Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 04, 07:21

Žemaičių vestuvių šventė, pažymėta dviem nepamirštamais skambučiais

15min portalas pristato projektą „Mes su tavimi“, kurio metu iki Europos čempionato starto pristatysime kiekvieno iš šešiolikos Lietuvos rinktinės kandidatų didžiausią sirgalių. Antroji dalis – apie nekvestionuotiną Romenos Žemaitienės tikėjimą savo vyru Kristupu, kuris per trejus metus nuo niekam nereikalingo žaidėjo šovė iki Lietuvos rinktinės stovyklos.
Romena Žemaitienė ir Kristupas Žemaitis
Romena Žemaitienė ir Kristupas Žemaitis / asm. arch. nuotr.

Kai 2017-aisiais metais Kristupo Žemaičio karjeros kelias nuvingiavo į Šiaulius, jis ten susipažino su šiauliete Romena, o dabar, jau praėjus penkeriems metams, jie yra vyras ir žmona.

„Ryšys greitai užsimezgė ir vienas kito nebepaleidome“, – pažinties pradžią 15min prisiminė Romena Žemaitienė.

Tiesa, kortų dėl žiedų sumainymo praėjusį mėnesį vos nesumaišė Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio skambutis.

Negalėjęs atvykti praėjusį gruodį, kai nacionalinę komandą išretino įsiplieskęs COVID-19, Panevėžio „Lietkabelyje“ sužibęs įžaidėjas Kristupas Žemaitis turėjo atsisakyti ir antrojo kvietimo į FIBA pasaulio čempionato atrankos langą birželį.

Romenai jau buvo kilusi idėja nukelti vestuvių datą, bet Kristupas buvo kategoriškas.

„Buvo abydna nesudalyvauti pirmąjį kartą rinktinėje, bet išlindo COVID-19. Aš labai liūdėjau. Antras kartas – mūsų vestuvės, kurias suplanavome dar prieš metus. Bet jau buvo atėjęs toks momentas, kai sakiau, jog gal reikėtų paieškoti kitos datos (juokiasi). Truputį kaltinau save, bet Kristupas sakė, jog tai yra mažiausia bėda. Kazys irgi suprato situaciją. Susitikome su juo ir per LKL uždarymą, jie paspaudė rankas, o Kazys sakė, kad vestuvės yra svarbesnė šventė už rinktinės langą. Nieko, svarbiausia, kad jis dabar yra stovykloje ir treniruojasi su geriausiais“, – 15min sakė Romena Žemaitienė.

Trečiuoju bandymu Kristupas Žemaitis atvyko į Lietuvos rinktinės stovyklą, ketvirtadienį pirmą kartą karjeroje užsivilks nacionalinės komandos marškinėlius draugiškose rungtynėse su Estija, bet iki tol reikėjo praeiti pakilimais ir nuopuoliais nusėtą kelią.

asm. arch./Kristupas ir Romena Žemaičiai
asm. arch./Kristupas ir Romena Žemaičiai

Karti patirtis Šiauliuose

„Daug piktų žaidėjų buvo tuomet. Dabar, manau, jie žiūri kitaip, nes emocijos atslūgo. Aš nesu kerštinga, bet man norėjosi, kad žmonės žinotų, kas ten vyksta. Kažkas sako, kad žaidėjai kalti, bet kai nesi viduje, nežinai ir visos virtuvės“, – Romena Žemaitienė puikiai pamena dvejų metų senumo įvykius, kai būrys buvusių Antano Sireikos auklėtinių metė viešus kaltinimus žinomam šalies krepšinio treneriui, 2003-ųjų metų Europos čempionui.

Kauno „Žalgirio“ sistemos auklėtinis Kristupas Žemaitis debiutavo vyrų krepšinyje 2016-aisiais, Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipoje, tuomet – dvejų metų augimas Saulės mieste pas A.Sireiką.

Viskas pasikeitė trečiajame sezone, kai „Šiaulių“ krepšinio tėvas savo auklėtinį netikėtai patraukė į žaidimo paraštes. Kristupui teko susikrauti lagaminus ir vykti savo karjeros gaivinti į Kėdainius.

„Jam buvo sudėtinga. Ateidavau į rungtynes, matydavau, kad jį sodina ant suolo vos po minutės ar dviejų žaidimo. Treniruodavosi, ruošdavosi, bet rungtynėse sėdėdavo ant suolo. Jis nežinodavo, kodėl taip yra. Nuotaikos nebūdavo ir buvo sunku, – pasakojo Kristupo Žemaičio žmona. – Dabar jį vėl visi nurašo, kad į „Wolves“ nuėjo. Vaikai rašė jam žinutes, kad pinigų vergas. Man irgi rašė. Juokinga. Kai jis buvo „Dzūkijoje“ ir buvo niekam nereikalingas, aš jam sakydavau, kad jo laikas dar ateis. Aš juo labai tikėjau. Gal net labiau, nei jis pats savimi. Šlovės momentas galiausiai ir atėjo.“

Blynas Saulės miesto susvilo, bet Žemaičiai atgal nebesigręžia.

„Man nesmagu, kad viskas taip baigėsi. Tai buvo skaudi patirtis. Praėjo treji metai, Kristupas nebesuka galvos, sveikinasi su Antanu Sireika, taigi viskas yra gerai, – sakė R.Žemaitienė. – Šiauliai yra mano miestas, iš kurio esu kilusi ir kuriame man buvo gera, bet situacija buvo keista. Kristupas turėjo garantuotus metus kontrakte, bet teko išvykti į Kėdainius. Man buvo skaudu, kad taip greitai reikėjo palikti savo miestą. Vienokia emocija buvo, kai buvo rašomas straipsnis, bet dabar jis nebeturi jokių nuoskaudų. Tiesiog toks buvo gyvenimo etapas. Ir gerai, kad jis baigėsi taip.“

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Antanas Sireika
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Antanas Sireika

Neblėstantis tikėjimas

„Per penkerius metus esu praleidusi gal du ar tris mačus. Šįmet buvau išvažiavus į Italiją, bet nereiškia, kad rungtynių nežiūriu. Būnu arenoje kiekvienose rungtynėse, stengiuosi vykti ir į išvykas. Man patinka, ką jis daro. Man malonumas jį palaikyti“, – sakė didžiausia Kristupo Žemaičio sirgalė žmona Romena.

Įžaidėjo pozicijoje rungtyniaujantis K.Žemaitis proveržio sezoną sužaidė prieš dvejus metus, atstovaudamas Alytaus „Dzūkijai“.

2020–2021 metų sezono Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pirmenybėse dzūkai liko devinti, bet dėl to sunku būtų kaltinti pagrindinį atakų organizatorių, rinkusį po 11,6 taško, 4,2 atkovoto kamuolio, 6,1 rezultatyvaus perdavimo ir 16,4 naudingumo balo.

Dar kitame sezone K.Žemaitis žengė dar vieną žingsnį į priekį, šįkart vilkėdamas Panevėžio „Lietkabelio“ marškinėlius.

Aukštaitijos klubas paneigė prognozes ir Europos taurėje, ir vietiniame fronte, finalą pasiekęs tiek „Betsafe-LKL“ turnyre, tiek Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT).

„Po svarbesnių ir gražesnių pergalių eidavome su „Lietkabelio“ komanda pavakarieniauti, paminėti. Visų nuotaikos geros. Kartais susirinkdavome ir po pralaimėjimų, bandydavome juos užglaistyti. Juk komanda – kaip šeima, – sakė R.Žemaitienė. – Labai didžiavausi, kai KMT pusfinalyje jie įveikė „Rytą“. Labai smagu buvo ir kai „Žalgirį“ nugalėjo LKL pusfinalyje. Visada bandau džiaugtis už kiekvieną pergalę. Visos jos yra svarbios. O dėl patekimo į rinktinės stovyklą... Aš visada juo tikėjau ir stūmiau į priekį. Aš labai pozityviai į viską žiūriu, matau, kaip jis dirba. Faktas, kad į rinktinę patekti yra kiekvieno lietuvio svajonė.“

„Užsispyrimas, šeimos palaikymas, – Romena vardijo esminius momentus, padėjusius pamatą K.Žemaičio karjeros šuoliui į viršų. – Mes jam visada sakėme, kad į rinktinės stovyklą paklius, jei įdės tikrai daug darbo. Ne veltui jis visas vasaras praleidžia dirbdamas, neturėdamas daug laisvo laiko. Juodas darbas, kasdien po dvi treniruotės. Taip yra siekiami tikslai. Ne kiekvienas sulaukia kvietimo į rinktinės stovyklą. Tai yra didelis žingsnis. Atrodo, kad juodas Kriso darbas atsipirko.“

asm. arch. nuotr./Romena Žemaitienė ir Kristupas Žemaitis
asm. arch. nuotr./Romena Žemaitienė ir Kristupas Žemaitis

Vestuvių laikotarpyje – du įsimintini skambučiai

2022-ųjų liepos mėnesio pradžia Žemaičiams įsimins ne tik dėl amžinos meilės prisipažinimo prie altoriaus, bet ir dviejų su krepšiniu susijusių skambučių.

Pirmasis jų – antrąją vestuvių dieną, kai „Lietkabelyje“ likti galvojusio Kristupo mintis supynė BC „Wolves“ ir Saragosos „Casademont“ kvietimai.

„Antrąją vestuvių dieną mačiau, kad Kristupas vis vaikšto su telefonu ir net nėra progos su juo pasikalbėti. Galiausiai jis priėjo prie manęs ir papasakojo apie gautus pasiūlymus. Svarstėme, kur būtų geriausia, nors aš iškart buvau už Ispaniją, – šyptelėjusi sakė Romena. – Jau buvau jam sakiusi, kad mano svajonė, jog jis žaistų Ispanijoje, o jeigu yra galimybė, tai kodėl ne? Žinoma, pasvėrėme pliusus ir minusus, o galutinis sprendimas yra Kriso. Tai yra jo karjera, o aš galiu tik patarti. Jis pasitarė su manimi, kitais šeimos nariais, krepšininkais, kitais žmonėmis iš krepšinio ir priėmė sprendimą keltis į naują klubą.“

Antrasis pasiūlymas – per medaus mėnesį Turkijoje. Šįkart jis nebuvo toks netikėtas, mat Kazys Maksvytis įžaidėją į rinktinę kvietėsi jau trečią kartą per pastaruosius metus.

„Pirmuoju bandymu pakalbėti su Kaziu Krisui nepavyko, nes ryšys buvo blogas. Man nuojauta visada kuždėjo, kad jį pakvies į rinktinę. Aš visada buvau įsitikinusi, kad jį paims, ir tai jam vis kartojau. Krisas sulaukė skambučio, pranešė mums, nes buvome draugų kompanijoje, o mes buvome laimingi ir pasveikinome jį. Krisui buvo labai smagu“, – sakė R.Žemaitienė.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Kristupas Žemaitis
Lukas Balandis / BNS nuotr./Kristupas Žemaitis

Kristupas Žemaitis pateko tarp šešiolikos krepšininkų, kurie sieks vietos pagrindiniam Lietuvos rinktinės dvyliktuke bei artėjantį rugsėjį kovos Europos čempionate Vokietijoje.

„Aš tikiu, kad jis gali būti dvyliktuke. Tokioje pozicijoje reikia tokio žmogaus, kaip Krisas. Mano akyse, jis nėra eilinis žaidėjas. Jis – kitoks. Visada tikėjau ir tikėsiu, tuomet ir tie norai išsipildo“, – sakė Romena.

Jei K.Žemaičiui pavyks prasimušti į pagrindinę komandą, neabejokite, jog Kelno arenos „Lanxess“ tribūnose su Žemaičio pavarde rinktinės marškinėliais sėdės ir savo vyrą bei visą komandą palaikys Romena Žemaitenė.

„Planuoju vykti, jei paklius į dvyliktuką. Kriso brolis jau seniai turi bilietus į Europos čempionatą, o aš dar palūkėsiu, kaip bus su Kristupu“, – sakė R.Žemaitienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek