Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sėkmingiausi investuotojai – moterys-Žuvys ir vyrai-Mergelės

Žvaigždžių pranašystės
E.Jankausko/BFL nuotr. / Žvaigždžių pranašystės
Šaltinis: Marketnews.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vertybinių popierių komisijos (VPK) atliktas investuotojų, 2009 m. pirkusių ir pardavusių akcijas vertybinių popierių biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“, tyrimas atskleidė: sėkmingiausiai praėjusiais metais pavyko investuoti po Mergelės ženklu gimusiems investuotojams, o mažiausią grąžą uždirbo Vandeniai.

VPK ištyrė 4416 investuotojų, 2009 m. pirkusių ir pardavusių akcijas biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“, rezultatus. Iš viso investuotojai uždirbo 9 540 284,21 Lt, o vidutiniškai vienas investuotojas – 2160,39 Lt.

Daugiausiai tarp investuotojų buvo po Dvynių ir Jaučių ženklu gimusių asmenų, o mažiausiai pasitaikė Šaulių ir Ožiaragių.

Didžiausią vidutinę grąžą, tenkančią vienai pozicijai, uždirbo Mergelės ženklo atstovai (15,48 proc.), o mažiausią – Vandeniai (11,22 proc.). Avinams dėl didesnių investuotų sumų pavyko uždirbti didžiausią vidutinį pelną 2874 Lt.

„2009 m. biržoje neblogai sekėsi visų zodiako ženklų atstovams, tačiau Mergelėms – labiausiai. Ir neatsitiktinai – Mergelės pasižymi praktiškumu, darbštumu ir netgi preciziškumu. Ne veltui ir vienas iš sėkmingiausių pasaulio investuotojų – Vorenas Bafetas yra gimęs būtent po Mergelės ženklu", – atlikto tyrimo rezultatus šypsodamasis komentuoja VPK pirmininkas Vilius Šapoka.

Investavimas labiau patinka vyrams, bet moterims – sekasi geriau

Nors vyrai sudaro didžiąją dalį – 83 proc. – biržos investuotojų, moterims pavyko pasiekti didesnę vidutinę metinę grąžą, tenkančią vienai pozicijai, – 14,16 proc., kai tuo tarpu vidutinė vyrų uždirbta grąža buvo 12,33 proc.

Vis dėlto, lyginant moterų ir vyrų investavimo rezultatus, matyti, kad moterys labiau linkusios į kraštutinumus: jų tiek grąžų, tiek vidutinių pelnų intervalas daug platesnis nei vyrų. Tai reiškia, kad dalis moterų investuotojų uždirbo daug daugiau nei vyrai, o dalis – daug mažiau. 2009 m. iš investicijų akcijų biržoje viena moteris vidutiniškai uždirbo 1849,36 Lt, o vienas vyras – 2219,83 Lt.

„Tyrimas taip pat atskleidė, kad vyrai buvo labiau linkę spekuliuoti nei moterys, t.y. vyrai dažniau pirko ir pardavinėjo akcijas, o moterys buvo pastovesnės", – sako VPK pirmininkas. Labiausiai spekuliuoti buvo linkę vyrai, gimę po Skorpiono ir Žuvų ženklu, bei moterys, gimusios po Vėžio ir Ožiaragio ženklu.

Finansiškai sėkmingiausia Žuvų ir Mergelės sąjunga, mažiausiai – Ožiaragės ir Vandenio.

2009–ieji galėjo būti itin finansiškai sėkmingi moterų–Žuvų ir vyrų–Mergelių sąjungai. Moterų–Žuvų vidutinė grąža, tenkanti vienai pozicijai, siekė net 19,39 proc., o vyrų–Mergelių – 15,51 proc.

Tuo tarpu mažiausiai finansiškai sėkmingas moterų–Ožiaragių ir vyrų–Vandenių derinys. Moterys–Ožiaragės iš vienos pozicijos vidutiniškai uždirbo tik 6,68 proc., o vyrai–Vandeniai – 10,53 proc.

Marketnews.lt
Komentarai
Šioje istorijoje Gėlė, Moteris, Žuvys, Investuotojas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min