Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 03 23, 15:20

Rusijos „Elle“ atsidūrė tarptautinio skandalo centre: ant viršelio – simbolis „Z“

Kovo mėnesio „Elle Russia“ numeris tapo bene labiausiai aptarinėjamu per pastarąsias dienas, nes viršelį puošia ne tik Deva Cassel, bet ir „Z“ raidė. Įdomu ir tai, kad išleidimo data beveik sutapo su karo Ukrainoje pradžia – 2022 m. vasario 25 d. Todėl ant viršelio atsiradusią raidę dalis iškart susiejo su Rusijos ginkluotųjų pajėgų simbolika, nepaisant to, kad viršelyje kalbama apie „Z kartą“.
„Elle Russia“ viršelis, internautų reakcijos
„Elle Russia“ viršelis, internautų reakcijos / Socialinių tinklų nuotr.
Temos: 2 Rusija Žurnalai

Internautai pastebėjo ir tai, kad numerio herojė nepasidalijo viršeliu „Instagram“ paskyroje. Deva Cassel yra pradedantis modelis ir savo profilyje paprastai mielai demonstruoja savo darbus su pagrindiniais pasaulinio lygio žurnalais. Tačiau šį kartą Monicos Belucci dukra fotosesijos nuotraukomis nepasigyrė.

Naujojo viršelio taip pat nebuvo „Elle Russia“ „Instagram“ paskyroje. Tačiau viršelis su užrašu „Z karta“ (tūkstantmečio karta, dar kitaip vadinama skaitmenine karta – red.past.) vis tiek pasirodė socialiniuose tinkluose, o žurnalo vadovybė sulaukė aršios kritikos dėl „Z“ simbolio.

Socialinių tinklų nuotr./„Elle Russia“ viršelis
Socialinių tinklų nuotr./„Elle Russia“ viršelis

Internautai kaltino žurnalą remiant valdžią, o leidinys buvo išvadintas propagandine spauda.

„Elle Russia“ vadovybė sureagavo, kai skandalas dėl viršelio buvo pačiame įkarštyje. „Elle Russia“ mados direktorė Lilija Simonjan paaiškino, kad kovo mėnesio numeris buvo sukurtas dar 2022 m. sausį ir neturi nieko bendra su dabartiniais įvykiais.

Ji pabrėžė, kad tuo metu, kai žurnalas buvo leidžiamas, jo vadovybė nežinojo, ką reiškia „Z“ ir „V“ simboliai Rusijos kariuomenei. Pasak Lilijos, šis numeris buvo skirtas tik jaunajai kartai ir talentingiems jauniems žmonėms.

Amerikietiškojo „Elle“ žurnalo numerio vadovybė taip pat ilgai tylėjo ir sureagavo tik vėliau. Leidinio atstovai nurodė, kad prieš mėnesį nutraukė bendradarbiavimą su Rusijos filialu: „Mes neturime nieko bendra su „Elle Russia“ leidybine veikla.“

Tačiau žurnalo vadovybės atsakymas kai kuriems pasirodė neįtikinantis. Atsirado tokių, kurie atkreipė dėmesį į tai, kad šis numeris buvo parengtas gerokai prieš įvykius ir skirtas 2000-aisiais gimusių žmonių kartai. Dar kiti priekaištavo „Elle USA“ dėl veidmainystės, nes žurnalas tylėjo JAV karinės veiklos kitose šalyse metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką