Tiesiogiai
Publikuota 2022 09 08, 10:45

Po L.Dončičiaus šou prancūzai tūžo dėl teisėjavimo: „Daugiau taip negalima“

Vincent'as Collet atvėrė priekaištų skrynią per spaudos konferenciją po paskutiniųjų Europos čempionato B grupės rungtynių, kuriose jo treniruojami Prancūzijos krepšininkai 82:88 nusileido Slovėnijai.
Vincentas Collet
Vincentas Collet / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Supermeniškai žaidęs L.Dončičius pelnė 47 taškus ir padėjo slovėnams laimėti B grupės varžybas, o Prancūzija ten finišavo trečia.

Paskutinės grupės rungtynės įpykdė prancūzų ilgametį trenerį V.Collet ir žaidėjus.

„Tai buvo juokinga“, – apie teisėjavimą pareiškė prancūzų įžaidėjas Andrew Albicy.

„Nežinau, ar mane už tai nubaus, bet nesu didelis teisėjavimo aistruolis“, – pridūrė Amathas Mbaye.

Vien žaidžiant prieš L.Dončičių buvo skirta trylika pražangų, tad prancūzai turėjo daug priekaištų.

„Tai geriausias mūsų mačas šiame turnyre, bet, deja, už tai nieko negavome. Atlikome 26 rezultatyvius perdavimus, o jie tik 11. Buvome nubausti 24 pražangomis, o jie – 15. Nuolatos turėdavome po 4 komandines pražangas kėlinio pabaigoje, kai jie tik vieną arba dvi. Okobo skirta pražanga esant 80:79 buvo nenormali. Slovėnas pats metėsi ant jo, tai buvo kone ataka. Kiekvienas teisėjas švilptų tai!“ – kalbėjo treneris V.Collet.

Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis ir keli žaidėjai turėjo priekaištų teisėjams po pirmųjų pralaimėtų rungtynių grupėje Slovėnijai, kai kalbėjo, kad L.Dončičiui leidžiama daugiau nei kitiems.

Panašiai dabar sakė ir V.Collet.

„Turėkite kažkiek pagarbos ir mums. Slovėnija turi Luką Dončičių, viskas gerai. Tačiau ir Prancūzijos komanda turi aukštų pasiekimų per pastaruosius metus ir nusipelnė pagarbos. Mes neprašome lengvatų, prašome korektiško teisėjavimo.

Šįkart taip nebuvo. Trūko pagarbos mūsų atžvilgiu. Mes galime sakyti, kad „tai žaidimo dalis“. Taip ir yra, bet šiandien mes buvome vertinami labai prastai, – kalbėjo V.Collet. – Per trylika metų tarptautinėse rungtynėse nesu to matęs. Esu krepšinyje jau 50 metų, esu žinomas kaip ramus ir pagarbus žmogus. Visada galvodavau, kad neturime reikšti priekaištų teisėjams.

Bet daugiau taip negalima. Tokiose rungtynėse tai reiškia pernelyg daug. Žaidėme prieš didžią komandą. Ir žaidėjai turėtų nulemti rungtynių baigtį, o ne kas kitas.“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vincentas Collet
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vincentas Collet

Europos čempionato aštuntfinalyje Prancūzija žais su antra A grupės komanda – Turkija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek