Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 29, 08:30

Tokių pinigų Prancūzija dar nematė: „Monaco“ surinko rekordinį biudžetą

Sparčiai pastaraisiais metais finansinius raumenis auginantis „Monaco“ klubas pagerino Prancūzijos krepšinio čempionato rekordą.
Mike'as Jamesas
Mike'as Jamesas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Pranešama, kad naująjį sezoną Monako kunigaikštystės komanda pasitinka su rekordiniu biudžetu. Pirmą kartą „Pro A“ pirmenybių istorijoje jis viršija 20 mln. eurų.

Iš viso „Monaco“ 2022-2023 m. sezone disponuos 20,724 mln. eurų pinigine ir tai yra 47 proc. daugiau nei pernai, kai klubo biudžetas buvo 14,126 mln. eurų.

10,809 mln. eurų iš biudžeto „Monaco“ išleidžia krepšininkų algoms – tai taip pat yra Prancūzijos lygos rekordas.

Toks prieaugis vasarą leido Monako ekipai prisivilioti Elie Okobo, Jordaną Loydą, Johną Browną, Adrieną Moermaną ir Jaroną Blossomgame'ą. Dar praėjusio sezono komandoje liko Mike'as Jamesas, Donatas Motiejūnas, Donta Hallas ir kiti.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Donatas Motiejūnas
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Donatas Motiejūnas

Arčiausiai „Monaco“ klubo pagal piniginės storį Prancūzijoje yra Vilerbano ASVEL. Tony Parkerio valdoma komanda šį sezoną išleis 15,762 mln. eurų – 5 proc. daugiau negu praėjusiais metais (15,068 mln. eurų).

Tiesa, Liono priemiesčio komanda tik 4,245 mln. eurų išleis krepšininkų atlyginimams – likę pinigai keliaus mokesčiams, administracinėms išlaidoms ir jaunimo sistemai.

„Scanpix“ nuotr./Tony Parkeris
„Scanpix“ nuotr./Tony Parkeris

Šios dvi Eurolygoje pirmaujančios komandos ryškiai lenkia visus kitus „Pro A“ pirmenybių klubus – trečioje vietoje esantis Strasbūro SIG planuoja išleisti 6,969 mln. eurų.

Didelį prieaugį planuoja ne tik „Monaco“, bet ir dar viena komanda: „Paris Basketball“. Tik 2018 metais įkurtas Paryžiaus klubas šį sezoną pirmą kartą varžysis Europos taurėje, o jos biudžetas šoktelėjo 28 proc. iki 6,477 mln. eurų.

Skurdžiausia Prancūzijoje yra Pajūrio Foso „Provence Basket“ komanda, kurios biudžetas – 3,31 mln. eurų. Ji žaidėjams išleis kiek daugiau nei milijoną – 1,114 mln. eurų.

Apskritai lyginant su praėjusiais metais Prancūzijos klubų biudžetai išaugo 8 proc. Bendra jų suma dabar siekia 122 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek