kulbio nuotr./Linos Rastokaitės solinis koncertas Vilniuje

.

„Aš niekada negalvojau, kad prieš kelis metus LRT studijoje su orkestru atliktas kūrinys – „Mano nuogas ruduo“ , sulauks tokio populiarumo. Gal tik po kokių metų man parodė, jog šis kūrinys turi daugiau negu pusę milijono peržiūrų YouTube platformoje. Pamačius aš nuoširdžiai nustebau. Tai buvo žinia, kuri privertė susimąstyti ir suvokti, kad ko gero yra poreikis lietuviškai muzikai bei dainuojamajai poezijai. Vėliau sekė testavimo laikotarpis – išbandžiau kelias dainas viename festivalyje ir renginyje, kurių metu dar stipriau pajutau, jog Lietuvos muzikinėje istorijoje turime nuostabių kūrinių, kuriuos žmonės priima be galo šiltai, o jų veiduose matosi, kad esame išsiilgę šios gražios lietuviškos muzikos“, – su šypsena pasakojo atlikėja.

Renginyje skambėjo Vytauto Kernagio, Hiperbolės hitai, dainos pagal poetų Antano Miškinio, Pauliaus Širvio eilėraščius, ir kiti žinomi lietuviški kūriniai. Atlikėja neslepė, kad buvo sunku išsirinkti konkrečius kūrinius šiam repertuarui.

Liusjeni Kulbio nuotr./Linos Rastokaitės solinis koncertas Vilniuje
Liusjeni Kulbio nuotr./Linos Rastokaitės solinis koncertas Vilniuje

„Norėjosi praplėsti ir gerokai prailginti šią programą, nes yra kūrėjų, kuriuos tik paminėjau atiduodama jiems duoklę, tačiau dėl laiko limito aš neturiu galimybės atlikti visų man širdžiai mielų dainų. Mūsų šalis yra turtinga talentingais kūrėjais. Galime drąsiai sakyti, kad turime tikrą lobyną, kuriame visi tokie skirtingi, unikalūs, neša savo žinutę, savo nuotaiką. Todėl galėčiau rengti ir antrą ir trečią „Muzika pakeitusi Lietuvą“ koncertą, kad įtraukti visas norimas dainas“, – juokėsi atlikėja.

Liusjeni Kulbio nuotr./Linos Rastokaitės solinis koncertas Vilniuje
Liusjeni Kulbio nuotr./Linos Rastokaitės solinis koncertas Vilniuje

L.Rastokaitė užsiminė, kad tai tik pradžia, o netolimoje ateityje tikrai galime tikėtis ją išvysti dar kartą scenoje su solo programa kupina gražių lietuviškų dainų.

„Noriu pakeliauti po Lietuvą, nes manau, jog šie kūriniai yra verti būti išgirsti dar ne vieną kartą. Turime planų kitiems metams, apie kuriuos būtinai pranešime netolimoje ateityje“, – šypsojosi L.Rastokaitė.

„Muzika pakeitusi Lietuvą” galite išvysti gruodžio 19 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje, Kaune.

Fotogalerija:

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką