15min be reklamos
2022 07 24, 15:01

Skausminga Kate Moss modelio patirtis: būdama 15-os pabėgo paprašyta nusiimti liemenėlę

Supermodelis Kate Moss prisipažino, kad per visą savo modelio karjerą ji jautėsi, kad su ja elgiamasi kaip su daiktu. Šis nesaugumo jausmas prasidėjo viena pirmųjų modelio darbo patirtimi, kai būdama 15 metų ji buvo paprašyta prieš atrankos agentą stovėti be liemenėlės.
Kate Moss
Kate Moss / Scanpix nuotr.

Modelis Kate Moss savo karjerą pradėjo būdama vos 14-os metų, kuomet buvo pastebėtas skrydžio iš Niujorko į Londoną metu. O po poros metų ji išgarsėjo pasirodydama ant žurnalo „The Face“ viršelio. Nepaisant tuometinio savo jauno amžiaus, Kate greitai tapo vienu iš auksinių dešimtojo dešimtmečio supermodelių.

Tačiau dabar būdama 48 metų Kate Moss atskleidė, kad jos modelio karjeros pradžią lydėjo daugybė nemalonių akimirkų, dėl kurių ji jautėsi seksualizuota, rašo metro.co.uk.

Scanpix nuotr. /Kate Moss
Scanpix nuotr. /Kate Moss

Ji prisiminė vieną incidentą, kai buvo paprašyta susitikti su fotografu, dirbusiu apatinių drabužių katalogui.

„Jis pasakė: „Nusiimk viršutinę dalį", aš nusirengiau liemenėlę ir stovėdama labai drovėjausi savo kūno. Jaučiau, kad kažkas negerai, todėl susirinkau daiktus ir pabėgau", – „BBC Radio 4" laidoje „Desert Island Discs" pasakojo podiumo ikona.

Ši viena pirmųjų darbo patirčių tuomet ją sukrėtė ir Kate patikino, kad tai „paaštrino" jos instinktus ir dabar ji gali „iš tolo atskirti negerus dalykus".

Viena pirmųjų K.Moss fotosesija žurnalo „The Face" viršeliui paskatino jos karjerą, tačiau ji tikina, jog darbas su dabar jau mirusia fotografe Corinne Day nebuvo pats lengviausias.

Scanpix nuotr. /Kate Moss
Scanpix nuotr. /Kate Moss

Ji prisiminė: „Daug verkiau. Nenorėdavau nusirengti viršutinės dalies. Labai, labai savimi nepasitikėjau dėl savo kūno, o ji sakydavo: „Jei nenusiimsi viršutinės dalies, neatsidursi ant „Elle" viršelio, ir aš verkdavau.

Tai buvo skaudu, nes ji buvo mano geriausia draugė ir aš ją labai mylėjau, bet dirbti su ja buvo labai sudėtinga. Tačiau nuotraukos gavosi nuostabios. Ji gavo tai, ko norėjo, o aš dėl jų kentėjau, bet galiausiai jos man labai pravertė. Jos pakeitė mano karjerą", – interviu sakė supermodelis.

Po dvejų metų Kate nusifotografavo ir „Calvin Klein" fotosesijoje kartu su Holivudo žvaigžde Marku Wahlbergu, tačiau dabar ji atskleidė, jog prieš fotosesiją išgėrė nerimą slopinančių vaistų, kad būtų ramesnė pozuodama be viršutinių drabužių.

„Turėjau stiprų nerimą ir gydytoja man davė valiumo, tačiau ji pasakė: „Tu negerk tų tablečių“. Nerimas pasireikšdavo kaip pykinimas, o jei mane pykindavo, ji duodavo man ketvirtadalį arba pusę normos, bet niekada nedavė viso buteliuko.“

Paklausta, ar tada ji nesijautė, jog su ja elgiamasi kaip su daiktu, Kate pripažino: „Visiškai. Buvau ir pažeidžiama, ir išsigandusi. Manau, kad jie žaidė mano pažeidžiamumu. Aš buvau jauna ir nekalta, ir jiems tai patiko".

Dabar Kate Moss pati yra modelių agentūros savininkė, o jos dukra Lila Moss seka mamos pavyzdžiu.

Scanpix nuotr. /Kate Moss su dukra Lila Moss
Scanpix nuotr. /Kate Moss su dukra Lila Moss

„Sakiau jai, kad neprivalai daryti nieko, ko nenori. Jei nenori šios fotosesijos, jei nesijauti patogiai, jei nenori dirbti modeliu, nedaryk to" – patarimus apie mados industriją dukrai dalina Kate.

K.Moss aiškino, kad rūpinasi savo agentūros modeliais ir užtikrina, kad fotosesijos metu su jais visada būtų agentas, kad būtų kas nors, kas pasakytų: „Nemanau, kad tai tinkama".

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką