Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Venckus: tokia baigtimi buvau įsitikinęs 99 procentais

Teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Teisme
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dviem žmogžudystėmis įtariamo Drąsiaus Kedžio sesers Neringos Venckienės ir jos vyro Aido Venckaus skundai atsimušė į prokurorų sieną. Tiesa, nuo teisėsaugos besislapstančio D.Kedžio ir jo dukrelės interesams atstovaujantis advokatas A.Venckus atvirai prisipažino, jog toks prokuratūros sprendimas jo visai nenustebino.

Venckų šeima siekė pakeisti vadinamosios pedofilijos bylos ikiteisminio tyrimo eigą. Prokurorams adresuotuose skunduose buvo prašoma vieninteliam įtariamajam Andriui Ūsui inkriminuojamus kaltinimus tvirkinimu pakeisti į įtarimus prievartavimu bei pateikti įtarimus D.Kedžio dukrelės motinai Laimutei Stankūnaitei ir kitiems byloje figūruojantiems asmenims. Be to, prokurorai atmetė prašymą papildyti ikiteisminio tyrimo medžiagą.

Lygino su V.Pociūno žūties tyrimu

„To ir buvo galima tikėtis, – pareiškė A.Venckus, apie būtent tokią įvykių eigą užsiminęs prieš mėnesį portalui 15min.lt duotame interviu. – Prokuratūra manęs visiškai nenustebino, aš buvau 99 procentais įsitikinęs, kad toks ir bus sprendimas.“

Advokatas akcentavo, kad jo ir žmonos skundai buvo atmesti su aukščiausių prokuratūros vadovų žinia bei susidariusią situaciją lygino su karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje tyrimu.

„Be jokios abejonės, tai yra teisėsaugos institucija, kurioje yra viršininkai, pavaduotojai ir taip toliau. Turbūt nereikia būti tiek naiviems, kad galėtume manyti, jog ikiteisminį tyrimą atliekantis prokuroras su niekuo nederinęs savarankiškai priėmė tokį sprendimą. Aišku, kad procesinis sprendimas buvo derintas su vadovybe, jis buvo derintas su prokuratūros vadovais. Kaip ta pozicija gali būti kitokia? – kalbėjo A.Venckus. – Šią vietą geriausiai iliustruoja V.Pociūno byla, kuomet teismas du kartus naikino prokurorų nutarimus. Ten situacija buvo analogiška: V.Pociūno artimieji skundė procesinius sprendimus aukštesniam prokurorui, bet tie skundai buvo atmetami.“

Nutarimus skųs

A.Venckus tvirtino, jog abu gauti prokurorų nutarimai artimiausiu metu bus skundžiami nustatyta tvarka, tačiau optimizmu netryško.

„Jeigu jau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas po metų pripažino, kad ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas netinkamai ir nekvalifikuotai, tai logiška, kad surinkti tam tikrų kaltės įrodymų po metų nėra net teorinės galimybės. Komiteto išvadose buvo akcentuota, kad aplaidus ir netinkamas ikiteisminio tyrimo atlikimas turės tiesioginės įtakos galutiniams procesiniams sprendimams. Manau, kad šiandien mes tai ir turime“, – pabrėžė advokatas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min