„Žalgiriui“ kortas sumaišęs „Monaco“ strategas: „Lengvų rungtynių ir nesitikėjome“

Kauno „Žalgirio“ (14-19) įkrintamųjų likimas atsidūrė Eurolygos nykštukų rankose, kai Andrea Trinchieri auklėtiniai išvykoje po įtemptos kovos 66:69 krito prieš 11-ąją pergalę per pastaruosius 12 mačų iškovojusią „Monaco“ (22-11) komandą, kurios gretose efektyviausiai ketvirtadienio vakarą rungtyniavo lietuvis Donatas Motiejūnas.
Saša Obradovičius
Saša Obradovičius / Lino Žemgulio nuotr.

Pirmieji penki tarpusavio mačai Eurolygos istorijoje tarp šių klubų buvo pasibaigę vienženkliu skirtumu, kažkuriai komandai iškovojus pergalę tik po atkaklios kovos, o ne išimtis buvo ir akistata Monako Kunigaikštystėje.

Vis dėlto šįkart Kauno „Žalgiris“ ir „Monaco“ užfiksavo nerezultatyviausią pasirodymą tarpusavio mačų istorijoje.

Paskutinių sekundžių trileriais buvo pažymėti abu praeityje vykę mačai nedidelėje „Salle Gaston Medecin“ arenoje – prieš metus Kazio Maksvyčio auklėtiniai krito 82:84, tuo metu 2022-ųjų metų vasarį Jurės Zdovco vadovaujamą „Žalgirį“ su pergalingu metimu rungtynių pabaigoje ištraukė Lukas Lekavičius.

Iki paskutinių akimirkų dėl itin svarbaus taško turnyrinėje lentelėje Lietuvos ir Monako Kunigaikštystės ekipos pešėsi ir ketvirtadienio vakarą, kai „Žalgiris“ 15 taškų deficitą susitikimo pabaigoje sumažino iki 3, bet tragiškas pataikymas iš toli (7 iš 29 tritaškių) uždarė galimybes iškovoti žūtbūtinę pergalę.

Po šios pergalės „Monaco“ užsitikrino namų aikštelės pranašumą Eurolygos ketvirtfinalyje.

„Palengvėjimas? – žurnalistės po pergalės perklausė „Žalgirio“ varžovų vyriausiasis treneris Saša Obradovičius. – Svarbiausios kovos dar yra prieš akis, kai turėsime demonstruoti geriausią savo krepšinį. Mes nesitikėjome lengvų rungtynių, bet radome būdą laimėti. Aš labai džiaugiuosi, kad iškovojome daugiau pergalių nei praėjusį sezoną. Viskas gali baigtis nuostabiu pasirodymu. Artėja svarbiausia atkarpa, kurią pasiekti turime būdami geriausios formos.“

Rungtynių svarba buvo aiški visiems aiški: „Žalgiris“ vis dar gaudė įkrintamųjų traukinį, o „Monaco“ siekė turėti namų pranašumą ketvirtfinalyje.

Mačo starte aukštą fiziškumo lygį pasiūlę „Monaco“ krepšininkai svečius iš Lietuvos įklampino gynyboje, kai per pirmąsias beveik 8 minutes taškus „Žalgiriui“ rinko tik Dovydas Giedraitis. Kitoje aikštelės pusėje gerai jautėsi Mike‘o Jameso ir Donato Motiejūno duetas, suteikęs nuostabią formą pastaruoju metu Eurolygoje (10 pergalių per 11 mačų) fiksuojančiai Monako Kunigaikštystės komandai ankstyvą solidų pranašumą 15:4.

Antrajame ketvirtyje taškų blyksniais pasižymėjo Keenanas Evansas ir D.Giedraitis, tačiau sėkmingiau kėlinį užbaigę Saša Obradovičiaus auklėtiniai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami dviženkliu pranašumu 39:29.

16-ąją rungtynių minutę Kauno komanda neteko čiurną susižeidusio Arno Butkevičiaus, kuris antrą mačo pusę stebėjo persirengęs nuo atsarginių suolo. Geru žaidimu prie praėjusių pergalių „Žalgirio“ namuose prisidėjęs A.Butkevičius prieš pusantro mėnesio gydėsi kitos kojos pėdą.

Progų greitose atakose neturėjęs „Žalgiris“ gelbėjimo ratą galėjo rasti ties tritaškio zona, tačiau per pirmąją susitikimo pusę Andrea Trinchieri kariauna realizavo vos 3 tolimus metimus iš 15.

Po ilgosios pertraukos A.Trinchieri į aikštelę iškart metė žemą penketą su K.Evansu, Luku Lekavičiumi, D.Giedraičiu, Edgaru Ulanovu ir Kevarriusu Hayesu, tačiau komandos puolimo tai neišjudino. „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje prametė dar septynis tritaškius iš eilės, tarp kurių buvo ir keletą laisvų K.Evanso metimų, o šią juodą atkarpą ketvirčio pabaigoje uždarė per varžovų rankas trijų taškų vertės metimą įmetęs E.Ulanovas.

Trys Brady Maneko ir K.Evanso tritaškiai ketvirtojo kėlinio viduryje 15 taškų deficitą sumažino iki 58:63.

Vis dėlto lemiamame rungtynių ruože gimtojo miesto klubą pražudė 4 svarbius taškus įmetęs D.Motiejūnas. „Monaco“ per paskutines pusantros minutės vos neprisivirė košės, bet galiausiai pergalę šventė 69:66.

„Kai kurie žaidėjai pagauna ritmą, bet mes vis dar stringame atakuodami iš toli, – apie auklėtinių 3 iš 18 pataikytus tritaškius sakė S.Obradovičius. – Laiko klausimas, kai mūsų taikiklis prisitaikys. Aš žiūriu optimistiškai. Gerai, kad sugrįžo Jordanas Loydas. Kai jis pasieks gerą formą, mes turėsime papildomą ginklą.“

zalgiris.lt nuotr./Išlikimo drama: „Monaco“ – „Žalgiris“

Svarbiu tašku džiaugėsi ir „Monaco“ gynybą cementavęs Johnas Brownas.

„Atkrintamųjų niekada nenori pradėti priešiškoje atmosferoje, tad mes norėjome to išvengti, – sakė J.Brownas. – Dabar esame gerame ritme, bet mūsų laukia dar ilgas kelias. Turime toliau arti aikštelėje, pasitikėti vieni kitais bei laikytis žaidybinio plano.“