2015 04 13 /22:03

LKL čempionate „Lietuvos rytas“ namie įveikė „Neptūną“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (32/4) krepšininkai paskutinėse šio sezono LKL namų rungtynėse 84:75 (23:12, 30:18, 18:20, 13:25) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (29/8) ekipą. Klaipėdiečiai praėjusių metų gruodį Vilniuje buvo laimėję 94:90 ir kartu su „Pieno žvaigždėmis“ ir „Žalgiriu“ yra vienintelės komandos, šiemet laimėjusios LKL mačą Vilniuje.
Žygimantas Janavičius ir Mustafa Shakuras
Žygimantas Janavičius ir Mustafa Shakuras / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo kaip tikri šeimininkai – 6:0. Po 5 minučių pirmajame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ persvara jau buvo dviženklė – 15:5. Vilniečiai žaidė greitai ir gražiai, ne vieną ataką užbaigdami greitai po perimtų kamuolių.

Abi komandos per pirmą ketvirtį nepataikė nė vieno tritaškio: vilniečiai metė penkis, o klaipėdiečiai – net aštuonis.

Antrojo ketvirčio pradžioje Gediminas Orlikas pataikė pirmąjį, o netrukus smeigė ir antrąjį rungtynių tritaškį ir „Lietuvos ryto“ persvara jau buvo triuškinama – 31:12.

Po kelių minučių tritaškių užkeikimą pagaliau nuėmė Justas Sinica, netrukus iš toli įmetė Donatas Zavackas. Į tai taiklia tolima bomba atsakė Adas Juškevičius, trečią tritaškį smeigė G.Orelikas – 42:18.

Trečiąjį ketvirtį ekipos pradėjo vangiai, per 5 minutes surinkdamos tik po 5 taškus. Arnas Butkevičius pataikė tritaškį, kuris buvo vos 4-asis taiklus „Neptūno“ tolimas metimas iš 16-os. Kėliniui baigiantis A.Butkevičius su Mindaugu Girdžiūnu pataikė dar po tritaškį, kurie neleido „Lietuvos rytui“ dar daugiau nutolti – 44:65.

Per paskutines 10 minučių Marcelo Nicola kiek ilgiau leido rungtyniauti mažiau žaidžiantiems Artūrui Valeikai, Mike'ui Moseriu, Simui Jasaičiui, o „Lietuvos ryto“ lyderiai ramiai ilsėjosi ant suolo.

Vis dėlto, tai nepasiteisino. „Neptūnas“ sužaidė 3 minučių atkarpą 14:0 ir sumažino skirtumą – 67:77. Į aikštę grįžo M.Gecevičius, A.Kavaliauskas ir G.Orlikas, tačiau skirtumas toliau mažėjo – 72:79.

Likus žaisti pusantros minutės (81:74) labai svarbų kamuolį perėmė M.Lukauskis. Visas 24 atakos sekundes išnaudoję vilniečiai išprovokavo pražangą, bet Ž.Janavičius nepataikė baudų. Pražangą išprovokavęs D.Zavackas įmetė tik kartą, o pergalę garantavo G.Oreliko tritaškis.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas (3/4 dvit., 5/6 trit., 4/4 baud.) 25, K.Lavrinovičius 14, A.Kavaliauskas (4/5 dvit., 5 atk. kam.) 10, A.Juškevičius ir M.Lukauskis (6 rez. perd.) po 8.

„Neptūnas“: S.Galdikas (5/6 dvit., 5/5 baud.) 15, D.Zavackas (8 atk. kam.) ir A.Butkevičius po 12, M.Girdžiūnas (2/3 trit.) 10, D.Gailius (4 atk. kam., 4 rez. perd.) 7.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):