Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 24, 21:12

Vieta, kur ilsisi Elžbieta II: Bakingamo rūmai paviešino karalienės antkapio nuotrauką

Finalinė Elžbietos II laidojimo ceremonija vyko už uždarų durų – dalyvavo tik karalienės šeimos nariai. Vis dėlto dabar Bakingamo rūmai pagaliau šiek tiek praskleidė paslapties šydą ir paviešino pirmąją paminklinio akmens, žyminčio monarchės amžino poilsio vietą Vindzore, nuotrauką.
Elžbieta II
Elžbieta II / „Scanpix“ nuotr.

Fotografija, kurioje matoma Elžbietos II amžino poilsio vieta, paviešinta šeštadienio vakarą.

„Šiandien paskelbta Karaliaus Jurgio VI memorialinėje koplyčioje po Jos Didenybės karalienės Elžbietos palaidojimo įrengto paminklinio akmens nuotrauka.

Karaliaus Jurgio VI atminimo koplyčia yra tarp Šv.Jurgio koplyčios Vindzore sienų“, – rašoma britų karališkosios šeimos feisbuko puslapyje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Elžbietos II amžino poilsio vieta
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Elžbietos II amžino poilsio vieta

Kaip matyti iš nuotraukos, akmenyje iškalti čia besiilsinčių Elžbietos II, jos tėvų Jurgio VI ir Karalienės motinos Elžbietos, taip pat jos pernai mirusio vyro Edinburgo hercogo princo Philipo vardai bei gimimo ir mirties metai.

Aplink antkapį galima pastebėti ir gėlių vainikus, skirtus mirusios Elžbietos II bei kitų čia atgulusių karališkųjų asmenų atminimui.

Juodos spalvos antkapinis akmuo buvo įmontuotas į Jurgio VI memorialinės koplyčios, kurioje monarchė buvo palaidota pirmadienį, grindis, rašo BBC.

Šis paminklinis akmuo pakeitė ankstesnę plokštę, skirtą tik Jurgiui VI ir Karalienei motinai. Jis pagamintas iš rankomis raižyto juodo belgiško marmuro su žalvario raidžių inkrustacijomis.

„Scanpix“ nuotr./Šv.Jurgio koplyčia
„Scanpix“ nuotr./Šv.Jurgio koplyčia

Primename, kad pirmadienį karalienė Elžbieta II buvo palaidota Jurgio VI memorialinėje koplyčioje privačios ceremonijos, kurioje dalyvavo karalius Karolis III ir artimiausi šeimos nariai, metu.

Šalia Elžbietos II tada perkeltas ir jos velionio vyro princo Philipo, kuris mirė pernai, būdamas 99-erių, karstas. Iš pradžių vyras buvo palaidotas kitoje kriptoje, o dabar atgulė šalia žmonos, su kuria santuokoje pragyveno net 73 metus.

Išsamesnės šių apeigų detalės neatskleistos – Bakingamo rūmai jas pavadino „labai asmeniška šeimos ceremonija“.

Vida Press nuotr./Elizabeth II, princas Philipas
Vida Press nuotr./Elizabeth II, princas Philipas

Pirmadienį vakare vykusi privati ceremonija buvo surengta po viešų tos dienos renginių – valstybinių karalienės laidotuvių Vestminsterio abatijoje ir vėliau sekusių mišių Vindzore.

Kaip rašo BBC, nuo ketvirtadienio visuomenė galės susimokėti už galimybę asmeniškai apžiūrėti Elžbietos II poilsio vietą. Nuo tada koplyčia vėl bus atidaryta lankytojams.

Anot „The Telegraph“, Elžbietos II poilsio vieta tapusi koplyčia įrengta 1969 m., praėjus beveik dviem dešimtmečiams po jos tėvo karaliaus Jurgio VI mirties. 1952 m. miręs monarchas iš pradžių buvo palaidotas Karališkojoje kriptoje, o baigus statybą perkeltas į šią memorialinę koplyčią.

Ilgiausiai Britanijos istorijoje valdžiusi karalienė mirė rugsėjo 8-ąją savo Balmoralo pilyje Škotijoje, būdama 96-erių. Pastaruosius metus jos sveikata vis silpo, monarchė po truputį traukėsi iš viešumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką