15min be reklamos
2023 02 23, 21:02

Nepagydomu vėžiu serganti britė susituokė su bičiule: artėjant mirčiai išpildė paskutinį norą

Nepagydoma liga – gąsdinanti diagnozė. Vis tik žinojimas, kad gyventi liko nedaug, paskatina įgyvendinti senas svajones, kurios iš pažiūros atrodo neįmanomos. 34-erių britė, trijų vaikų mama Kerry Kenworthy, sužinojusi, kad jai liko gyventi 12-18 mėnesių, nenorėjo mirti nepatyrusi vestuvių džiaugsmo. Didžiausią vienišos motinos troškimą išpildė geriausia draugė. 40-metė Sian Higgins pasipiršo Kerry, o per Valentino dieną moterys iškėlė jaukias ir jautrias vestuves.
Kerry Kenworthy ir Sian Higgins vestuvės
Kerry Kenworthy ir Sian Higgins vestuvės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Raidos psichologei Kerry Kenworthy gimdos kaklelio vėžys buvo diagnozuotas 2021 m. rugsėjį – atlikus tepinėlio tyrimą jos gimdos kaklelyje aptikta pakitusių ląstelių. Du mėnesius jai buvo taikoma chemoterapija ir spindulinė terapija, o 2022 m. rugpjūtį gydytojai pranešė džiugią žinią – ji pasiekė remisiją.

Deja, praėjus vos keliems mėnesiams Kerry ėmė kankinti krūtinės skausmai ir ji buvo nukreipta į Bedfordo ligoninę. Lapkritį atlikus tyrimus paaiškėjo, kad vėžys išplito į stuburą ir jos išgydyti nebegalima.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy mergvakaris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy mergvakaris

„Buvau šokiruota, maniau, kad jį įveikiau, – sakė Kerry. – Man dar tiek daug reikėjo padaryti, o gydytojai sakė, kad man liko vos 12-18 mėnesių. Nepamatysiu, kaip susituoks mano vaikai ir net aš pati. Norėjau tos ypatingos pasakų dienos, apie kurią tiek daug buvau girdėjusi, norėjau vilkėti suknelę ir būti nuotaka.“

Praėjus kelioms dienoms po išgirstos diagnozės, Kerry savo giliu liūdesiu, kad jai niekada neteks eiti prie altoriaus, pasidalijo su geriausiomis draugėmis – mokytoja Sian Higgins ir mokytojos padėjėja Claire Olivia. Tuomet Sian ir Kerry juokais pakalbėjo, kad galėtų susituokti jos, tačiau po savaitės S.Higgins iš tikrųjų „pasipiršo“ nepagydomu vėžiu sergančiai draugei.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Claire Olivia, Kerry Kenworthy, Sian Higgins
AFP/„Scanpix“ nuotr./Claire Olivia, Kerry Kenworthy, Sian Higgins

Prisimindama savo idėją susituokti su geriausia drauge, Sian sakė: „Nenorėjau, kad ji praleistų tokią smagią gyvenimo dalį. Prieš trejus metus susipažinome bendrų draugų kompanijoje ir susibičiuliavome. Kerry – maloni ir linksma. Abi turėjome vaikų, tad eidavome į parkus ir bendraudavome“.

Kalbėdama apie „vestuves“, ji neslėpė besijaučianti keistai tuokdamasi antrą kartą (S.Higgins jau yra ištekėjusi), tačiau draugystė jai yra svarbiau.

„Žinau, kad kai kurie žmonės gali to nesuprasti, bet ji yra mano geriausia draugė, – sakė S.Higgins ir atskleidė, kaip į tuoktuves reagavo jos sutuoktinis. – Mano vyrui tai patiko ir visas idėjas jis palaikė, net padėjo planuoti šventę.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy ir Sian Higgins vestuvės
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy ir Sian Higgins vestuvės

2023 m. sausį susižadėjusios, moterys ėmė organizuoti vestuves. Vietos įmonės, išgirdusios apie neįprastą, tačiau ypatingą santuoką, sumokėjo už šventės vietą, padovanojo tortą, maistą, dekoracijas. Sergančiai nuotakai pačiai nereikėjo rūpintis ir suknele. Nėriniuota 475 svarų vertės vestuvinė suknia buvo nupirkta už Sian ir jos artimų draugių surinktus pinigus.

Savaitgalį prieš didžiąją dieną Sian Higgins net surengė Kerry „mergvakarį“, kur ji su artimų draugių grupele sėdo gerti popietinės arbatos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy mergvakaris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy mergvakaris

Kerry Kenworthy ir Sian Higgins susituokė Valentino dieną. Moterų vestuvės vyko Gamlingėjaus ekologiniame centre, Kembridže, dalyvaujant 70 svečių. Jas sutuokė šeimos draugas 62-ejų Donas Simpsonas, o Kerry dukros buvo jos pamergės.

„Tai buvo stebuklinga, tarsi pasaka. Esu labai dėkinga, kad galėjau patirti, ką reiškia žengti prie altoriaus. Turėjome tortą, žiedus ir pirmąjį šokį. Pirmą kartą po ilgo laiko jaučiausi tokia graži. Viskas buvo tikrai autentiška ir dar niekada nesijaučiau laimingesnė. Esu dėkinga visiems, kurie padėjo rengti šią dieną ir rinko lėšas, – po gyvenimo šventės kalbėjo K.Kenworthy. – Galbūt nesusituokiau su vyru, bet ištekėjau už žmogaus, kurį myliu. Buvo visi, kurie mane mylėjo, ir tai yra svarbiausia.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy ir Sian Higgins vestuvės
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy ir Sian Higgins vestuvės
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy ir Sian Higgins vestuvės
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kerry Kenworthy ir Sian Higgins vestuvės

Sian, kurios vyras buvo jos liudininkas, sakė: „Kerry nusipelnė ypatingos dienos ir aš norėjau jai padėti. Mano vyras mane labai palaikė ir net padėjo tą dieną pasirišti kaklaraištį. Jis buvo mano geriausias vyras, o dabar aš dar ištekėjau už savo geriausios draugės“.

Po ceremonijos draugės pjaustė tortą ir sušoko pirmąjį šokį, o Sian nustebino nuotaką atlikdama Mariah Carey dainą „Hero“.

Stuburo vėžiu sergančios Kerry vaikus – devynerių Lily, dvylikos Mią ir šešerių Violet – po mirties augins buvęs partneris, tačiau prižiūrėti jos vaikus pažadėjo ir Sian.

„Man nebaisu mirti, man baisu palikti savo dukras, tačiau Sian savo įžaduose pažadėjo rūpintis mano dukromis. Niekada negalėjau norėti geresnės draugės, o dabar ir žmonos!“, – sakė K.Kenworthy.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką