15min be reklamos
2022 09 19, 23:10

Karalienės laidotuvėse – jautrūs momentai: pravirko M.Markle, ašarą braukė Karolis III

Nors karališkosios šeimos nariai garsėja savo santūrumu ir emocijų slėpimu, per karalienės Elžbietos II laidotuves jausmus nuslėpti buvo ypač sunku. Meghan Markle ceremonijos metu nepavyko sulaikyti ašarų.
Karališkoji šeima Elžbietos II laidotuvėse
Krališkoji šeima Elžbietos II laidotuvėse / „Scanpix“ nuotr.

Sasekso hercogienė buvo užfiksuota nusivalanti ašaras po mišių Vestminsterio abatijoje, skirtų pagerbti karalienei Elžbietai II. Hercogienė laidotuvėse pasirodė kartu su vyru princu Harry.

Jausminga akimirka įvyko šalia abatijos, prieš pat įkeliant karalienės karstą į karietą ir išvežant jį link Velingtono arkos Haid parke. Vėliau jis buvo pervežtas į Vindzorą, kur Elžbieta II atguls amžinojo poilsio.

Vieną akimirką princesė Charlotte, stovėjusi priešais Meghan Markle kartu su broliu George‘u, atsisuko į hercogienę ir ši jai švelniai nusišypsojo. Vėliau M.Markle buvo užfiksuota su ašaromis akyse.

„Scanpix“ nuotr./Meghan Markle karalienės Elizabeth II laidotuvėse
„Scanpix“ nuotr./Meghan Markle karalienės Elizabeth II laidotuvėse

Hercogienė Meghan Markle nebuvo vienintelė, nesuvaldžiusi emocijų laidotuvių metu – ašaras šluostėsi ir karalius Karolis III, po ceremonijos verkti pratrūko ir mažoji princesė Charlotte.

„Scanpix“ nuotr./Princesė Charlotte
„Scanpix“ nuotr./Princesė Charlotte

Primename, kad karalienės Elžbietos II laidotuvių dienos pirmoji dalis vyko Vestminsterio abatijoje. Čia dalyvavo ne tik britų karališkosios šeimos nariai, bet ir įvairių pasaulio šalių lyderiai – iš viso apie du tūkstančius žmonių, tarp kurių ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.

Valandos trukmės ceremonijai vadovavo Vestminsterio dekanas Davidas Hoyle'as, skaitinį iš Šventojo Rašto skaitė Jungtinės Karalystės premjerė Liz Truss, kurią į pareigas Elžbieta II paskyrė likus dviem dienoms iki mirties.

Ceremonija baigėsi dviejų minučių nacionaline tyla ir nacionaliniu himnu.

Vėliau karstas su karalienės palaikais keliavo Londono gatvėmis, pasiekė ir Bakingamo rūmus. Čia, norėdamas atsisveikinti su valdove, prie pastato susirinko rūmų personalas.

Iškilmingoje procesijoje į abatiją ir iš jos, taip pat procesijoje į Vindzoro pilį bei laidotuvėse pilies Šv. Jurgio koplyčioje dalyvavo apie 6 tūkst. kariškių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasaulis atsisveikina su Elizabeth II: iškilmingos laidotuvės su šeima ir tūkstančiais gedinčiųjų.

Stebėkite 15min laidą:

Keturias dienas prieš tai aplankyti karalienės karstą galėjo ir visuomenė.

70 metų soste buvusi karalienė Elžbieta II mirė rugsėjo 8-ąją Škotijoje, Balmoralo pilyje. Jos mirčiai, taip pat ir laidotuvėms, pasiruošta jau prieš daugybę metų.

Negali teigti, kad žinia apie karalienės mirtį buvo labai netikėta – pastaruoju metu Elžbietą II kankino įvairios sveikatos problemos, ji vis rečiau pasirodydavo viešuose renginiuose, kuriuose monarchę dažnai pavaduodavo sūnus princas Charlesas.

O likus kelioms valandoms iki karalienės mirties, Bakingamo rūmai išplatino žinią, kurią daugelis priėmė itin rimtai – skelbta, kad gydytojai išreiškė rimtą susirūpinimą dėl karalienės sveikatos. Netrukus į Balmoralą suskubo Elžbietos II artimieji, deja, su ja atsisveikinti spėjo ne visi – princai Williamas ir Harry atvyko jau po močiutės mirties.

Po monarchės mirties buvo paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o vyriausias Elžbietos II sūnus Velso princas Charlesas iš karto perėmė sostą ir tapo karaliumi Karoliu III – šį vardą pasirinko pats. Jo žmona Kornvalio hercogienė Camilla tapo karaliene konsorte. To norėjo pati Elžbieta II.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką