Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 17, 09:25

Prieš karą Ukrainoje pasisakiusiam rusų roko žvaigždei J.Ševčiukui – maksimali bauda

Antradienį Rusijos teismas skyrė maksimalią baudą roko žvaigždei, grupės DDT lyderiui Jurijui Ševčiukui už antikarinę kalbą, kurią jis pasakė koncerto metu.
DDT lyderis Jurijus Ševčiukas
Jurijus Ševčiukas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jurijus Ševčiukas, legendinės roko grupės DDT lyderis, gegužės mėnesį per koncertą gimtajame Ufos mieste pasisakė prieš Rusijos invaziją Ukrainoje.

„Tėvynė, mano draugai, nėra prezidento užpakalis, kurį reikia nuolat šluostyti ir bučiuoti. Tėvynė – tai nuskurdusi bobutė traukinių stotyje, prekiaujanti bulvėmis“, – sakė J.Ševčiukas 8 tūkst. gerbėjų miniai, kuri taip pat įrašinėjo kalbos vaizdo įrašą.

65 m. J.Ševčiukas buvo apkaltintas „Rusijos ginkluotųjų pajėgų diskreditavimu“ ir įpareigotas sumokėti 50 000 rublių (815 JAV dolerių) baudą, „Telegram“ žinutėje teigė žmogaus teisių grupės „Agora“ vadovas advokatas Pavelas Čikovas.

Asmeninio archyvo nuotr./Jurijus Ševčiukas
Asmeninio archyvo nuotr./Jurijus Ševčiukas

Po gegužės mėn. koncerto muzikantas buvo apklaustas policijos, tačiau vėliau paleistas, nors buvo baiminamasi, kad jis gali būti suimtas.

Kadangi atlikėjas antradienio posėdyje asmeniškai nedalyvavo, jo advokatas Aleksandras Peredrukas perdavė teismui jo baigiamąjį pareiškimą. Akivaizdu, kad J.Ševčiukas už pasakytus žodžius atsiprašyti neketina ir savo pozicijos nekeičia.

„Aš, Jurijus Ševčiukas, visada buvau prieš karą bet kurioje šalyje ir bet kuriuo metu. Aš pasisakiau prieš karus Vietname, Afganistane, Jugoslavijoje, Čečėnijoje, Abchazijoje, Gruzijoje, Osetijoje, Karabache, Irake ir taip toliau“, – rašoma muzikanto pareiškime.

J.Ševčiukas pažymėjo, kad jo pareiškimai ankstesniuose koncertuose, taip pat populiari DDT daina „Don't Shoot“ dar labiau atspindi jo poziciją ir kad jis mano, jog visi konfliktai turėtų būti sprendžiami „diplomatinėmis priemonėmis“.

„Aš taip pat esu prieš aštuonerius metus trunkantį karą Donbase ir dabartinę specialiąją karinę operaciją Ukrainoje“, – galiausiai pridūrė J.Ševčiukas.

J.Ševčiukas yra gerai žinomas Rusijoje ir už jos ribų dėl savo ryžtingos antikremliškos pozicijos, paramos antikremliškam aktyvistų kolektyvui „Pussy Riot“ ir nepritarimo Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką