Dominavęs, bet lemiamą pražangą gavęs D.Sabonis apsisunkino kelius į atkrintamąsias

Domantas Sabonis vėl dominavo prieš „Phoenix Suns“ (48-33) ekipą, bet jo atstovaujami „Sacramento Kings“ (45-36) namuose 107:108 (27:22, 27:23, 31:33, 22:30) oponentams iš Arizonos valstijos.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“/AP nuotr.

Tai jau penktoji „Kings“ nesėkmė per pastarąsias šešerias rungtynes.

27-erių lietuvis žaidė net 42 minutes, per kurias pelnė 25 taškus (7/15 dvit., 2/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, dusyk suklydo ir penkis kartus prasižengė.

Jam esant aikštėje, „Kings“ oponentus pranoko 7 taškais.

Per penkias akistatas su „Suns“ šį sezoną vidutiniškai rinko net po 24,8 taško, 14 atkovotų kamuolių ir 9,8 rezultatyvaus perdavimo.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje lietuvis nepelnė nė taško, o 16 taškų deficitą panaikinę „Suns“ išplėšė dramatišką pergalę ir apsunkino „Kings“ galimybes prasibrauti į atkrintamąsias varžybas.

Sakramento klubas jau anksčiau atsisveikino su viltimis užimti bent šeštąją vietą Vakarų konferencijoje, kuri garantuotų tiesioginį bilietą į atkrintamąsias, o dabar neteko šansų pakilti ir į septintą poziciją, kuri suteiktų daugiau vilčių įkrintamosiose.

Likus vienerioms rungtynėms iki reguliariojo sezono finišo, „Kings“ su „Golden State Warriors“ (45-36) dalinasi 9-10 vietas, bet dar gali teoriškai pakilti iki 8-osios, jeigu paskutinėse rungtynėse pranoks „Portland Trail Blazers“, o laipteliu aukščiau esantys „Los Angeles Lakers“ (46-35) svečiuose nusileis Jono Valančiūno atstovaujamiems „New Orleans Pelicans“.

Standings provided by Sofascore

Visos paskutinės reguliariojo sezono rungtynės vyks sekmadienį 20 arba 22.30 val. Lietuvos laiku.

„Kings“ akistatoje su „Suns“ D.Sabonis nuostabiai pradėjo rungtynes. Lietuvis drąsiai atakavo dažniausiai jam problemų keliantį „Suns“ bosnį Jusufą Nurkičių ir jau per pirmą ketvirtį pelnė net 11 taškų bei leido savo ekipai pirmauti 27:22.

Galingą žaidimą Domas pratęsė ir antrame kėlinyje. Įpusėjus mačui lietuvis buvo pelnęs jau 16 taškų, sugriebęs 6 kamuolius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, o „Kings“ pirmavo 54:45. „Saulės“ laikėsi ant Kevino Duranto, kuris per pirmąją mačo pusę įmetė 18 taškų, pečių.

D.Sabonis dominavo ir po ilgosios pertraukos, jau trečiajame ketvirtyje pasiekęs 25 taškų ribą ir atsidūręs per žingsnį nuo trigubo dublio, o jo komanda vienu metu pirmavo net 70:54.

Vis tik daugiausiai K.Duranto ir Devino Bookerio pastangomis „Suns“ išliko rungtynėse ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo atsilikdami tik 78:85.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Finikso ekipa greitai pagavo varžovus – po Bradley Bealo tritaškio rezultatas jau buvo lygus (91:91).

Lygus rezultatas buvo ir tiksint paskutinei minutei (107:107), o iniciatyvos ėmęsis „Kings“ lyderis De'Aaronas Foxas nepataikė dvitaškio ir suteikė šansą varžovams.

„Suns“ atakoje prametė Graysonas Allenas, tačiau D.Sabonis prasižengė kovoje dėl kamuolio prieš J.Nurkičių, o bosnis gavo šansą stoti prie baudų metimų linijos likus 8,7 sek. Svečių centras pataikė vieną metimą ir išvedė savo komandą į priekį (108:107).

Lemiamoje atakoje su kamuoliu vėl buvo D.Foxas, tačiau amerikietis prarado kamuolį prieš sudvigubintą „Suns“ gynybą ir „Kings“ patyrė dramatišką pralaimėjimą.

„Kings“: Domantas Sabonis 25 (12 atk. kam., 9 rez. perd.), Keeganas Murray (5/12 trit., 7 atk. kam.) ir De'Aaronas Foxas (9/23 met., 6 rez. perd.) po 23, Keonas Ellisas 17, Harrisonas Barnesas 12.

„Suns“: Kevinas Durantas 28 (11/20 met.), Devinas Bookeris 21 (6 rez. perd.), Bradley Bealas 20 (9 atk. kam.), Graysonas Allenas 19 (4/8 trit.), Jusufas Nurkičius 10 (10 atk. kam.).