Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 22, 08:00

Jaudinanti akimirka: su karaliene Elžbieta II atsisveikino ir ponis Emma, ir korgiai

Pirmadienį Elžbietą II išlydėjus amžinojo poilsio, jos gedėjo ne tik artimieji, karališkosios šeimos gerbėjai, bet ir... augintiniai. Monarchės numylėtiniai korgiai Muick ir Sandy bei ponis Emma taip pat sudalyvavo savo šeimininkės laidotuvėse.
Elizabeth II laidotuvėse pagarbą atidavė jos augintiniai
Elžbieta II ir jos ponis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį karalienės Elžbietos II darbuotojai išsirikiavo prie Vindzoro pilies, kad išlydėtų monarchę amžinojo poilsio. Tiesa, ceremonijos metu buvo matyti ne tik karališkųjų namų gyventojai – procesijos į lauką stebėti buvo išvesti ir karalienės korgiai bei vienas iš jos ponių, vardu Emma.

Karalienės šunys Muick ir Sandy, prižiūrimi dviejų darbuotojų, laukė prie Vindzoro pilies, kai atvyko laidotuvių kortežas. Vaizdo įrašuose matyti, kaip paklusniai stovi karališkieji augintiniai.

Karalienei mirus, daugeliui iškilo klausimas, kas rūpinsis jos korgiais. Galiausiai patvirtinta, kad juos priglaus princas Andrew.

Karalienė pirmą kartą gavo korgį, kai jai buvo 7-eri, o visos karališkųjų korgių kartos yra kilusios iš Siuzanos, kurią karalienė gavo būdama 18 metų.

Su savo šeimininke atsisveikino ir jos numylėtasis ponis Emma. Ji taip pat stebėjo procesiją. Vienas iš Vindzoro žirgyno prižiūrėtojų Terry Pendry 2020 m. žurnalui „Horse & Hound“ Emmą įvardijo, kaip vieną iš karalienės mėgstamiausių ponių. Karalienė su šiuo poniu jodinėjo, kai jai buvo jau gerokai virš 90 metų.

„Scanpix“ nuotr./Elizabeth II laidotuvėse – karalienės ponis Emma
„Scanpix“ nuotr./Elizabeth II laidotuvėse – karalienės ponis Emma
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Elizabeth II
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Elizabeth II

Karalienė nuo vaikystės aistringai jodinėjo žirgais, visą gyvenimą turėjo ir augino lenktyninius žirgus. Per „Trooping the Colour“ – oficialų jos gimtadienio paradą – ji visada sveikindavo žirgus, grįžtančius į Bakingemo rūmus, vaišindama juos cukraus gabalėliu.

Tiesa, gyvūnai iki šiol niekada nevaidino tokio svarbaus vaidmens karališkose laidotuvėse. Nors būta ir išimčių. Pranešama, kad per 1910 m. karaliaus Edvardo VII laidotuves valstybės vadovai buvo šiek tiek nustebę, kai oficialioje procesijoje atsidūrė už monarcho šuns foksterjero Cezario.

Primename, kad karalienės Elžbietos II laidotuvių dienos pirmoji dalis vyko Vestminsterio abatijoje. Čia dalyvavo ne tik britų karališkosios šeimos nariai, bet ir įvairių pasaulio šalių lyderiai – iš viso apie du tūkstančius žmonių, tarp kurių ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.

Ceremonija baigėsi dviejų minučių nacionaline tyla ir nacionaliniu himnu.

Iškilmingoje procesijoje į abatiją ir iš jos, taip pat procesijoje į Vindzoro pilį bei laidotuvėse pilies Šv. Jurgio koplyčioje dalyvavo apie 6 tūkst. kariškių.

Valandos trukmės ceremonijai vadovavo Vestminsterio dekanas Davidas Hoyle'as, skaitinį iš Šventojo Rašto skaitė Jungtinės Karalystės premjerė Liz Truss, kurią į pareigas Elžbieta II paskyrė likus dviem dienoms iki mirties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką