2015 01 22

Jono Valančiūno dvigubas dublis neišgelbėjo „Raptors“ nuo pralaimėjimo Memfyje

Penkioliktą pralaimėjimą 42-ose NBA reguliariojo sezono rungtynėse patyrė trečiąją vietą Rytų konferencijoje užimantis Jono Valančiūno atstovaujamas „Toronto Raptors“ klubas.
Jonas Valančiūnas ir Marcas Gasolis
Jonas Valančiūnas ir Marcas Gasolis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Trečiadienį svečiuose 15,1 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Raptors“ krepšininkai 86:92 (16:16, 22:25, 23:19, 25:32) turėjo pripažinti trečiojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančios „Memphis Grizzlies“ (30 pergalių ir 12 pralaimėjimų) komandos pranašumą.

Tris kėlinius dvikova vyko taškas į tašką, tačiau paskutiniajame ketvirtyje išryškėjo šeimininkų pranašumas. Marco Gasolio vedami „Grizzlies“ krepšininkai laimėjo atkarpą – 13:3, ir susikrovė pergalingą pranašumą.

„Raptors“ klubas krepšį atakavo vos 31 proc. taiklumu (27/85), o varžovai pataikė 46 proc. metimų (34/74). Abi ekipos tragiškai metė tritaškius – sudėjus kartu jos pataikė 6 tolimus metimus iš 35.

Starto penkete rungtyniavęs lietuvis pasižymėjo dvyliktu dvigubu dubliu šiame sezone – įmetė 12 taškų ir po krepšiais atkovojo 10 (4 – puolime) kamuolių. Be to, jis perėmė 1 kamuolį, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo bei keturiskart prasižengė. Per 28 su puse žaidimo minutės (28:37) J.Valančiūnas pataikė 4 dvitaškius iš 8 ir realizavo visus 4 baudos metimus.

21 tašką į nugalėtojų krepšį įmetė Louisas Williamsas, 20 – Kyle'as Lowry, po 11 – Amiras Johnsonas ir Patrickas Pattersonas, 6 – DeMaras DeRozanas.

26 taškais prie pergalės prisidėjo Marcas Gasolis, 19 – Zachas Randolphas (13 sugriebtų kamuolių), 12 – Mike'as Conley, 8 – Kosta Koufos, 6 – Jeffas Greenas, Tony Allenas, Beno Udrihas ir Nickas Calathesas.

Tai buvo aštuntoji „Raptors“ krepšininkų nesėkmė per vienuolika paskutiniųjų NBA lygos reguliariojo sezono rungtynių.

Kiti trečiadienio NBA rezultatai:

„Phoenix Suns“ – „Portland Trail Blazers“  118:113 (40:29, 26:23, 25:24, 27:37).

„Sacramento Kings“ – „Brooklyn Nets“ 103:100 (24:36, 22:26, 23:20, 31:21).

„Charlotte Hornets“ – „Miami Heat“  78:76 (25:17, 20:22, 20:16, 13:21).

„Cleveland Cavaliers“ – „Utah Jazz“ 106:92 (31:20, 22:20, 29:22, 24:30).

„Philadelphia 76ers“ – „New York Knicks“ 91:98 (18:18, 24:31, 20:25, 29:24).

„Atlanta Hawks“ – „Indiana Pacers“  110:91 (25:21, 27:20, 36:23, 22:27).

„Detroit Pistons“ – „Orlando Magic“  128:118 (35:24, 30:24, 31:36, 32:34).

„Minnesota Timberwolves“ – „Dallas Mavericks“  75:98 (21:24, 17:35, 19:16, 18:23).

„New Orleans Pelicans“ – „Los Angeles Lakers“  96:80 (22:20, 21:24, 26:24, 27:12).

„Washington Wizards“ – „Oklahoma Thunder“ 103:105 (31:26, 19:12, 20:28, 22:26, 11:13), – po pratęsimo.