Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 09, 14:41

„Pink Floyd“ įkūrėjas R.Watersas teisina Rusiją: J.Bideną vadina karo nusikaltėliu

Po 28 metų pertraukos legendinė britų roko grupė „Pink Floyd“, siekdama išreikšti palaikymą kenčiančiai Ukrainos tautai, išleido naują singlą „Hey Hey Rise Up“ ir visas už jį gautas pajamas skyrė pagalbai Ukrainoje. Tačiau pats grupės įkūrėjas Rogeris Watersas laikosi kitokios pozicijos. Jis savo koncerto metu teisino Rusijos veiksmus ir karo nusikaltėliu vadino ne Vladimirą Putiną, o JAV prezidentą Joe Bideną.
Rogeris Watersas ir Joe Bidenas
Rogeris Watersas ir Joe Bidenas / Vida Press ir Scanpix nuotr.

Grupės „Pink Floyd“ įkūrėjas Rogeris Watersas savo poziciją išreiškė naujausių gastrolių po JAV metu. Vieno koncerto metu jis Jungtinių Valstijų prezidentą Joe Bideną išvadino „karo nusikaltėliu“ ir apkaltino jį „kurstant ugnį“ Rusijos kare prieš Ukrainą.

78 metų rokerio šou stadione metu milžiniškame ekrane už scenos buvo parodytas J.Bideno portretas, o šalia jo sekė žodžiai: „Karo nusikaltėlis – tik prasideda“.

Po šių veiksmų R.Watersas buvo pakviestas dalyvauti CNN laidoje ir duoti interviu žurnalistui Michaelui Smerconishui. Paklaustas apie jo koncertų pradžioje pasirodančius užrašus, Watersas atsakė: „Prezidentas Bidenas? Pirmiausia jis kursto gaisrą Ukrainoje – tai didžiulis nusikaltimas“.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rogerio Waterso koncertas Kaune
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rogerio Waterso koncertas Kaune

Tada jis paklausė, kodėl JAV „neskatina“ Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio „derėtis, išvengiant šio siaubingo, siaubingo karo, kuriame žūsta nežinia kiek rusų“.

Per aštrų ir politiškai įtemptą pokalbį CNN laidos vedėjas Michaelas Smerconishas primygtinai tvirtino, kad roko legenda „viską suprato atvirkščiai“, „kaltindamas šalį, kuri buvo užpulta“.

„Na, bet koks karas, kada jis prasidėjo?“ – klausė R.Watersas, remdamasis versija, kurią Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas naudojo savo invazijai pateisinti.

Rogeris Watersas / Organizatorių nuotr.
Rogeris Watersas / Organizatorių nuotr.

„Galima sakyti, kad jis prasidėjo 2008 m. – šis karas iš esmės yra susijęs su NATO veiksmais ir reakcija, kai NATO veržiasi prie pat Rusijos sienos, ko jie pažadėjo nedaryti, kai M.Gorbačiovas derėjosi dėl SSRS pasitraukimo iš visos Rytų Europos“, – sakė jis.

Watersas pasidalijo panašia alternatyvia nuomone, kai Smerconishas užsiminė, kad Kinija „užsiėmusi Taivano apsupimu“, vykdydama karines pratybas.

„Jie neapjuosia Taivano – Taivanas yra Kinijos dalis! – ryžtingai pareiškė politiniais pasisakymais garsėjantis R.Watersas. – Tai absoliučiai pripažįsta visa tarptautinė bendruomenė nuo 1948 m. O jei to nežinote, vadinasi, nepakankamai skaitote. Eikite ir paskaitykite apie tai!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką